Premier Modi stemt op derde dag van parlementsverkiezingen India
AHMEDABAD (ANP/RTR/AFP) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn stem uitgebracht voor de parlementsverkiezingen in het land. Dinsdag is de derde van de in totaal zeven stemdagen van de grootste verkiezingen ter wereld.
Modi gaat voor een zeldzame derde termijn als premier. Zijn hindoe-nationalistische BJP wint naar verwachting makkelijk van een alliantie van meer dan twintig oppositiepartijen. Het is vooral de vraag hoe groot de overwinning zal zijn. Modi roept de bijna 1 miljard stemgerechtigden op deel te nemen aan "het festival van democratie", terwijl hij ze adviseert op hun gezondheid te letten nu de temperaturen oplopen.
De hitte heeft waarschijnlijk bijgedragen aan de lage opkomst in de eerste twee fases van de verkiezingen. Dinsdag zijn opnieuw temperaturen boven de 40 graden gemeten en het blijft de komende weken warm. De kiescommissie heeft een campagne opgevoerd om kiezers naar de stembureaus te krijgen. Ook overlegt de commissie met weerdiensten en instanties voor gezondheidszorg en rampenbeheer over hoe om te gaan met de warmte.
De Indiase verkiezingen eindigen op 1 juni en de stemmen worden drie dagen later geteld. Het tellen kan in hoog tempo, omdat India gebruikmaakt van stemmachines. De uitslag wordt diezelfde dag nog verwacht.
Meer uit Buitenland
CEUTA (ANP/AFP) - Voor de tweede dag op rij zijn botsingen tussen de politie en de lokale bevolking in Ceuta donderdag geëscaleerd, een maand na de massale toeloop van duizenden migranten naar de Spaanse enclave in Marokko.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump maakt zich geen zorgen dat Rusland aanvallen zal uitvoeren op NAVO-grondgebied. Daarmee gaat hij in tegen mediaberichten dat Washington bezorgd zou zijn over een mogelijke Russische actie tegen Europa.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP/DPA) - Donald Trump hernoemt Lake Ontario (Ontariomeer), dat op de grens ligt van de VS en Canada, naar Lake America. Hij heeft een decreet daartoe ondertekend. Volgens de Amerikaanse president is de naamswijziging direct van kracht.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten zijn niet uit op een volledige vrije hand om vanuit Europa te opereren, zegt onderminister van Defensie Elbridge Colby. Maar ze willen wel weten waar ze op kunnen rekenen als ze bijvoorbeeld vliegbases of het luchtruim van een Europees land nodig hebben voor aanvallen op Iran of andere operaties.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/AFP) - Het dodental na de overstromingen in Nepal is opgelopen tot bijna vierhonderd, meldt de Nepalese politie op basis van een nieuwe telling. Reddingswerkers hebben de lichamen van zeker 389 slachtoffers geborgen. Net over de grens in Tibet staat het dodental nog steeds op drie.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Een VN-oorlogstribunaal heeft de dood van de Bosnisch-Servische voormalig legerleider Ratko Mladić bevestigd. Volgens het zogenoemde Internationaal Restmechanisme voor Straftribunalen (IRMCT) overleed hij eerder op donderdag in een ziekenhuis in Den Haag.
5 uur geledenGOSEN-NEU ZITTAU (ANP) - Op een middelbare school in de Duitse plaats Gosen-Neu Zittau, vlakbij Berlijn, zijn twee mensen vermoord, meldt de lokale krant Märkische Allgemeine. Er is een verdachte opgepakt.
6 uur geleden