Premier Netanyahu ontmoet president Biden dinsdag in Washington
TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ontmoet dinsdagmiddag in Washington de Amerikaanse president Joe Biden, meldt de Israëlische regering. Eerder waren er berichten dat de ontmoeting maandag zou zijn, maar Netanyahu vertrekt maandag naar de VS. Woensdag spreekt hij het Amerikaanse Congres (parlement) toe over zijn oorlog in de Gazastrook.
Biden en Netanyahu spreken naar verwachting over een bestand in de Gazastrook en de vrijlating van Israëlische gijzelaars in de strook, in ruil voor de vrijlating van Palestijnse gevangenen in Israël of de bezette gebieden. Bij de vele protesten in Israël tegen het beleid van de regering-Netanyahu is dit weekeinde opgeroepen dat Netanyahu helemaal nergens naartoe reist voor hij een akkoord over de vrijlating van de resterende gijzelaars bereikt heeft. Politieke tegenstanders van Netanyahu stellen dat hij de slepende onderhandelingen over een bestand en vrijlatingen saboteert, omdat zijn ultrarechtse coalitieregering bij zo'n akkoord mogelijk uit elkaar valt.
De relatie tussen Netanyahu en Biden is naar verluidt slecht en de Israëlische eerste minister heeft recent nog een felle aanval op Biden gedaan over het uitblijven van bepaalde wapenleveranties aan Israël.
Kritiek op beleid Biden
Woensdag spreekt Netanyahu het Congres toe. De toespraak komt op een pijnlijk moment voor de Democratische Partij van Biden. De partij is verdeeld over de vraag of Biden, gezien zijn leeftijd en gezondheid, de verkiezingen kan winnen en het land nog vier jaar kan leiden, maar ook over zijn beleid ten aanzien van Israëli's en Palestijnen. De Israëlische strijdkrachten vallen al meer dan negen maanden de Gazastrook aan en bombarderen die. Daarbij zijn al bijna 40.000 Palestijnen gedood, voornamelijk vrouwen en minderjarigen.
In Washington zijn bij het Capitool protesten tegen Netanyahu aangekondigd. De Democratische Senaatsvoorzitter Chuck Schumer heeft volgens Amerikaanse mediaberichten niet zijn handtekening gezet onder de uitnodiging van de Senaat en het Huis van Afgevaardigden aan de Israëlische premier. Hij zei eerder al dat hij "diepe en duidelijke meningsverschillen heeft met het beleid van de regering Netanyahu".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Claims van president Donald Trump dat paracetamol gevaarlijk is tijdens de zwangerschap, hebben geleid tot een daling in het gebruik in ziekenhuizen door heel de Verenigde Staten. Tussen de toespraak op 22 september en 7 december werd de pijnstiller 10 procent minder verstrekt aan zwangere vrouwen, zo schrijven onderzoekers van de universiteiten van Harvard en Brown in het medische vakblad The Lancet.
32 minuten geledenBEIROET (ANP) - Human Rights Watch beschuldigt Israël opnieuw van een oorlogsmisdrijf. Volgens onderzoek van de mensenrechtenorganisatie heeft Israël bij een aanval in Zuid-Libanon "illegaal witte fosformunitie gebruikt". Blootstelling aan witte fosfor kan niet alleen leiden tot verminking, maar soms ook de dood tot gevolg hebben.
34 minuten geledenPALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft Latijns-Amerikaanse leiders opgeroepen samen te werken met de VS bij het bestrijden van drugskartels. De Amerikaanse president sprak met de hoogwaardigheidsbekleders op zijn landgoed Mar-a-Lago in de context van het zogenoemde 'Shield of the Americas', een samenwerkingsverband dat de regionale verhoudingen moet versterken.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft overleg gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Dat meldt Aoun op X. Volgens het Libanese staatshoofd werd onder meer besproken hoe de huidige beschietingen tot een einde kunnen worden gebracht. De door Iran gesteunde Hezbollah-groepering wordt al dagen onder vuur genomen door Israël, met name in het zuiden van Libanon en in delen van hoofdstad Beiroet. Daarbij vielen tot dusver bijna driehonderd doden, meldde het land eerder op zaterdag.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.
3 uur geleden