Premier Netanyahu ontmoet president Biden dinsdag in Washington
TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontmoet dinsdagmiddag in Washington de Amerikaanse president Joe Biden, meldt de Israëlische regering. Eerder waren er berichten dat de ontmoeting maandag zou zijn, maar Netanyahu vertrekt maandag naar de VS. Woensdag spreekt hij het Amerikaanse Congres (parlement) toe over zijn oorlog in de Gazastrook.
Biden en Netanyahu spreken naar verwachting over een bestand in de Gazastrook en de vrijlating van Israëlische gijzelaars in de strook, in ruil voor de vrijlating van Palestijnse gevangenen in Israël of de bezette gebieden. Bij de vele protesten in Israël tegen het beleid van de regering-Netanyahu is dit weekeinde opgeroepen dat Netanyahu helemaal nergens naartoe reist voor hij een akkoord over de vrijlating van de resterende gijzelaars bereikt heeft. Politieke tegenstanders van Netanyahu stellen dat hij de slepende onderhandelingen over een bestand en vrijlatingen saboteert, omdat zijn ultrarechtse coalitieregering bij zo'n akkoord mogelijk uit elkaar valt.
De relatie tussen Netanyahu en Biden is naar verluidt slecht en de Israëlische eerste minister heeft recent nog een felle aanval op Biden gedaan over het uitblijven van bepaalde wapenleveranties aan Israël.
Kritiek op beleid Biden
Woensdag spreekt Netanyahu het Congres toe. De toespraak komt op een pijnlijk moment voor de Democratische Partij van Biden. De partij is verdeeld over de vraag of Biden, gezien zijn leeftijd en gezondheid, de verkiezingen kan winnen en het land nog vier jaar kan leiden, maar ook over zijn beleid ten aanzien van Israëli's en Palestijnen. De Israëlische strijdkrachten vallen al meer dan negen maanden de Gazastrook aan en bombarderen die. Daarbij zijn al bijna 40.000 Palestijnen gedood, voornamelijk vrouwen en minderjarigen.
In Washington zijn bij het Capitool protesten tegen Netanyahu aangekondigd. De Democratische Senaatsvoorzitter Chuck Schumer heeft volgens Amerikaanse mediaberichten niet zijn handtekening gezet onder de uitnodiging van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aan de Israëlische premier. Hij zei eerder al dat hij "diepe en duidelijke meningsverschillen heeft met het beleid van de regering Netanyahu".
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Een privétoestel met daarin vermoedelijk de Amerikaanse onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner is aangekomen in Moskou. Dat meldt het Russische persbureau Interfax op gezag van de luchtvaartautoriteit. Het toestel is geland op de Vnoekovo-luchthaven.
19 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering verwerpt beschuldigingen van Niger dat het achter de muiterij van afgelopen weekend zou zitten. In een interview met radiozender RFI noemde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot de aantijgingen zaterdag "een puur verzinsel". Hij voegde eraan toe dat Frankrijk noch de intentie, noch de middelen bezit om zoiets op touw te zetten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
7 uur geledenPANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.
9 uur geledenBOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.
10 uur geledenMAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.
10 uur geledenNABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.
12 uur geleden