Premier Netanyahu krijgt eindelijk telefoontje van Biden
TEL AVIV/WASHINGTON (ANP/DPA) - De Israëlische premier Netanyahu heeft eindelijk een telefoontje gekregen van de Amerikaanse president Biden. Hij heeft er bijna een maand op moeten wachten. Normaal belt een president van de Verenigde Staten binnen enkele dagen na zijn beëdiging met de leider van de belangrijke bondgenoot in het Midden-Oosten.
Het hoogst ongebruikelijke uitstel voedde speculaties dat Biden Netanyahu meed omdat de premier een buitengewoon nauwe relatie had met voormalig president Trump. De twee belden woensdag ongeveer een uur met elkaar. In een tweet zei Netanyahu dat het een "zeer vriendelijk en warm" gesprek was geweest. Hij had een nogal problematische relatie met president Barack Obama, Bidens voormalige baas en Democratische partijgenoot.
Vorige week drong een Israëlische topdiplomaat er bij Biden op aan om Netanyahu te bellen. Hij twitterde een lijst van tien landen die al telefoontjes hadden gekregen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
37 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
42 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Premier Benjamin Netanyahu noemt het een schande dat partijen overwegen om samen te werken met Arabische partijen in Israël. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Premier Benjamin Netanyahu wil een sterke rechtse nationale regering vormen. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
1 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben dinsdag bij het parlement in Lissabon gedemonstreerd tegen de toenemende woningnood en recente politieacties tegen activisten. Binnen debatteerden parlementsleden over de ontwerpbegroting voor 2027.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Wereldwijd sterven steeds meer mensen door blootstelling aan extreem hoge temperaturen. Als doodsoorzaak is hitte in dezelfde orde van grootte beland als hiv en malaria, zo maakt het jaarlijkse Lancet Countdown-rapport duidelijk. De wetenschappers die het hebben opgesteld, vinden dat klimaatverandering officieel moet worden uitgeroepen tot wereldwijde gezondheidscrisis.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot heeft premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd de nationale veiligheid niet te misbruiken voor politiek gewin. Dat meldt onder meer The Times of Israel op basis van diens uitspraken op het hoofdkantoor van zijn partij Yashar.
3 uur geleden