Premier Meloni hekelt pro-Palestijnse protesten in Italië
ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft zich in felle bewoordingen uitgesproken tegen het geweld bij de pro-Palestijnse demonstraties die maandag in grote delen van het land werden gehouden. Tienduizenden mensen gingen de straat op om zich uit te spreken tegen de situatie in Gaza. In meerdere grote steden vonden demonstraties, stakingen en optochten plaats. Er waren meerdere schermutselingen, onder meer in Napels en Milaan. Ook werd op diverse plekken traangas ingezet, zoals in Bologna.
Volgens het Italiaanse nieuwsmedium Sky TG24 zijn ongeveer zestig politieagenten gewond geraakt, van wie 23 naar het ziekenhuis moesten. Ook zouden honderden arrestaties zijn verricht.
De premier hekelde vernielingen die "deze zelfbenoemde pacifisten" daar aanrichtten en zei dat ze de schade op de daders zou verhalen. Ze sprak daarbij van "onwaardige beelden". De minister van Binnenlandse Zaken, Matteo Piantedosi, sprak van een "doelbewuste, agressieve aanval op de politie", aldus zender Rai.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
3 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
4 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
5 uur geleden