Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Libanon veroordeelt incident met VN-waarnemers

Premier Libanon veroordeelt incident met VN-waarnemers

BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese premier Najib Mikati veroordeelt aanvallen op waarnemers van de Verenigde Naties in Zuid-Libanon. Drie waarnemers raakten zaterdag gewond door een explosie vlak bij de plek waar zij werkten.

De VN-vredesmissie in Libanon (UNIFIL), die onderzoek doet naar de explosie, heeft het incident ook veroordeeld. Een van de waarnemers komt uit Noorwegen, meldt het Noorse ministerie van Defensie. Het nationale persbureau van Libanon meldt dat de twee anderen Chileens en Australisch zijn. Bij de explosie raakte ook een Libanese tolk gewond.

Het is niet direct duidelijk of er een verband is met de opgelopen spanningen in de regio. Door de oorlog tussen Hamas en Israël is het onrustiger in Libanon, met name in het zuiden. De Libanese beweging Hezbollah en de Israëlische strijdkrachten vallen elkaar regelmatig aan. Israël ontkent betrokkenheid bij de explosie van zaterdag.

De waarnemers en een tolk raakten gewond tijdens een patrouille bij de zogenoemde Blauwe Linie, waar UNIFIL toezicht houdt. De 120 kilometer lange lijn is een tijdelijke grens tussen Libanon en Israël. De Blauwe Linie werd in 2000 door de Verenigde Naties ingesteld om te kunnen controleren of Israëlische troepen het zuiden van Libanon hadden verlaten. Israël had dat gebied vanaf de jaren tachtig bezet.

Meer uit Buitenland

Trump: onderhandelaars Witkoff en Kushner gaan niet naar Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.

51 minuten geleden
Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

2 uur geleden
Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

4 uur geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

5 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

7 uur geleden
Zelensky meldt doden na nacht van zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.

9 uur geleden
Duitse minister: alvast mijnenjager richting Straat van Hormuz

BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.

10 uur geleden