Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier League weer terug naar drie wissels per wedstrijd

Premier League weer terug naar drie wissels per wedstrijd

LONDEN (ANP/RTR) - De Premier League draait het maximale aantal wissels van vijf spelers per wedstrijd vanaf komende speelronde weer terug naar drie. Het benodigde aantal van 14 stemmen om die aanpassing van de spelregels permanent te maken, werd donderdag niet gehaald. Wel is de Engelse voetbalcompetitie akkoord met deelname aan tests vanaf januari voor extra wisselmogelijkheden, wanneer het vermoeden bestaat dat een speler een hersenschudding heeft opgelopen.

De internationale spelregelcommissie IFAB heeft vanwege de coronapandemie tijdelijk de regels aangepast, zodat iedere trainer vijf keer per wedstrijd kan wisselen. De aandeelhouders van de clubs uit de Premier League stemden daar bij aanvang van het seizoen tegen, maar gingen in november na een nadrukkelijke wens van Gareth Southgate alsnog akkoord. De bondscoach van Engeland vreesde, samen met een aantal trainers, voor veel blessures in een overvol seizoen. Vanaf komend weekeinde gaat de Premier League echter weer terug naar drie wissels.

In plaats daarvan kwamen de clubs overeen om de Engelse competitie bij de IFAB aan te melden voor deelname aan tests voor extra wissels bij een eventuele hersenschudding. Nu worden aangeslagen spelers bij hoofdletsel nog regelmatig opgelapt, waarna ze de wedstrijd toch vervolgen. Na afloop wordt soms alsnog een lichte of zware hersenschudding geconstateerd.

Ook stemden de aandeelhouders ermee in om het aantal toegestane spelers op de bank permanent te verhogen van zeven naar negen.

Meer uit Voetbal

Doelpunt Kaapverdiër Lopes Cabral gekozen tot mooiste WK-goal

ZÜRICH (ANP) - De in Rotterdam geboren international Sidny Lopes Cabral van Kaapverdië heeft het mooiste doelpunt van het WK gemaakt, zo heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De 23-jarige Kaapverdiër maakte in de zestiende finale tegen Argentinië in de 103e minuut in de verlenging de 2-2.

3 uur geleden
Verdediger Van de Ven ziet nieuwe ambitie bij Tottenham Hotspur

SYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.

8 uur geleden
Pirlo niet langer kandidaat voor functie bondscoach van Italië

ROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.

10 uur geleden
FIFA-voorzitter beschuldigt WK-critici in brief van haatzaaien

ZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.

11 uur geleden
FC Utrecht raakt aanvaller Rodríguez kwijt aan Deportivo Alavés

UTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.

12 uur geleden
Sloveense scheidsrechter WK-finale beëindigt loopbaan

MARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.

12 uur geleden
Doelman Courtois juicht komst Van Bommel als bondscoach toe

BRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.

1 dag geleden