Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Netanyahu ontmoet president Biden dinsdag in Washington

Premier Netanyahu ontmoet president Biden dinsdag in Washington

TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontmoet dinsdagmiddag in Washington de Amerikaanse president Joe Biden, meldt de Israëlische regering. Eerder waren er berichten dat de ontmoeting maandag zou zijn, maar Netanyahu vertrekt maandag naar de VS. Woensdag spreekt hij het Amerikaanse Congres (parlement) toe over zijn oorlog in de Gazastrook.

Biden en Netanyahu spreken naar verwachting over een bestand in de Gazastrook en de vrijlating van Israëlische gijzelaars in de strook, in ruil voor de vrijlating van Palestijnse gevangenen in Israël of de bezette gebieden. Bij de vele protesten in Israël tegen het beleid van de regering-Netanyahu is dit weekeinde opgeroepen dat Netanyahu helemaal nergens naartoe reist voor hij een akkoord over de vrijlating van de resterende gijzelaars bereikt heeft. Politieke tegenstanders van Netanyahu stellen dat hij de slepende onderhandelingen over een bestand en vrijlatingen saboteert, omdat zijn ultrarechtse coalitieregering bij zo'n akkoord mogelijk uit elkaar valt.

De relatie tussen Netanyahu en Biden is naar verluidt slecht en de Israëlische eerste minister heeft recent nog een felle aanval op Biden gedaan over het uitblijven van bepaalde wapenleveranties aan Israël.

Kritiek op beleid Biden

Woensdag spreekt Netanyahu het Congres toe. De toespraak komt op een pijnlijk moment voor de Democratische Partij van Biden. De partij is verdeeld over de vraag of Biden, gezien zijn leeftijd en gezondheid, de verkiezingen kan winnen en het land nog vier jaar kan leiden, maar ook over zijn beleid ten aanzien van Israëli's en Palestijnen. De Israëlische strijdkrachten vallen al meer dan negen maanden de Gazastrook aan en bombarderen die. Daarbij zijn al bijna 40.000 Palestijnen gedood, voornamelijk vrouwen en minderjarigen.

In Washington zijn bij het Capitool protesten tegen Netanyahu aangekondigd. De Democratische Senaatsvoorzitter Chuck Schumer heeft volgens Amerikaanse mediaberichten niet zijn handtekening gezet onder de uitnodiging van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aan de Israëlische premier. Hij zei eerder al dat hij "diepe en duidelijke meningsverschillen heeft met het beleid van de regering Netanyahu".

Meer uit Buitenland

Brussel werkt door aan voorstel lening bevroren tegoeden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie blijft doorwerken aan een voorstel voor een lening aan Oekraïne op basis van bevroren Russische tegoeden, ook nu er een mogelijk vredesplan ligt. Dat er een concreet voorstel komt is "nog urgenter gezien deze achtergrond", aldus een woordvoerder van de Commissie.

30 minuten geleden
Reggaezanger Jimmy Cliff op 81-jarige leeftijd overleden

KINGSTON (ANP) - De Jamaicaanse reggaezanger Jimmy Cliff is op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie op Instagram bekendgemaakt. Hij overleed aan de gevolgen van een longontsteking.

58 minuten geleden
Polen pakt Oekraïense verdachte op na spoorsabotage

WARSCHAU (ANP/RTR) - Poolse aanklagers zeggen een Oekraïense man te hebben opgepakt op verdenking van spoorsabotage in samenwerking met Rusland. Eerder werden twee andere Oekraïners geïdentificeerd als verdachten.

59 minuten geleden
EU streeft naar consensus in standpunt over vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie streeft naar consensus in een EU-standpunt over een vredesplan voor Oekraïne, aldus een woordvoerder van de Europese Commissie maandag. "Zo staan ​​we sterker, zo staan we eensgezind tegenover een onderwerp dat zo belangrijk is als de vrede in Oekraïne en zo belangrijk als de veiligheid van Europa", zei ze. Maar dat lukt niet altijd en eventuele onenigheid tussen de lidstaten over een vredesplan mag geen "belemmering vormen voor de voortgang van zo'n cruciaal onderwerp".

1 uur geleden
Costa: EU moet besluitvormende stem hebben bij vrede in Oekraïne

LUANDA (ANP) - Vredesbesprekingen over Oekraïne vereisen "volledige betrokkenheid en besluitvorming van de Europese Unie", zei voorzitter van de EU-leiders António Costa maandag. Het gaat daarbij om kwesties die de EU rechtstreeks aangaan, zoals sancties tegen Rusland, uitbreiding van de EU of de inzet van Russische bevroren tegoeden. Dat zei Costa na afloop van een bijeenkomst van 27 EU-leiders en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie in de Angolese hoofdstad Luanda.

1 uur geleden
Raad van Europa: bij vrede ook oog voor mensenrechten Oekraïne

STRAATSBURG (ANP) - Een "alomvattende, rechtvaardige en duurzame vrede" in Oekraïne kan "alleen worden bereikt als deze verankerd is in het internationale mensenrechtenkader", stelt commissaris voor de mensenrechten van de Raad van Europa Michael O'Flaherty maandag. Hij begrijpt dat de prioriteit weliswaar ligt bij een staakt-het-vuren in Oekraïne en het geven van humanitaire hulp, maar toch moet hier nu de basis voor worden gelegd.

2 uur geleden
Zelensky ziet 'belangrijke stappen' bij onderhandelingen Genève

KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de onderhandelingen met de Verenigde Staten over een nieuw Amerikaans vredesplan "uiterst gevoelige punten weten te behouden", zegt president Volodymyr Zelensky. De Oekraïense leider denkt dat zondag in Genève "belangrijke stappen" zijn gezet.

3 uur geleden