Premier Netanyahu krijgt eindelijk telefoontje van Biden
TEL AVIV/WASHINGTON (ANP/DPA) - De Israëlische premier Netanyahu heeft eindelijk een telefoontje gekregen van de Amerikaanse president Biden. Hij heeft er bijna een maand op moeten wachten. Normaal belt een president van de Verenigde Staten binnen enkele dagen na zijn beëdiging met de leider van de belangrijke bondgenoot in het Midden-Oosten.
Het hoogst ongebruikelijke uitstel voedde speculaties dat Biden Netanyahu meed omdat de premier een buitengewoon nauwe relatie had met voormalig president Trump. De twee belden woensdag ongeveer een uur met elkaar. In een tweet zei Netanyahu dat het een "zeer vriendelijk en warm" gesprek was geweest. Hij had een nogal problematische relatie met president Barack Obama, Bidens voormalige baas en Democratische partijgenoot.
Vorige week drong een Israëlische topdiplomaat er bij Biden op aan om Netanyahu te bellen. Hij twitterde een lijst van tien landen die al telefoontjes hadden gekregen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Onderzoekers van de Amerikaanse overheid hebben ongeveer vijftig medewerkers van de militaire staf van het Pentagon onderworpen aan een leugendetectortest vanwege mogelijke lekken naar journalisten. Dat melden ingewijden aan The New York Times. De tests volgden op mediaberichten over tekorten aan belangrijke munitie door de oorlog met Iran.
48 minuten geledenPANAMA-STAD (ANP) - Het Panamakanaal is vrijdag begonnen met het beperken van het aantal schepen dat de belangrijke vaarroute kan gebruiken. Door droogte als gevolg van het weerfenomeen El Niño staat het water in de twee kunstmatige meren die het kanaal voeden te laag.
2 uur geledenBOSTON (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft de regering van president Donald Trump opnieuw verboden strengere regels in te voeren voor stemmen per post. De rechter in Boston verlengde vrijdag een eerder tijdelijk verbod voor onbepaalde tijd, in aanloop naar de congresverkiezingen in november.
3 uur geledenMAR DEL PLATA (ANP) - Een schilderij dat tijdens de Tweede Wereldoorlog door de nazi's werd geroofd, wordt teruggegeven aan de erfgename van de oorspronkelijke eigenaar. De betrokken partijen troffen een schikking, die vrijdag is bekrachtigd door een rechter in de Argentijnse stad Mar del Plata. Dat melden Argentijnse media.
3 uur geledenNABATIEH (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op het zuiden van Libanon. Volgens de IDF had Hezbollah daarvoor een drone op Israëlische troepen afgestuurd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep veteranen uit de Vietnamoorlog is naar de rechter gestapt om de bouw van de triomfboog van de Amerikaanse president Donald Trump voorlopig te blokkeren. De regering kondigde donderdag aan dat de bouw binnen twee weken zou beginnen, maar volgens de veteranen gaat dat te snel.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump is na het drone-incident op de luchthaven van Leipzig niet van mening veranderd over de intenties van Rusland. Hij herhaalde niet te denken dat zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin van plan is om NAVO-landen aan te vallen.
7 uur geleden