Premier League gaat door tijdens Engelse lockdown
LONDEN (ANP) - Engeland gaat opnieuw grotendeels op slot, maar de voetbalwedstrijden in onder meer de Premier League kunnen gewoon doorgaan. Premier Boris Johnson bevestigde dat de hoogste voetbalcompetitie in zijn land niet wordt stilgelegd, iets wat in maart wel gebeurde toen Engeland voor het eerst in lockdown ging om de verspreiding van het coronavirus af te remmen. Na een onderbreking van drie maanden werd de Premier League in de zomer alsnog uitgespeeld.
De nieuwe lockdown gaat donderdag in en duurt tot 2 december. Het is de bedoeling dat de meeste Engelsen weer thuis gaan werken. Voor onder meer topsporters wordt een uitzondering gemaakt, aldus Oliver Dowden, de staatssecretaris van Sport. De wedstrijden in de Premier League worden achter gesloten deuren gespeeld, zonder publiek op de tribunes. Ook de lagere profcompetities in Engeland kunnen doorgaan. Net als in Nederland wordt de amateursport wel voorlopig stilgelegd.
Alle pubs en restaurants moeten hun deuren sluiten voor gasten. In tegenstelling tot bij de lockdown van het voorjaar mogen onderwijsinstellingen wel openblijven. In Groot-Brittannië werd zaterdag de grens van 1 miljoen coronabesmettingen sinds het begin van de pandemie overschreden.
Over twee weken komen de beste tennissers van dit jaar naar Londen voor de ATP Finals. In augustus had de organisatie al besloten om geen publiek toe te gaan laten in de O2 Arena. Fans die al een kaartje hadden gekocht, krijgen hun geld terug.
Meer uit Voetbal
PHILADELPHIA (ANP) - Brazilië heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Haïti met 3-0 gewonnen. Het elftal van de Italiaanse bondscoach Carlo Ancelotti gaat met 4 punten aan de leiding in groep C voor Marokko, dat over een minder goed doelsaldo beschikt. Schotland staat op 3 punten en Haïti is na twee nederlagen als eerste van de 48 deelnemers uitgeschakeld op het WK.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het is nog niet helemaal zeker dat Frenkie de Jong zaterdag voor het Nederlands elftal kan uitkomen in het tweede groepsduel op het WK met Zweden. De middenvelder van FC Barcelona kwam donderdag in botsing met Quinten Timber, die een lichte hersenschudding heeft opgelopen en niet inzetbaar is.
4 uur geledenMONTERREY (ANP) - Hervé Renard, de nieuwe bondscoach van de voetballers van Tunesië, heeft de verwachtingen in aanloop naar de wedstrijd tegen Japan op het WK getemperd. "Ik ben geen tovenaar", sprak de 57-jarige Fransman, die na de nederlaag van 5-1 tegen Zweden de ontslagen Sabri Lamouchi opvolgde.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Livano Comenencia (22) kijkt iedere dag nog naar het WK-doelpunt dat hij maakte tegen Duitsland. "Ik heb heel veel felicitaties gehad. Ongelooflijk. Het voelt heel goed om een doelpunt te maken. Maar het moet hier niet bij blijven", zei de international van Curaçao, die in de eerste groepswedstrijd de 1-1 maakte tegen de Duitsers.
5 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Dick Advocaat houdt er rekening mee dat Curaçao tegen Ecuador op het WK voetbal kan verrassen. "Het kan iedere wedstrijd, maar het is natuurlijk heel moeilijk om iets te realiseren", zei de bondscoach in het Kansas City Stadium een dag voor de tweede groepswedstrijd van Curaçao. "We moeten vooral dolgelukkig zijn dat we dit mee mogen maken."
5 uur geledenSEATTLE (ANP) - De voetballers van de Verenigde Staten hebben de tweede ronde bereikt van het WK voetbal in eigen land, Canada en Mexico. De ploeg van bondscoach Mauricio Pochettino versloeg in Seattle Australië met 2-0.
7 uur geledenATLANTA (ANP/AFP/RTR) - Algerije heeft een klacht ingediend bij de FIFA vanwege het vermeende slechte fluiten van de scheidsrechter tijdens de verloren WK-wedstrijd tegen Argentinië (0-3). Dat meldden bronnen aan persbureaus AFP en Reuters. Het Afrikaanse land baalt onder meer van een ogenschijnlijke overtreding van Lionel Messi, die zonder gevolgen bleef.
9 uur geleden