Premier Modi: coronavaccin gratis voor alle Indiërs boven 18 jaar
NEW DELHI (RTR/ANP) - De Indiase premier Narendra Modi zei maandag in een televisietoespraak dat alle volwassen Indiërs vanaf 21 juni gratis tegen corona kunnen worden gevaccineerd. Tevens zal de federale overheid het vaccinatiebeleid overnemen van de deelstaten.
Volgens het huidige beleid verschaft de federale overheid alleen gratis inentingen aan ouderen en belangrijke hulpverleners. Het inenten van volwassen tussen 18 en 45 jaar wordt overgelaten aan de deelstaten en particuliere ziekenhuizen, die daarvoor een vergoeding mogen vragen.
Ook onder het nieuwe beleid zullen private ziekenhuizen een rol spelen in het vaccineren, gaf Modi aan in zijn speech. Een kwart van alle vaccins zal via de private ziekenhuizen worden verspreid aan degenen die dat prefereren, waarvoor ze een vergoeding mogen vragen van maximaal 150 Indiase roepies (1.70 euro).
Aantal doden daalt
Momenteel hebben ongeveer 180 miljoen Indiërs, oftewel 14 procent van de bevolking, een eerste dosis van een coronavaccin ontvangen. 45 miljoen mensen (3,4 procent) hebben twee doses ontvangen.
Maandag heeft India meer dan 100.000 nieuwe besmettingen geregistreerd. In mei waren het er dagelijks nog meer dan 400.000. Het aantal doden daalt ook. In de afgelopen 24 uur werden 2500 doden gemeld. Het Indiase ministerie van Volksgezondheid raamt het totale aantal sterfgevallen sinds het begin van de pandemie op iets minder dan 350.000. In werkelijkheid zouden aanzienlijk meer doden gevallen zijn.
Meer uit Buitenland
KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval op de Soedanese stad Sinja zijn zeker 27 mensen omgekomen, melden de lokale autoriteiten. Nog eens 73 personen raakten gewond door de aanval, die volgens de regionale gezondheidsminister werd uitgevoerd door de Rapid Support Forces (RSF).
14 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Verenigde Naties hebben vorig jaar het hoogste aantal burgerdoden in Oekraïne geregistreerd sinds 2022, het jaar waarin Rusland Oekraïne binnenviel. Er vielen in 2025 voor zover bekend 2514 doden en 12.142 gewonden onder burgers, aldus het VN-Mensenrechtenkantoor.
17 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - In Engeland is een proces begonnen tegen de Russische kapitein van een vrachtschip dat vorig jaar op de Noordzee in botsing kwam met een tanker. Bij het incident ontstond een grote brand en kwam een bemanningslid om het leven.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Iraanse diplomaten zijn niet langer welkom in en bij de gebouwen van het Europees Parlement. Dat meldt voorzitter van het Europees Parlement Roberta Metsola op X.
1 uur geledenNUUK (ANP/RTR) - De regering van Groenland heeft benadrukt dat de verdediging van het eiland in NAVO-verband geregeld zou moeten worden. De regering benadrukt "op geen enkele" manier te accepteren dat de Verenigde Staten het gebied willen inlijven.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum zegt een "goed gesprek" te hebben gehad met haar Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. Ze hebben het volgens haar onder meer gehad over handel en de bestrijding van drugssmokkel, schrijft Sheinbaum op X.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse regering zegt "de afgelopen uren" 116 gevangenen te hebben vrijgelaten. Mensenrechtenorganisaties zijn kritisch op de claim en meldden lagere aantallen.
2 uur geleden