Premier Modi belooft vaccinproductie voor hele wereld
NEW YORK (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft de Verenigde Naties zaterdag beloofd dat coronavaccins die in zijn land kunnen worden gemaakt, beschikbaar zullen komen voor de hele wereld. "Als grootste vaccinproducent ter wereld wil ik dat de hele wereldbevolking nogmaals verzekeren", zei Modi in een vooraf opgenomen toespraak voor het VN-congres. "De Indiase capaciteit voor de productie en distributie van vaccins zal worden ingezet om alle mensen te helpen in de strijd tegen deze crisis".
Modi zei dat India bezig is met grootschalige klinische tests in de beslissende fase 3 en de ontwikkelingen op de voet volgt. In augustus liet hij weten dat zijn land klaar is voor de massaproductie van een vaccin, zodra de wetenschap daarvoor groen licht geeft.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat twee opvarenden van de vloot die richting Gaza voer met hulpgoederen, naar Israël zijn gebracht voor verhoor. Eerder werd via de sociale media van de Global Sumud Flotilla bekendgemaakt dat alle activisten waren vrijgelaten op het Griekse eiland Kreta, behalve twee van de organisatoren.
34 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.
3 uur geledenSKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.
3 uur geledenCULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.
3 uur geledenSKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
9 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
10 uur geleden