Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Netanyahu bezoekt Libanese grens

Premier Netanyahu bezoekt Libanese grens

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag de Libanese grens bezocht. Dat meldt zijn kantoor in een verklaring. Dit is het tweede bezoek aan de Libanese grens van Netanyahu in minder dan een maand. Netanyahu verklaarde tijdens zijn bezoek dat de Libanese beweging Hezbollah moet worden teruggedrongen voorbij de Litani-rivier in Libanon, zodat Israëlische bewoners naar hun huizen in Noord-Israël kunnen terugkeren.

Het Israëlische leger voert al geruime tijd aanvallen uit in het zuiden van Libanon, vlak bij de noordgrens met Israël. Israël zegt er doelen van Hezbollah te bestoken. Zondag doodde een Israëlische raket drie mensen nabij de zuidelijke stad Sidon, volgens het Libanese ministerie van Gezondheid.

Het Israëlische leger meldt dat zondag honderd projectielen vanuit Libanon op Israël zijn afgevuurd. De luchtmacht heeft meerdere projectielen onderschept en enkele zijn in onbevolkte gebieden terechtgekomen.

Meer uit Buitenland

Rebellen in Tigray uit regionale hoofdstad verdreven

MEKELLE (ANP/AFP) - Rebellen in Tigray hebben zaterdag de regionale hoofdstad Mekelle in het noorden van Ethiopië verlaten, melden een lokale journalist en inwoners aan het Franse persbureau AFP. Pro-regeringstroepen zouden steeds verder oprukken richting de stad.

1 uur geleden
Vliegveld van Vilnius weer open na dronemelding

VILNIUS (ANP/RTR) - Het vliegveld van Vilnius in Litouwen is weer open, meldt het nationale crisiscentrum van het land. Eerder op zaterdagochtend werd de luchthaven afgesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen.

1 uur geleden
Vliegveld van Vilnius gesloten om vermoedelijke drone uit Belarus

VILNIUS (ANP/RTR) - De luchthaven van Vilnius in Litouwen is zaterdagochtend gesloten na een melding van een vermoedelijke drone die vanuit Belarus het Litouwse luchtruim zou zijn binnengevlogen. Dat meldt het nationale crisiscentrum van het land. Volgens het centrum zijn NAVO-gevechtsvliegtuigen voor luchtbewaking boven de Baltische staten opgestegen.

1 uur geleden
VAE: flydubai-piloot wilde terroristische aanval uitvoeren

ABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - De piloot die woensdag een andere piloot aanviel tijdens een vlucht van flydubai naar Tel Aviv probeerde een terroristische aanval uit te voeren, zegt de procureur-generaal van de Verenigde Arabische Emiraten volgens het staatspersbureau WAM.

3 uur geleden
Russische aanval raakt Noordelijke Brug in Kyiv

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Noordelijke Brug over de rivier de Dnipro in de Oekraïense hoofdstad Kyiv is zaterdag geraakt door een Russische aanval. Dat maakte burgemeester Vitali Klitsjko bekend.

4 uur geleden
Minder buitenlandse studenten naar Columbia University om visum

NEW YORK (ANP/RTR) - ​De veranderde visumprocedures die de regering-Trump heeft ingesteld, hebben een scherpe daling van het aantal buitenlandse studenten bij Columbia University veroorzaakt. De universiteit heeft de toegang tot een van zijn journalistieke colleges tijdelijk gestopt, zeiden vier ingewijden tegen Reuters.

8 uur geleden
ABC News: copiloot flydubai was aangemerkt als veiligheidsrisico

WASHINGTON (ANP) - De verdachte copiloot die in de cockpit van een flydubai-vliegtuig de gezagvoerder aanviel, was voorheen bij Oman Air aangemerkt als veiligheidsrisico. Dat hebben bronnen tegen de Amerikaanse zender ABC News gezegd. Er zou extremistisch materiaal bij hem aangetroffen zijn.

8 uur geleden