Premier Netanyahu bezoekt Libanese grens
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag de Libanese grens bezocht. Dat meldt zijn kantoor in een verklaring. Dit is het tweede bezoek aan de Libanese grens van Netanyahu in minder dan een maand. Netanyahu verklaarde tijdens zijn bezoek dat de Libanese beweging Hezbollah moet worden teruggedrongen voorbij de Litani-rivier in Libanon, zodat Israëlische bewoners naar hun huizen in Noord-Israël kunnen terugkeren.
Het Israëlische leger voert al geruime tijd aanvallen uit in het zuiden van Libanon, vlak bij de noordgrens met Israël. Israël zegt er doelen van Hezbollah te bestoken. Zondag doodde een Israëlische raket drie mensen nabij de zuidelijke stad Sidon, volgens het Libanese ministerie van Gezondheid.
Het Israëlische leger meldt dat zondag honderd projectielen vanuit Libanon op Israël zijn afgevuurd. De luchtmacht heeft meerdere projectielen onderschept en enkele zijn in onbevolkte gebieden terechtgekomen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De onafhankelijke toezichtsraad van techgigant Meta ziet dat het nogal eens misgaat bij het modereren van berichten rond de Amerikaanse en Braziliaanse verkiezingen. Hier wordt soms te streng of juist te laks mee omgegaan, wat vergaande gevolgen kan hebben.
9 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Volgens hoge functionarissen in Iran heeft Teheran de onderhandelingen met de VS opzettelijk gerekt om Donald Trump politiek te verzwakken in aanloop naar de Amerikaanse Congresverkiezingen in november. Bovendien heeft Iran er geen vertrouwen in dat de Amerikanen zich aan gemaakte afspraken zullen houden als er een akkoord is gesloten om de oorlog te beëindigen.
35 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Demonstranten zijn in Jakarta en andere Indonesische steden de straat op gegaan uit woede over de natuurbranden en de slechte luchtkwaliteit die daardoor is ontstaan. Honderdduizenden mensen hebben de afgelopen paar maanden ademhalingsproblemen opgelopen.
39 minuten geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk breidt de hulp aan Saudi-Arabië uit nu de Houthi's in Jemen aanvallen blijven uitvoeren. Het Britse ministerie van Defensie meldt dat gevechtsvliegtuigen worden ingezet om te helpen bij de verdediging van steden en infrastructuur. "Deze toestellen krijgen een verdedigende rol en zullen geen offensieve aanvallen uitvoeren op de Houthi's."
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De Portugese politie heeft in Lissabon opgetreden tegen burgers die demonstreren tegen hoge kosten van huisvesting. Er zijn tientallen arrestaties verricht.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse luchtmacht gaat het Saudische luchtruim beschermen tegen aanvallen van de Houthi's in Jemen. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Premier Andy Burnham heeft gevraagd om de missie.
2 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Door het oplaaien van de burgeroorlog in Jemen zijn meer dan 250.000 mensen ontheemd geraakt. De cijfers van VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR hebben betrekking op de periode tussen 1 augustus en 17 oktober.
2 uur geleden