Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier League gaat door tijdens Engelse lockdown

Premier League gaat door tijdens Engelse lockdown

LONDEN (ANP) - Engeland gaat opnieuw grotendeels op slot, maar de voetbalwedstrijden in onder meer de Premier League kunnen gewoon doorgaan. Premier Boris Johnson bevestigde dat de hoogste voetbalcompetitie in zijn land niet wordt stilgelegd, iets wat in maart wel gebeurde toen Engeland voor het eerst in lockdown ging om de verspreiding van het coronavirus af te remmen. Na een onderbreking van drie maanden werd de Premier League in de zomer alsnog uitgespeeld.

De nieuwe lockdown gaat donderdag in en duurt tot 2 december. Het is de bedoeling dat de meeste Engelsen weer thuis gaan werken. Voor onder meer topsporters wordt een uitzondering gemaakt, aldus Oliver Dowden, de staatssecretaris van Sport. De wedstrijden in de Premier League worden achter gesloten deuren gespeeld, zonder publiek op de tribunes. Ook de lagere profcompetities in Engeland kunnen doorgaan. Net als in Nederland wordt de amateursport wel voorlopig stilgelegd.

Alle pubs en restaurants moeten hun deuren sluiten voor gasten. In tegenstelling tot bij de lockdown van het voorjaar mogen onderwijsinstellingen wel openblijven. In Groot-Brittannië werd zaterdag de grens van 1 miljoen coronabesmettingen sinds het begin van de pandemie overschreden.

Over twee weken komen de beste tennissers van dit jaar naar Londen voor de ATP Finals. In augustus had de organisatie al besloten om geen publiek toe te gaan laten in de O2 Arena. Fans die al een kaartje hadden gekocht, krijgen hun geld terug.

Meer uit Voetbal

FA: zaak ManCity heeft grote gevolgen voor integriteit voetbal

LONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) stelt dat de bevindingen van een onafhankelijke commissie dat Manchester City de financiële regels heeft overtreden "aanzienlijke gevolgen hebben voor de integriteit van de sport". De topclub uit Manchester werd deze week schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels van de Premier League in de seizoenen 2009/10 tot en met 2017/18.

1 uur geleden
Griek Tzolis houdt dijbeenblessure over aan duel met Oranje

THESSALONIKI (ANP) - Aanvaller Christos Tzolis van het Griekse nationale elftal heeft donderdag aan de thuiswedstrijd tegen Nederland in de Nations League (2-2) een dijbeenblessure overgehouden. De 24-jarige speler van Arsenal mist daardoor de ontmoeting met Duitsland van zondag in Thessaloniki. Dat heeft de Griekse bond bekendgemaakt.

2 uur geleden
Lang na goede invalbeurt blij weer van waarde voor Oranje te zijn

THESSALONIKI (ANP) - Noa Lang was donderdag na het gelijkspel tegen Griekenland (2-2) in de Nations League blij eindelijk weer eens van waarde te kunnen zijn voor Oranje. De buitenspeler verving halverwege de tweede helft Ruben van Bommel en zorgde vanaf links geregeld voor gevaar. Oranje knokte zich na rust terug van een achterstand van twee doelpunten.

12 uur geleden
Xavi schuldbewust na slechte eerste helft: dit was mijn fout

THESSALONIKI (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández heeft donderdag zijn excuses aangeboden voor het slechte spel van het Nederlands elftal in de uitwedstrijd tegen Griekenland (2-2) in de Nations League. "Dit was mijn fout. Hier neem ik de volledige verantwoordelijkheid voor. Dit was niet het systeem en niet de manier waarop we het moesten doen", sprak de Spanjaard tijdens een persconferentie in het Thoumba-stadion in Thessaloniki.

13 uur geleden
Casparij met Manchester City gelijk tegen Real Madrid

MANCHESTER (ANP) - Voetbalster Kerstin Casparij heeft met Manchester City in de Champions League gelijkgespeeld tegen Real Madrid. In Engeland eindigde de wedstrijd in 1-1.

14 uur geleden
Dumfries geeft Oranje complimenten voor wilskracht na rust

THESSALONIKI (ANP) - Denzel Dumfries maakte de spelers van het Nederlands elftal de complimenten dat ze zich in de uitwedstrijd tegen Griekenland in de Nations League na een achterstand van 2-0 alsnog terug wisten te knokken tot 2-2.

14 uur geleden
Van Dijk noemt eerste helft Oranje bij Grieken onacceptabel

THESSALONIKI (ANP) - Virgil van Dijk was niet te spreken over het spel van het Nederlands elftal in de eerste helft tegen Griekenland in de Nations League. "We werden afgetroefd, dat is onacceptabel", zei de aanvoerder na het gelijkspel (2-2) in een eerste reactie bij de NOS.

14 uur geleden