Premier League stelt tientallen miljoenen beschikbaar
LONDEN (ANP) - De twintig voetbalclubs uit de Premier League hebben beloofd gezamenlijk 20 miljoen pond te doneren voor de strijd tegen het coronavirus. Een deel van dat bedrag, dat omgerekend ruim 22 miljoen euro is, gaat direct naar de nationale gezondheidszorg (NHS). De clubs hebben ook toegezegd financiële steun te verlenen aan programma's die worden opgezet om kwetsbare groepen tijdens en ook na deze coronacrisis te helpen.
De Premier League, de rijkste competitie ter wereld met torenhoge tv-contracten, stelt ook een noodfonds met daarin 125 miljoen pond (ruim 140 miljoen euro) beschikbaar voor de clubs die op het tweede tot en met het vijfde niveau in Engeland spelen en in financiële problemen komen. De ploegen uit de hoogste klasse gaan met hun spelers in gesprek over een collectieve salarisverlaging van ongeveer 30 procent. Zaterdag staat weer een gesprek hierover met de spelersvakbond PFA op de agenda.
De hervatting van de Premier League is tot nader order uitgesteld. Ook begin mei blijkt niet haalbaar. Alle betrokken partijen werken aan een oplossing. "Iedereen heeft als doel om alle resterende competitie- en bekerwedstrijden te spelen, zodat de integriteit van onze competities gewaarborgd blijft. We gaan echter pas weer voetballen als de overheid dat goed vindt en als het veilig en gepast is."
De clubs in de Premier League moeten nog negen of tien wedstrijden spelen. Liverpool koerst met een royale voorsprong van maar liefst 25 punten op Manchester City af op de eerste landstitel sinds 1990, maar door de coronacrisis is onduidelijk of en wanneer de 'Reds' de titel officieel kunnen binnenhalen.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
26 minuten geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Benjamin Sesko heeft Manchester United aan een uitzege op Everton geholpen. De invaller maakte in de 71e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd: 0-1.
18 uur geledenNYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
1 dag geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
1 dag geleden