Premier League stelt tientallen miljoenen beschikbaar
LONDEN (ANP) - De twintig voetbalclubs uit de Premier League hebben beloofd gezamenlijk 20 miljoen pond te doneren voor de strijd tegen het coronavirus. Een deel van dat bedrag, dat omgerekend ruim 22 miljoen euro is, gaat direct naar de nationale gezondheidszorg (NHS). De clubs hebben ook toegezegd financiële steun te verlenen aan programma's die worden opgezet om kwetsbare groepen tijdens en ook na deze coronacrisis te helpen.
De Premier League, de rijkste competitie ter wereld met torenhoge tv-contracten, stelt ook een noodfonds met daarin 125 miljoen pond (ruim 140 miljoen euro) beschikbaar voor de clubs die op het tweede tot en met het vijfde niveau in Engeland spelen en in financiële problemen komen. De ploegen uit de hoogste klasse gaan met hun spelers in gesprek over een collectieve salarisverlaging van ongeveer 30 procent. Zaterdag staat weer een gesprek hierover met de spelersvakbond PFA op de agenda.
De hervatting van de Premier League is tot nader order uitgesteld. Ook begin mei blijkt niet haalbaar. Alle betrokken partijen werken aan een oplossing. "Iedereen heeft als doel om alle resterende competitie- en bekerwedstrijden te spelen, zodat de integriteit van onze competities gewaarborgd blijft. We gaan echter pas weer voetballen als de overheid dat goed vindt en als het veilig en gepast is."
De clubs in de Premier League moeten nog negen of tien wedstrijden spelen. Liverpool koerst met een royale voorsprong van maar liefst 25 punten op Manchester City af op de eerste landstitel sinds 1990, maar door de coronacrisis is onduidelijk of en wanneer de 'Reds' de titel officieel kunnen binnenhalen.
Meer uit Voetbal
VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld speelde voor eigen publiek met 2-2 gelijk tegen Sjachtar Donetsk, na een week eerder in Krakau de eerste ontmoeting in de kwartfinale met 3-0 te hebben verloren.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi is de nieuwe eigenaar van de UE Cornellà, een club uit Catalonië die uitkomt op het vijfde Spaanse niveau. De club uit een buitenstad van Barcelona verspreidde het nieuws op zijn website.
6 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld houdt donderdag in de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League nagenoeg alle belangrijke spelers buiten zijn elftal. Verdediger Wouter Goes, middenvelders Sven Mijnans en Kees Smit en spits Troy Parrott zitten op de reservebank of blijven, in het geval van Goes, zelfs helemaal buiten de selectie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een 1-0-nederlaag geleden in een oefenwedstrijd tegen FC Twente. Op sportcomplex De Toekomst bleven de doelpunten lang uit. Na ruim 80 minuten maakte Bjorn Titulaer namens de bezoekers het enige doelpunt van de wedstrijd.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC is van ver gekomen. Dat zei middenvelder Dirk Proper (24) donderdag in het Goffertstadion tegen het ANP in aanloop naar de bekerfinale van zondag tegen AZ. "Ik moet zeggen dat het wel echt heel hard is gegaan", zei Proper, die zes seizoenen geleden zijn debuut maakte voor NEC in de eerste divisie.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot moet het de rest van het seizoen stellen zonder Hugo Ekitike. De 23-jarige spits heeft dinsdag zijn achillespees gescheurd tijdens het Champions League-duel met Paris Saint-Germain, zo bevestigt zijn club donderdag. De Franse international mist hierdoor het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
11 uur geleden