
Premier League dicht bij komst nieuwe financiële regels
LONDEN (ANP/RTR) - De Premier League is dicht bij het invoeren van nieuwe financiële regels voor clubs. Er moet een systeem komen dat meer lijkt op de regels van de Europese voetbalbond UEFA, zei Premier League-baas Richard Masters tijdens een congres in Londen.
Tegen de tien jaar geleden ingevoerde Profit and Sustainability Rules (PSR) is veel weerstand. Daarmee wordt bepaald hoeveel een club mag uitgeven aan de selectie door naar de winstgevendheid over de afgelopen jaren te kijken. Verschillende clubs gingen daarmee al de fout in.
Europees spelende clubs mogen sinds enkele jaren van de UEFA 70 procent van hun omzet uitgeven aan spelerssalarissen, premies voor zaakwaarnemers en transfersommen. De Premier League wil dat percentage op 85 procent zetten. Clubs stemmen er volgende maand over.
"Als het systeem er komt, hebben we een soepeler systeem dan de andere grote Europese competities. De Premier League is groot geworden door investeringen en we willen niet dat dat wordt afgeremd", zei Masters.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona moet de terugkeer naar stadion Camp Nou opnieuw uitstellen. De Catalanen hoopten op tijd een vergunning te krijgen om op 21 oktober in de Champions League-wedstrijd tegen Olympiakos terug te keren in het gerenoveerde stadion, maar slaagden hier niet in. De wedstrijd wordt opnieuw in het Olympisch Stadion op de Montjuïc gespeeld.
1 uur geledenALMELO (ANP) - Sem Scheperman kan voorlopig niet voor Heracles Almelo uitkomen. De middenvelder raakte zaterdag geblesseerd in het thuisduel met Sparta Rotterdam en weet nog niet hoe lang hij aan de kant staat.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse delegatie is niet welkom bij de loting voor het WK voetbal op 5 december in Washington. De Verenigde Staten hebben de komst van bondscoach Amir Ghalenoei, voorzitter Mehdi Taj en zeven andere bondsmedewerkers geweigerd. Dat heeft een woordvoerder van de Iraanse voetbalbond FFI gezegd tegen de Iraanse krant Shargh.
5 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Peter Bosz zag woensdag in het Champions League-duel met Bayer Leverkusen weer het PSV dat hij wil zien. "Dit zou de ondergrens moeten zijn. Als we met deze instelling en arbeid onze wedstrijden weten te spelen, zullen er in Nederland weinig ploegen van ons winnen. Ik ben teleurgesteld over het resultaat", sprak de trainer na de 1-1 in de BayArena.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Gonçalo Ramos heeft Paris Saint-Germain aan een uitzege op FC Barcelona in de Champions League geholpen. De aanvaller maakte in de negentigste minuut het winnende doelpunt in het Olympisch stadion op de berg Montjuïc (1-2).
17 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - PSV heeft het eerste punt in het hoofdtoernooi van de Champions League binnen. Het elftal van trainer Peter Bosz speelde in Duitsland gelijk bij Bayer Leverkusen: 1-1.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische koploper Union heeft de zege op PSV in de Champions League geen goed vervolg kunnen geven in het thuisduel met Newcastle United. De nummer 15 van Engeland won met 4-0 in Brussel.
19 uur geleden