Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Libanon veroordeelt incident met VN-waarnemers

Premier Libanon veroordeelt incident met VN-waarnemers

BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese premier Najib Mikati veroordeelt aanvallen op waarnemers van de Verenigde Naties in Zuid-Libanon. Drie waarnemers raakten zaterdag gewond door een explosie vlak bij de plek waar zij werkten.

De VN-vredesmissie in Libanon (UNIFIL), die onderzoek doet naar de explosie, heeft het incident ook veroordeeld. Een van de waarnemers komt uit Noorwegen, meldt het Noorse ministerie van Defensie. Het nationale persbureau van Libanon meldt dat de twee anderen Chileens en Australisch zijn. Bij de explosie raakte ook een Libanese tolk gewond.

Het is niet direct duidelijk of er een verband is met de opgelopen spanningen in de regio. Door de oorlog tussen Hamas en Israël is het onrustiger in Libanon, met name in het zuiden. De Libanese beweging Hezbollah en de Israëlische strijdkrachten vallen elkaar regelmatig aan. Israël ontkent betrokkenheid bij de explosie van zaterdag.

De waarnemers en een tolk raakten gewond tijdens een patrouille bij de zogenoemde Blauwe Linie, waar UNIFIL toezicht houdt. De 120 kilometer lange lijn is een tijdelijke grens tussen Libanon en Israël. De Blauwe Linie werd in 2000 door de Verenigde Naties ingesteld om te kunnen controleren of Israëlische troepen het zuiden van Libanon hadden verlaten. Israël had dat gebied vanaf de jaren tachtig bezet.

Meer uit Buitenland

Duitse Holocaustoverlevende Margot Friedländer (103) dood

BERLIJN (ANP/DPA) - Margot Friedländer, een bekende Joodse overlevende van de Holocaust, is op 103-jarige leeftijd overleden, heeft haar stichting bekendgemaakt.

12 minuten geleden
India: nieuwe Pakistaanse droneaanvallen op Kasjmir

JAMMU (ANP/AFP) - Voor de tweede avond op rij zijn droneaanvallen uitgevoerd op Indiaas Kasjmir, waaronder op de stad Jammu. Dat vertelde een Indiase defensiebron tegen persbureau AFP. Pakistan ontkende eerder al dergelijke aanvallen uit te voeren.

1 uur geleden
Iran en VS praten zondag verder over atoomprogramma Teheran

MUSCAT (ANP/AFP) - Iran en de Verenigde Staten houden zondag in Oman opnieuw gesprekken over het atoomprogramma van Iran, meldt het Iraanse persbureau Tasnim. Trumps speciale gezant Steve Witkoff zal namens de VS bij de gesprekken zijn, melden bronnen tegen persbureaus Reuters en AFP.

1 uur geleden
Mexico klaagt Google aan voor wijzigen naam Golf na bevel Trump

MEXICO STAD (ANP/AFP) - Mexico heeft het Amerikaanse bedrijf Google aangeklaagd omdat het de naam van de Golf van Mexico heeft veranderd in Golf van Amerika voor gebruikers van Google Maps in de Verenigde Staten. Google nam de stap nadat de Amerikaanse president Donald Trump de naamswijziging had bevolen.

2 uur geleden
Afrikaanse natuurorganisatie geeft mensenrechtenschendingen toe

LONDEN (ANP/AFP) - Een grote Afrikaanse liefdadigheidsinstelling heeft toegegeven dat haar rangers van natuurparken in Congo-Brazzaville mensenrechten hebben geschonden. "African Parks erkent dat bij sommige incidenten mensenrechten geschonden zijn en we betreuren de pijn en het lijden van de slachtoffers ten zeerste", stelt African Parks in een verklaring. De Britse prins Harry is bestuurslid van African Parks.

2 uur geleden
Kremlin reageert niet op plannen voor tribunaal Russische inval

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin weigert een reactie op plannen van Europese landen voor een speciaal tribunaal voor de vervolging van de hoofdverantwoordelijken van de Russische inval in Oekraïne. "We reageren hier niet op", zei een woordvoerder volgens staatspersbureau TASS.

4 uur geleden
Noord-Europees defensieverbond nodigt voortaan Oekraïne uit

OSLO (ANP) - Nederland en negen andere Noord-Europese landen nodigen voortaan Oekraïne uit voor vergaderingen van hun militaire verbond. Ook mag Oekraïne in het vervolg meedoen met hun militaire oefeningen en gaan ze van elkaar leren, zegt defensieminister Ruben Brekelmans.

4 uur geleden