Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Libanon veroordeelt incident met VN-waarnemers

Premier Libanon veroordeelt incident met VN-waarnemers

BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese premier Najib Mikati veroordeelt aanvallen op waarnemers van de Verenigde Naties in Zuid-Libanon. Drie waarnemers raakten zaterdag gewond door een explosie vlak bij de plek waar zij werkten.

De VN-vredesmissie in Libanon (UNIFIL), die onderzoek doet naar de explosie, heeft het incident ook veroordeeld. Een van de waarnemers komt uit Noorwegen, meldt het Noorse ministerie van Defensie. Het nationale persbureau van Libanon meldt dat de twee anderen Chileens en Australisch zijn. Bij de explosie raakte ook een Libanese tolk gewond.

Het is niet direct duidelijk of er een verband is met de opgelopen spanningen in de regio. Door de oorlog tussen Hamas en Israël is het onrustiger in Libanon, met name in het zuiden. De Libanese beweging Hezbollah en de Israëlische strijdkrachten vallen elkaar regelmatig aan. Israël ontkent betrokkenheid bij de explosie van zaterdag.

De waarnemers en een tolk raakten gewond tijdens een patrouille bij de zogenoemde Blauwe Linie, waar UNIFIL toezicht houdt. De 120 kilometer lange lijn is een tijdelijke grens tussen Libanon en Israël. De Blauwe Linie werd in 2000 door de Verenigde Naties ingesteld om te kunnen controleren of Israëlische troepen het zuiden van Libanon hadden verlaten. Israël had dat gebied vanaf de jaren tachtig bezet.

Meer uit Buitenland

Belgische minister blijft hopen op huren cellen in Estland

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Anneleen Van Bossuyt (N-VA, Asiel en Migratie) heeft de moed nog niet opgegeven dat België in Estland cellen kan huren voor het opsluiten van veroordeelde mensen zonder papieren. De huidige regering in Estland is niet van plan daar concrete afspraken over te maken, zei de Estse minister van Justitie Liisa Pakosta donderdag. Van Bossuyt richt haar hoop op een nieuwe regering. Begin volgend jaar zijn er verkiezingen in Estland.

44 minuten geleden
Venezolaanse amnestiewet geldt niet voor ernstige misdrijven

CARACAS (ANP/AFP) - De nieuwe amnestiewet die de Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez vrijdag voorstelde, zal niet gelden voor mensen die bepaalde misdrijven hebben gepleegd, blijkt uit de tekst van het wetsvoorstel waar persbureau AFP donderdag over schrijft. Het gaat onder andere om "ernstige schendingen van mensenrechten, oorlogsmisdaden, moord, corruptie en drugshandel". De aangekondigde wet zou gratie mogelijk maken voor honderden politieke gevangenen in het land.

46 minuten geleden
Vance arriveert in Milaan voor Olympische Winterspelen

MILAAN (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance is in Milaan aangekomen voor de Olympische Winterspelen. Hij is een van de eerste staatsgasten die in de Italiaanse stad arriveert.

56 minuten geleden
Duitsland heeft sinds coronapandemie 3 miljard maskers weggegooid

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft ongeveer de helft van de gezichtsmaskers die waren ingekocht tijdens de coronacrisis verbrand. Er zijn zo'n 3 miljard maskers de oven in verdwenen, heeft het ministerie van Volksgezondheid gezegd op vragen van een onderzoekscommissie van het parlement.

1 uur geleden
Ambassadeur VS in Polen praat niet meer met parlementsvoorzitter

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Polen wil niets meer te maken hebben met de parlementsvoorzitter in het land, nadat die kritiek had geuit op Donald Trump. De voorzitter had onder meer gezegd dat de Amerikaanse president de Nobelprijs voor de Vrede "niet verdient".

1 uur geleden
Zelensky noemt gesprekken met Rusland 'niet makkelijk'

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De vredesonderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne zijn "zeker niet makkelijk", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De afgelopen twee dagen spraken delegaties uit beide landen met elkaar in Abu Dhabi en volgens Zelensky worden de gesprekken "in de nabije toekomst" hervat.

4 uur geleden
Zes jaar gevangenisstraf voor dodelijke aanvaring op Noordzee

LONDEN (ANP/RTR) - De Russische kapitein die met het schip Solong betrokken was bij een dodelijk ongeluk op de Noordzee, is in Engeland veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf. Vladimir Motin was maandag al schuldig bevonden aan grove nalatigheid.

4 uur geleden