Premier Netanyahu noemt erkenning Palestina prijs voor terrorisme
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de erkenning van Palestina als staat door drie Europese landen "een prijs voor terrorisme" genoemd.
Woensdag hebben Ierland, Noorwegen en Spanje bekendgemaakt dat ze binnenkort de staat Palestina erkennen. Netanyahu zegt dat dat "een terroristische staat zou zijn die zou proberen het bloedbad van 7 oktober te herhalen". Netanyahu stelt dat hij daar niet mee akkoord kan gaan. Israël blijft volgens hem vastberaden de oorlog in de Gazastrook te winnen.
De Palestijnse beweging Hamas viel 7 oktober burgers en militairen aan rond de afgerasterde Gazastrook waar 2,3 miljoen Palestijnen opeengepakt leven. Bij de bloedige aanval werden naar schatting 1200 mensen gedood en meer dan 250 ontvoerd door de Palestijnse aanvallers.
35.000 doden
Israël bestookt sindsdien de dichtbevolkte Gazastrook op grote schaal. Daarbij zijn al meer dan 35.000 doden en circa 80.000 gewonden gevallen, voornamelijk vrouwen en minderjarigen aldus hulporganisaties en Palestijnse autoriteiten.
De drie Europese landen voegen zich bij 143 andere landen die Palestina officieel erkennen. Nederland, net zoals veel westerse landen, wijst de eenzijdige erkenning van Palestina af.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
1 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
9 uur geleden