Premier League klaagt Everton en Nottingham Forest aan
LONDEN (ANP) - De Premier League heeft Everton en Nottingham Forest aangeklaagd voor het schenden van de regels rond winstgevendheid en duurzaamheid. Beide clubs moeten vrezen voor een puntenstraf. Voor Everton zou dat de tweede keer dit seizoen zijn.
Twee maanden geleden moest Everton 10 punten inleveren. Dat was toen voor het overschrijden van de toegestane verliesdrempels aan het einde van het seizoen 2021/2022. In dit geval gaat het bij Everton en Nottingham om het seizoen 2022/2023.
De Premier League verwijst de clubs naar een onafhankelijke commissie die gaat over de regels voor winstgevendheid en duurzaamheid (PSR's).
"Everton kan zijn fans verzekeren dat het zijn standpunt zal blijven verdedigen tijdens het lopende beroep en, mocht het daartoe worden verplicht, bij een toekomstige commissie", aldus de clubleiding van Everton. Nottingham meldt in een verklaring: "De club is van plan om in deze kwestie volledig te blijven samenwerken met de Premier League en heeft vertrouwen in een snelle en eerlijke oplossing."
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
3 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
3 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
4 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
5 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.
17 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.
19 uur geleden