Premier Netanyahu krijgt eindelijk telefoontje van Biden
TEL AVIV/WASHINGTON (ANP/DPA) - De Israëlische premier Netanyahu heeft eindelijk een telefoontje gekregen van de Amerikaanse president Biden. Hij heeft er bijna een maand op moeten wachten. Normaal belt een president van de Verenigde Staten binnen enkele dagen na zijn beëdiging met de leider van de belangrijke bondgenoot in het Midden-Oosten.
Het hoogst ongebruikelijke uitstel voedde speculaties dat Biden Netanyahu meed omdat de premier een buitengewoon nauwe relatie had met voormalig president Trump. De twee belden woensdag ongeveer een uur met elkaar. In een tweet zei Netanyahu dat het een "zeer vriendelijk en warm" gesprek was geweest. Hij had een nogal problematische relatie met president Barack Obama, Bidens voormalige baas en Democratische partijgenoot.
Vorige week drong een Israëlische topdiplomaat er bij Biden op aan om Netanyahu te bellen. Hij twitterde een lijst van tien landen die al telefoontjes hadden gekregen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft buitenlandse diplomaten en andere bezoekers gemaand de Oekraïense hoofdstad Kyiv te mijden. Naar aanleiding van de verhevigde Oekraïense raket- en droneaanvallen op "burgers in Rusland en op de civiele infrastructuur" worden meer "systematische aanvallen op militaire doelen in Kyiv en andere Oekraïense steden" uitgevoerd, aldus Moskou.
50 minuten geledenBARCELONA (ANP) - De Catalaanse regiopremier Salvador Illa heeft voor uitzonderlijk noodweer gewaarschuwd en uitgebreide voorzorgsmaatregelen aangekondigd. Hij spreekt van "een mediterrane mini-orkaan" die vooral de kust van Gerona, Barcelona en Tarragona met regen en wind zal treffen, aldus Spaanse media.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Madrid en andere Spaanse steden de straat opgegaan om betaalbare huisvesting te eisen. De protesten volgen nadat steunmaatregelen voor huurders vrijdag door het Spaanse parlement werden verworpen.
3 uur geledenIRKOETSK/SJELECHOV (ANP) - Russische autoriteiten hebben in het oosten van het land tweehonderd mensen onder medisch toezicht geplaatst als gevolg van een sterfgeval in een laboratorium door de pest. Dit meldt onder meer The Moscow Times.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een 25-jarige Brits-Iraanse man die donderdag in Londen werd opgepakt op verdenking van terroristische activiteiten is op borgtocht vrijgelaten. Eerder werden in het onderzoek naar een mogelijke terroristische dreiging tegen de luchtmachtbasis van Fairford, 100 kilometer ten westen van Londen, al vijf mannen aangehouden die ook snel op borgtocht werden vrijgelaten.
3 uur geledenMADRIGUERAS (ANP/RTR) - Door overstromingen in het zuidoosten van Spanje is een 102-jarige vrouw om het leven gekomen, melden de regionale autoriteiten. Tientallen anderen werden door hulpdiensten gered.
4 uur geledenTHESSALONIKI (ANP/RTR) - De overblijfselen van een Bulgaarse tsaar zijn in het Griekse Thessaloniki na meer dan duizend jaar overgedragen aan Bulgarije. Tsaar Samuel leidde een Bulgaars rijk van 997 tot 1014 waarbij hij oorlog voerde met het aangrenzende Byzantijnse Rijk. Samuels rijk besloeg steeds grotere delen van de Balkan, maar aan het begin van de elfde eeuw kregen de Byzantijnen de overhand en versloegen zijn leger definitief in 1014.
4 uur geleden