Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Netanyahu bezoekt troepen bij grens met Gaza

Premier Netanyahu bezoekt troepen bij grens met Gaza

BE'ERI (ANP/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zaterdag het Israëlische grensgebied met de Gazastrook bezocht. Netanyahu bezocht militairen die daar gestationeerd zijn. Hij ging ook naar de kibboetsen Be'eri en Kfar Aza, waar Hamas vorig weekend op gewelddadige wijze binnenviel en burgers doodde.

In een video op sociale media is te horen hoe Netanyahu een aantal soldaten aanspreekt. "Ben je klaar voor wat er gaat komen? Want er zal meer volgen", zegt hij. Wat hij daar precies mee bedoelt, blijft in het midden. Israël lijkt zich de afgelopen dagen voor te bereiden op een grondoffensief in de Gazastrook. Meer dan 300.000 reservisten van het Israëlische leger werden opgeroepen. De inwoners van Noord-Gaza zijn door Israël opgeroepen naar het zuiden te vluchten.

Het was het eerste bezoek van Netanyahu aan het grensgebied sinds de terreuraanval van Hamas. Ten minste 1300 mensen in Israël kwamen bij die aanval en in de week die volgde om het leven. Netanyahu kreeg eerder kritiek, omdat hij de verwoeste dorpen in het zuiden van Israël nog niet had bezocht.

Aan de Palestijnse kant vielen volgens lokale autoriteiten 2215 doden in de Gazastrook sinds Israël afgelopen week de oorlog verklaarde aan Hamas. Op de Westelijke Jordaanoever zouden sindsdien ongeveer 50 mensen zijn omgekomen.

Meer uit Buitenland

EU-buitenlandchef: we begrijpen acties van de VS niet echt

BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU houdt steeds meer rekening met de onvoorspelbaarheid van de Verenigde Staten nu Donald Trump er ruim een jaar president is, aldus EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Natuurlijk zijn we bondgenoten van Amerika, maar we begrijpen hun recente acties niet helemaal", aldus Kallas.

53 minuten geleden
VK gaat Oekraïense dronekennis nog meer aanspreken

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk gaat meer gebruikmaken van de Oekraïense kennis en kunde in de verdediging tegen drones. Dat is volgens hen nodig nu tegenstanders in Europa, het Midden-Oosten en wereldwijd goedkope onbemande vliegtuigjes inzetten tegen kwetsbare samenlevingen. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky en de Britse premier Keir Starmer willen dinsdag in Londen een samenwerkingsovereenkomst tekenen.

55 minuten geleden
Israël claimt dood kopstuk Iraans regime, Ali Larijani

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Israël claimt opnieuw een kopstuk te hebben gedood van het Iraanse regime. Het gaat volgens minister van Defensie Katz om Ali Larijani, de secretaris van de Iraanse veiligheidsraad. Iran heeft de dood van Larijani nog niet bevestigd.

56 minuten geleden
Ongekend hoog aantal ontheemden op bezette Westoever volgens VN

GENÈVE (ANP/AFP) - Op de door Israël bezette Palestijnse Westelijke Jordaanoever zijn in een jaar tijd 36.000 Palestijnen ontheemd geraakt, meldt het mensenrechtenbureau van de Verenigde Naties. Dit is volgens het bureau een massale verdrijving van mensen zoals die in het gebied nog niet eerder is gezien. Het mensenrechtenbureau ziet hier mogelijke etnische zuiveringen in.

1 uur geleden
Media: Israël voert aanval uit op Iraans kopstuk Larijani

JERUZALEM (ANP) - Israël heeft een nachtelijke aanval uitgevoerd die was gericht tegen Ali Larijani, een hoge veiligheidsfunctionaris en een van de kopstukken van het Iraanse regime. Dat zeggen Israëlische functionarissen tegen nieuwssite Times of Israel.

1 uur geleden
Trump denkt niet dat Israël nucleaire wapens inzet

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt niet dat Israël kernwapens inzet tegen Iran. Trump werd gevraagd of Israël de oorlog verder zou kunnen escaleren met nucleaire wapens. "Israël zou dat niet doen, Israël zou dat nooit doen", zei Trump.

2 uur geleden
Tientallen lichamen uit puin getroffen ziekenhuis Kabul gehaald

KABUL (ANP/AFP) - Reddingswerkers zoeken in de Afghaanse hoofdstad Kabul naar lichamen en overlevenden in het puin van een ziekenhuis dat getroffen zou zijn door een Pakistaanse luchtaanval. Verslaggevers van persbureau AFP zagen dat zeker dertig lichamen zijn geborgen.

2 uur geleden