Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Netanyahu ontmoet president Biden dinsdag in Washington

Premier Netanyahu ontmoet president Biden dinsdag in Washington

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontmoet dinsdagmiddag in Washington de Amerikaanse president Joe Biden, meldt de Israëlische regering. Eerder waren er berichten dat de ontmoeting maandag zou zijn, maar Netanyahu vertrekt maandag naar de VS. Woensdag spreekt hij het Amerikaanse Congres (parlement) toe over zijn oorlog in de Gazastrook.

Biden en Netanyahu spreken naar verwachting over een bestand in de Gazastrook en de vrijlating van Israëlische gijzelaars in de strook, in ruil voor de vrijlating van Palestijnse gevangenen in Israël of de bezette gebieden. Bij de vele protesten in Israël tegen het beleid van de regering-Netanyahu is dit weekeinde opgeroepen dat Netanyahu helemaal nergens naartoe reist voor hij een akkoord over de vrijlating van de resterende gijzelaars bereikt heeft. Politieke tegenstanders van Netanyahu stellen dat hij de slepende onderhandelingen over een bestand en vrijlatingen saboteert, omdat zijn ultrarechtse coalitieregering bij zo'n akkoord mogelijk uit elkaar valt.

De relatie tussen Netanyahu en Biden is naar verluidt slecht en de Israëlische eerste minister heeft recent nog een felle aanval op Biden gedaan over het uitblijven van bepaalde wapenleveranties aan Israël.

Kritiek op beleid Biden

Woensdag spreekt Netanyahu het Congres toe. De toespraak komt op een pijnlijk moment voor de Democratische Partij van Biden. De partij is verdeeld over de vraag of Biden, gezien zijn leeftijd en gezondheid, de verkiezingen kan winnen en het land nog vier jaar kan leiden, maar ook over zijn beleid ten aanzien van Israëli's en Palestijnen. De Israëlische strijdkrachten vallen al meer dan negen maanden de Gazastrook aan en bombarderen die. Daarbij zijn al bijna 40.000 Palestijnen gedood, voornamelijk vrouwen en minderjarigen.

In Washington zijn bij het Capitool protesten tegen Netanyahu aangekondigd. De Democratische Senaatsvoorzitter Chuck Schumer heeft volgens Amerikaanse mediaberichten niet zijn handtekening gezet onder de uitnodiging van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aan de Israëlische premier. Hij zei eerder al dat hij "diepe en duidelijke meningsverschillen heeft met het beleid van de regering Netanyahu".

Meer uit Buitenland

Zelensky hoopt op meer steun VS na verkiezingstriomf Democraten

MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu president Donald Trump voortaan moet werken met een parlement dat in handen is van de Democraten, de oppositie. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky over de Congresverkiezingen in een interview met de Duitse omroep ZDF.

1 uur geleden
Russische centrale bank eist inbeslagname documenten Euroclear

BRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.

1 uur geleden
Vlucht van Dublin naar Rome na bommelding omgeleid naar Frankrijk

PARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.

1 uur geleden
Meerdere primeurs bij Amerikaanse midterms

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.

2 uur geleden
Republikein wil afzettingsprocedure tegen Pete Hegseth

WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.

5 uur geleden
Hongkongse activist Joshua Wong krijgt nog eens tien jaar cel

HONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.

6 uur geleden
Seoul wil scheepvaart bij Hormuz beschermen met militaire missie

SEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.

7 uur geleden