Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Johnson veroordeelt gewelddadig protest in Londen

Premier Johnson veroordeelt gewelddadig protest in Londen

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse premier Boris Johnson heeft de ongeregeldheden in Londen na een nieuwe middag van demonstraties tegen racisme veroordeeld. Rivaliserende actiegroepen, met ditmaal ook extreemrechtse betogers, raakten slaags met de politie. "Voor racistische gewelddadigheid is geen plaats in onze straten", twitterde Johnson. Hij stelde personen die de politie aanvallen strafvervolging in het vooruitzicht.

De onrust nam aan het eind van de middag toe. De politie had opdracht geven alle demonstraties in de hoofdstad om 17.00 uur te beëindigen, maar dat verbod werd door velen genegeerd. Het liep onder meer bij Waterloo Station uit de hand. Er werd gegooid met vuurwerk en andere voorwerpen. Demonstranten slaakten onder meer de strijdkreet 'EDL', de afkorting van de rechts-nationalistische English Defence League.

In Londen waren zaterdag zowel antiracismebetogers als tegendemonstranten op de been. Die laatste groep zei historische monumenten te willen beschermen. Relschoppers keerden zich uiteindelijk tegen de politie en bekogelden agenten onder meer op Parliament Square met flessen en blikjes. Blanke hooligans trokken ook op naar Hyde Park, waar een Black Lives Matter-betoging werd gehouden.

De Londense politie had volgens de media grote moeite de groepen uit elkaar te houden. Positief nieuws was er ook. Een man die door omstanders werd geïdentificeerd als een ultrarechtse demonstrant werd na in elkaar geslagen te zijn in veiligheid gebracht door een zwarte activist. Dat meldde een verslaggever van persbureau Reuters. De redder tilde het witte slachtoffer over zijn schouder en droeg hem, begeleid door politieagenten in gevechtstenue, weg.

Meer uit Buitenland

Duitsland: hulp aan Gaza te weinig, te laat en te langzaam

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse regering vindt dat de hulpgoederen die nu Gaza binnenkomen lang niet toereikend zijn. "Dit is veel te weinig, te laat en te langzaam", aldus een woordvoerder. Duitsland vindt dat er meer vaart gemaakt moet worden.

23 minuten geleden
Trump meldt voltooiing gevangenenruil tussen Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat Oekraïne en Rusland "net een grote gevangenenruil hebben voltooid" en dat die "binnenkort van kracht zal worden". Het is niet duidelijk wat hij daar precies mee bedoelt.

24 minuten geleden
Bijna 300 werkers vast in Zuid-Afrikaanse goudmijn

JOHANNESBURG (ANP/RTR) - Door problemen met een van de schachten van een goudmijn nabij Johannesburg, zitten 289 mijnwerkers ondergronds vast. Het mijnbouwbedrijf Sibanye zegt dat ze allemaal veilig zijn en dat gewerkt wordt aan een plan om ze naar boven te halen.

3 uur geleden
Burgerbescherming meldt doden en tientallen gewonden in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen op Gaza hebben sinds middernacht (lokale tijd) aan zestien mensen het leven gekost, meldt de burgerbescherming vrijdag. De aanvallen vonden plaats in meerdere gebieden, meldt Mohammed al-Mughayyir van de instantie aan persbureau AFP.

3 uur geleden
Dodental door overstromingen in Australië loopt op

SYDNEY (ANP/DPA) - Het dodental van de overstromingen in het zuidoosten van Australië is opgelopen naar minstens vier. De kust van de staat New South Wales is getroffen door hevige stortregens. Die nemen vrijdag naar verwachting af, maar het overstromingsgevaar is nog niet geweken.

8 uur geleden
Amnesty: geweld tegen vrouwelijke demonstranten in Georgië

LONDEN (ANP) - Sinds de pro-Europese en anti-regeringsprotesten in 2024 gebruikt de Georgische politie steeds vaker gendergerelateerd geweld tegen vrouwelijke demonstranten. Dat concludeert Amnesty International vrijdag in een nieuw onderzoek.

8 uur geleden
Schutter Joods Museum in Washington aangeklaagd voor moord

WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De 31-jarige man die ervan wordt verdacht vandaag een jong stel te hebben doodgeschoten bij het Capital Jewish Museum in Washington, wordt aangeklaagd voor moord. Er wordt onderzocht of hij werd gemotiveerd door haat en terrorisme. Dat zei waarnemend openbaar aanklager Jeanine Pirro donderdagavond.

9 uur geleden