Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Libanon veroordeelt incident met VN-waarnemers

Premier Libanon veroordeelt incident met VN-waarnemers

BEIROET (ANP/RTR) - De Libanese premier Najib Mikati veroordeelt aanvallen op waarnemers van de Verenigde Naties in Zuid-Libanon. Drie waarnemers raakten zaterdag gewond door een explosie vlak bij de plek waar zij werkten.

De VN-vredesmissie in Libanon (UNIFIL), die onderzoek doet naar de explosie, heeft het incident ook veroordeeld. Een van de waarnemers komt uit Noorwegen, meldt het Noorse ministerie van Defensie. Het nationale persbureau van Libanon meldt dat de twee anderen Chileens en Australisch zijn. Bij de explosie raakte ook een Libanese tolk gewond.

Het is niet direct duidelijk of er een verband is met de opgelopen spanningen in de regio. Door de oorlog tussen Hamas en Israël is het onrustiger in Libanon, met name in het zuiden. De Libanese beweging Hezbollah en de Israëlische strijdkrachten vallen elkaar regelmatig aan. Israël ontkent betrokkenheid bij de explosie van zaterdag.

De waarnemers en een tolk raakten gewond tijdens een patrouille bij de zogenoemde Blauwe Linie, waar UNIFIL toezicht houdt. De 120 kilometer lange lijn is een tijdelijke grens tussen Libanon en Israël. De Blauwe Linie werd in 2000 door de Verenigde Naties ingesteld om te kunnen controleren of Israëlische troepen het zuiden van Libanon hadden verlaten. Israël had dat gebied vanaf de jaren tachtig bezet.

Meer uit Buitenland

Rusland stuurt tijdens oefening nucleaire munitie naar Belarus

MINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.

16 minuten geleden
Filipijnse regering geeft opdracht voor arrestatie ICC-verdachte

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.

50 minuten geleden
Media: Trump en Netanyahu botsen over strategie inzake Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.

5 uur geleden
Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

6 uur geleden
Meerderheid landen erkent klimaatverplichtingen bij VN

NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.

9 uur geleden
VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

14 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

16 uur geleden