Premier Netanyahu bezoekt Libanese grens
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag de Libanese grens bezocht. Dat meldt zijn kantoor in een verklaring. Dit is het tweede bezoek aan de Libanese grens van Netanyahu in minder dan een maand. Netanyahu verklaarde tijdens zijn bezoek dat de Libanese beweging Hezbollah moet worden teruggedrongen voorbij de Litani-rivier in Libanon, zodat Israëlische bewoners naar hun huizen in Noord-Israël kunnen terugkeren.
Het Israëlische leger voert al geruime tijd aanvallen uit in het zuiden van Libanon, vlak bij de noordgrens met Israël. Israël zegt er doelen van Hezbollah te bestoken. Zondag doodde een Israëlische raket drie mensen nabij de zuidelijke stad Sidon, volgens het Libanese ministerie van Gezondheid.
Het Israëlische leger meldt dat zondag honderd projectielen vanuit Libanon op Israël zijn afgevuurd. De luchtmacht heeft meerdere projectielen onderschept en enkele zijn in onbevolkte gebieden terechtgekomen.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - De Israëlische minister van Defensie Israel Katz dreigt met een grootschalige reactie in het geval dat Iran Israël aanvalt.
33 minuten geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Het lichaam van de voor oorlogsmisdaden veroordeelde oud-generaal Ratko Mladić wordt donderdag in Servië verwacht. Dat zei president Aleksandar Vučić volgens Servische media. "Volgens de informatie die ik heb ontvangen is het lichaam opgehaald en zou het in de late namiddag in Servië moeten aankomen", verklaarde hij.
59 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Bij aanvallen van de Verenigde Staten in de nacht van dinsdag op woensdag zijn drie Iraanse legerpiloten en zes marineleden omgekomen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft de hoogste Russische diplomaat in Londen ontboden. Aanleiding is het drone-incident in Duitsland begin augustus, waar volgens Berlijn de Russen achter zaten. "Het VK is volstrekt solidair met Duitsland na de schandelijke en roekeloze aanval op de luchthaven van Leipzig", meldt het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland trekt nog eens 250 miljoen euro uit voor de energiesector in Oekraïne. Het geld is bedoeld voor dringend reparatiewerk om te zorgen dat burgers toegang houden tot elektriciteit.
1 uur geledenLAS PALMAS (ANP/DPA) - Bij de overtocht in een kleine houten boot van West-Afrika naar de Canarische Eilanden zijn mogelijk meer dan tachtig mensen om het leven gekomen. De Spaanse maritieme reddingsdienst vond de boot woensdagavond met vijf lichamen en 44 overlevenden aan boord, op meer dan 100 kilometer van de eilandengroep.
1 uur geledenVLADIVOSTOK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zich voorzichtig positief uitgesproken over een akkoord met Oekraïne. Er is "een kans" dat het daarvan komt, zei hij donderdag.
2 uur geleden