Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Netanyahu bezoekt Libanese grens

Premier Netanyahu bezoekt Libanese grens

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag de Libanese grens bezocht. Dat meldt zijn kantoor in een verklaring. Dit is het tweede bezoek aan de Libanese grens van Netanyahu in minder dan een maand. Netanyahu verklaarde tijdens zijn bezoek dat de Libanese beweging Hezbollah moet worden teruggedrongen voorbij de Litani-rivier in Libanon, zodat Israëlische bewoners naar hun huizen in Noord-Israël kunnen terugkeren.

Het Israëlische leger voert al geruime tijd aanvallen uit in het zuiden van Libanon, vlak bij de noordgrens met Israël. Israël zegt er doelen van Hezbollah te bestoken. Zondag doodde een Israëlische raket drie mensen nabij de zuidelijke stad Sidon, volgens het Libanese ministerie van Gezondheid.

Het Israëlische leger meldt dat zondag honderd projectielen vanuit Libanon op Israël zijn afgevuurd. De luchtmacht heeft meerdere projectielen onderschept en enkele zijn in onbevolkte gebieden terechtgekomen.

Meer uit Buitenland

Turkije sluit nieuwssite wegens 'lhbtiq+-propaganda'

ANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben gelast de nieuwssite T24 te sluiten, omdat het medium propaganda zou maken voor de lhbtiq+-gemeenschap. Dit is gebeurd in het kader van een onderzoek van het ministerie van Justitie dat is getiteld "Mijn familie is veilig". Volgens T24 is het medium slachtoffer van een lange lastercampagne op sociale media. Het is volgens T24 censuur.

16 minuten geleden
Rechtbank houdt executie Christa Pike op laatste moment tegen

NASHVILLE (ANP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft de executie van de 50-jarige Christa Pike op het laatste moment tegengehouden. Dat meldt het lokale tv-station WVLT op basis van rechtbankdocumenten. De rechters willen nagaan of beschuldigingen van seksueel misbruik tijdens haar jeugd voldoende zijn meegenomen tijdens de rechtszaak in 1996.

54 minuten geleden
Passagiers uitgeweken flydubai-toestel vertrokken naar Tel Aviv

TABUK (ANP/AFP) - Passagiers van het flydubai-vliegtuig dat een noodlanding maakte in Saudi-Arabië zijn inmiddels met een ander vliegtuig alsnog vertrokken naar Tel Aviv. Een van de passagiers heeft dat laten weten aan persbureau AFP.

1 uur geleden
Katz: voorval flydubai-toestel was jihadistische aanslagpoging

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het incident aan boord van het flydubai-toestel dat op weg was van Dubai naar Tel Aviv was een aanslagpoging van jihadisten. Dat zegt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Eerder werd al gemeld dat de Israëlische veiligheidsdiensten ervan uitgaan dat het gaat om een terroristisch gemotiveerde daad.

1 uur geleden
Verdere politieke crisis Roemenië na wegstemmen kandidaat-premier

BOEKAREST (ANP/AFP) - De politieke impasse in Roemenië duurt voort nu het parlement voor de derde keer een kandidaat-premier heeft weggestemd. Daardoor kan de president nu nieuwe verkiezingen uitschrijven, maar hij lijkt dat niet van plan.

2 uur geleden
Noorse oud-minister heeft spijt van zwijgen over Epstein

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse oud-minister Børge Brende heeft spijt dat hij niet eerder open is geweest over zijn contact met Jeffrey Epstein. Dat zei hij tijdens een parlementaire hoorzitting met meerdere oud-bewindslieden over hun banden met de Amerikaanse zedendelinquent.

2 uur geleden
Frankrijk en VK praten over beëindigen deal over ruil migranten

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Frankrijk praat met het Verenigd Koninkrijk over het beëindigen van een deal over de uitwisseling van migranten. De Britten sturen nu migranten die per boot het Kanaal overstaken terug naar Frankrijk en nemen in ruil daarvoor asielzoekers met familie in het VK op.

2 uur geleden