
Premier Kroatië positief getest op coronavirus
ZAGREB (ANP) - De Kroatische premier Andrej Plenkovic is positief getest op het coronavirus. " Hij voelt zich momenteel goed en de premier blijft zijn activiteiten en verantwoordelijkheden vanuit huis uitvoeren en zal alle instructies van artsen en epidemiologen opvolgen", zei een regeringswoordvoerder volgens de nieuwssite N1.
Hij was zaterdag in quarantaine gegaan nadat zijn echtgenote besmet bleek te zijn. Hijzelf was toen negatief getest. De besmetting van zijn vrouw betekende dat Plenkovic (50) tien dagen in zelfisolatie moet blijven. Op advies van medici werd hij maandag opnieuw getest.
In Kroatië zijn afgelopen week de restaurants en cafés gesloten in verband met het oplopende aantal besmettingsgevallen.
Meer uit Buitenland
KANANASKIS (ANP/AFP/RTR) - De VS hebben een "sterke verklaring" over de oorlog in Oekraïne in de voorgenomen slottekst van de top van de G7 geblokkeerd, melden anonieme betrokkenen. Washington wil daarmee voorkomen dat zijn positie om te kunnen onderhandelen met het Kremlin wordt ondermijnd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - President Donald Trump heeft in het Witte Huis met zijn Nationale Veiligheidsraad in de roemruchte 'Situation Room' overlegd over de strijd tussen Israël en Iran, aldus anonieme betrokkenen. De bijeenkomst duurde een uur en twintig minuten. Het is nog niet bekend welke conclusie Trump heeft getrokken. Hij zou geneigd zijn Israël militair bij de aanvallen op Iran te gaan helpen.
2 uur geledenDUBAI (ANP) - Iraniërs die momenteel in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) verblijven, en van wie het verblijfsvisum is verlopen, krijgen voorlopig geen boetes opgelegd. Daartoe besloot de leider van het land, sjeik Mohammed bin Zayed al-Nahyan, meldt staatspersbureau WAM dinsdag. De uitzondering geldt voor zowel ingezetenen als voor bezoekers uit het overzeese buurland, dat al enkele dagen in gewelddadig conflict is met Israël.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Washington veroordeelt de Russische aanvallen op Kyiv in de nacht van maandag op dinsdag. Het ministerie van Buitenlandse Zaken zegt mee te leven met slachtoffers en nabestaanden. Bij de aanvallen zijn in Kyiv zeker zestien doden gevallen. Onder de doden is een Amerikaan, bevestigde het ministerie.
3 uur geledenKANANASKIS/PARIJS (ANP/AFP/DPA/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat het een enorme vergissing zou zijn te proberen het Iraanse regime militair omver te werpen. Volgens het Franse staatshoofd leidt dat tot chaos. Er zou naar een diplomatieke oplossing moeten worden gezocht.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De bevelhebber van de Iraanse strijdkrachten heeft er bij de bevolking van de Israëlische steden Tel Aviv en Haifa op aangedrongen de steden te verlaten. Volgens bevelhebber Abdolrahim Mousavi komen er nu Iraanse vergeldingsaanvallen, terwijl eerdere aanvallen enkel voor de afschrikking waren bedoeld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump overlegt dinsdag met zijn veiligheidsadviseurs in het Witte Huis over de rol die de Verenigde Staten moeten spelen in het conflict tussen Israël en Iran, meldt nieuwssite Axios op basis van drie overheidsbronnen. Volgens de drie overweegt Trump serieus om Iraanse nucleaire faciliteiten aan te vallen. Een medewerker van het Witte Huis heeft tegen persbureau AFP bevestigd dat de Nationale Veiligheidsraad bijeenkomt.
4 uur geleden