Premier Netanyahu krijgt eindelijk telefoontje van Biden
TEL AVIV/WASHINGTON (ANP/DPA) - De Israëlische premier Netanyahu heeft eindelijk een telefoontje gekregen van de Amerikaanse president Biden. Hij heeft er bijna een maand op moeten wachten. Normaal belt een president van de Verenigde Staten binnen enkele dagen na zijn beëdiging met de leider van de belangrijke bondgenoot in het Midden-Oosten.
Het hoogst ongebruikelijke uitstel voedde speculaties dat Biden Netanyahu meed omdat de premier een buitengewoon nauwe relatie had met voormalig president Trump. De twee belden woensdag ongeveer een uur met elkaar. In een tweet zei Netanyahu dat het een "zeer vriendelijk en warm" gesprek was geweest. Hij had een nogal problematische relatie met president Barack Obama, Bidens voormalige baas en Democratische partijgenoot.
Vorige week drong een Israëlische topdiplomaat er bij Biden op aan om Netanyahu te bellen. Hij twitterde een lijst van tien landen die al telefoontjes hadden gekregen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties uitgevaardigd tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC). Ook voorzitter Tomoko Akane staat nu op de Amerikaanse sanctielijst.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn meer dan tweehonderd personen besmet geraakt door een uitbraak van salmonella. Een van hen is overleden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse televisienetwerk ABC heeft een rechtszaak aangespannen tegen de licentiecommissie van de regering, omdat die mogelijk de uitzendlicentie van de zenders van het bedrijf zou willen afpakken. ABC spreekt van een "vergeldingsactie", die alleen maar zou worden uitgevoerd omdat de regering de inhoud van bepaalde uitzendingen afkeurt.
4 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense nationalist die in 1938 in Rotterdam werd geliquideerd en daar werd begraven, is dinsdag in Oekraïne herbegraven. Zijn stoffelijke resten werden vorige week opgegraven en naar zijn thuisland gebracht.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Jevheni Chmara voorgedragen als minister van Defensie. Chmara is nu nog de tijdelijke opvolger van de in juli ontslagen minister Mychajlo Fedorov.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet in gesprek met Iran en hebben daar ook geen plannen voor, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn eigen socialemediaplatform Truth Social. Hij stelt ook dat de VS de Straat van Hormuz volledig onder controle hebben.
4 uur geledenKYIV (ANP/BELGA) - Het bezoek van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot aan Kyiv is verstoord door Russische droneaanvallen. Zijn Oekraïense ambtgenoot Andrii Sybiha schrijft op X dat de twee noodgedwongen zijn uitgeweken naar een schuilkelder voor hun overleg.
6 uur geleden