Premier League gaat door tijdens Engelse lockdown
LONDEN (ANP) - Engeland gaat opnieuw grotendeels op slot, maar de voetbalwedstrijden in onder meer de Premier League kunnen gewoon doorgaan. Premier Boris Johnson bevestigde dat de hoogste voetbalcompetitie in zijn land niet wordt stilgelegd, iets wat in maart wel gebeurde toen Engeland voor het eerst in lockdown ging om de verspreiding van het coronavirus af te remmen. Na een onderbreking van drie maanden werd de Premier League in de zomer alsnog uitgespeeld.
De nieuwe lockdown gaat donderdag in en duurt tot 2 december. Het is de bedoeling dat de meeste Engelsen weer thuis gaan werken. Voor onder meer topsporters wordt een uitzondering gemaakt, aldus Oliver Dowden, de staatssecretaris van Sport. De wedstrijden in de Premier League worden achter gesloten deuren gespeeld, zonder publiek op de tribunes. Ook de lagere profcompetities in Engeland kunnen doorgaan. Net als in Nederland wordt de amateursport wel voorlopig stilgelegd.
Alle pubs en restaurants moeten hun deuren sluiten voor gasten. In tegenstelling tot bij de lockdown van het voorjaar mogen onderwijsinstellingen wel openblijven. In Groot-Brittannië werd zaterdag de grens van 1 miljoen coronabesmettingen sinds het begin van de pandemie overschreden.
Over twee weken komen de beste tennissers van dit jaar naar Londen voor de ATP Finals. In augustus had de organisatie al besloten om geen publiek toe te gaan laten in de O2 Arena. Fans die al een kaartje hadden gekocht, krijgen hun geld terug.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
13 uur geleden