Premier League op 17 juni weer van start
LONDEN (ANP) - Het voetbal in de Premier League gaat op 17 juni weer van start. Dit is door de officiële instanties van een van de grootste competities in Europa bevestigd. Het is wel onder voorbehoud dat er geen grote tegenslagen komen in de strijd tegen het nieuwe coronavirus in Groot-Brittannië. Publiek is bij de wedstrijden nog niet toegestaan.
Het gaat op 17 juni om een midweeks programma met twee wedstrijden, Aston Villa - Sheffield United en Manchester City - Arsenal. Dat zijn twee inhaalwedstrijden. Het voetbal in Engeland werd in maart stilgelegd wegens de uitbraak van het virus.
In het weekeinde dat volgt na 17 juni wordt een volledig programma afgewerkt. Liverpool staat op het punt voor het eerst in dertig jaar kampioen te worden. De club heeft 25 punten voorsprong op nummer 2, Manchester City. Er moeten nog 92 wedstrijden worden gespeeld.
Tweede grote Europese competitie
Na de Duitse Bundesliga, waar een kleine twee weken gelden al werd afgetrapt, is de Premier League de tweede grote competitie in Europa waar weer wordt gespeeld. Voor 17 juni zullen elders in Europa nog wel enkele 'kleinere' competities weer beginnen.
Evenals bij de Bundesliga mogen de Engelse clubs in de rest van het seizoen ook vijf spelers per wedstrijd wisselen, in plaats van de gebruikelijke drie. Dit om overbelasting en blessures zo veel mogelijk te voorkomen, nu de spelers na een periode van lockdown zich minder goed hebben kunnen voorbereiden.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
13 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
16 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
17 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
19 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
19 uur geleden