Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Johnson ontkent softe houding ten opzichte van VS

Premier Johnson ontkent softe houding ten opzichte van VS

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Boris Johnson vindt niet dat hij zijn oren te veel laat hangen naar de Verenigde Staten in de hoop er voor het land een voordelige handelsdeal uit te slepen na de brexit. Beschuldigingen op dat vlak van de kant van oppositiepartij Labour noemde hij klinkklare onzin.

Jeremy Corbyn verweet Johnson in het parlement dat hij president Donald Trump te weinig aan de tand heeft gevoeld over de Amerikaanse aanval waarbij de Iraanse generaal Qassem Soleimani werd gedood in Irak. Volgens de Labourleider wilde Johnson niet tegen de schenen van Trump schoppen, met het oog op een nog te sluiten handelsakkoord.

Johnson noemde de beschuldiging "absolute fictie" en zei dat het Verenigd Koninkrijk blijft werken aan de-escalatie in de regio. De veiligheid en bescherming van mensen in Irak heeft daarbij volgens hem "zonder twijfel" de hoogste prioriteit.

Meer uit Buitenland

Nieuw bewijs voor misstanden binnen Britse leger in Afghanistan

LONDEN (ANP) - Britse militairen hebben tijdens hun inzet in Afghanistan gevangenen "voor de lol" laten vallen van vorkheftrucks. Ook zou een militair die zijn zorgen uitsprak over het doden van drie lokale boeren een "Taliban-lievende apologeet" zijn genoemd. Dat meldt Sky News naar aanleiding van het lopende onderzoek naar misstanden binnen de Britse krijgsmacht in Afghanistan.

7 minuten geleden
Oekraïne-bondgenoten oefenen komend najaar samen in Polen

WARSCHAU (ANP/DPA/RTR) - De eerste militaire oefeningen van de bondgenoten die Oekraïne na een wapenstilstand willen helpen beschermen, vinden komende herfst plaats in Polen. Dat zegt premier Donald Tusk. Naast Polen zelf doen in ieder geval Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk volgens hem mee.

10 minuten geleden
Kyiv meldt opnieuw aanvallen op Zee van Azov

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft opnieuw Russische schepen aangevallen in de Zee van Azov. Het gaat om elf vaartuigen, meldt dronecommandant Robert Brovdi. Vijf tankers, vijf vrachtschepen en een sleepboot werden aangevallen, aldus Brovdi op Telegram. Het totale aantal aangevallen vaartuigen in het aan de Krim grenzende water komt daarmee op meer dan honderd te liggen, de afgelopen negen dagen.

53 minuten geleden
Weer raketaanval gemeld op tanker bij Oman

DUBAI (ANP) - Voor de kust van Oman is een nieuwe raketaanval gemeld op een tanker. Die zou ten zuidoosten van Limah onder vuur zijn genomen, meldt scheepvaartmonitor UKMTO.

1 uur geleden
EU en Oekraïne openen volgend hoofdstuk toetredingsproces

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne en de EU gaan tijdens het toetredingsproces van dat land praten over buitenlandse betrekkingen, waaronder buitenlands beleid, handel, veiligheid en ontwikkelingssamenwerking. Daartoe is een zogeheten onderhandelingscluster geopend voor Oekraïne over toetreding tot de EU. Dat meldt een woordvoerder van Ierland, de tijdelijke voorzitter van de EU. Daarmee zijn voor Oekraïne nu twee van de zes onderhandelingsclusters geopend, elk met een eigen thema.

1 uur geleden
Ook in Liaoning grote evacuatie door storm Bavi

SHENYANG (ANP/RTR) - De zware storm Bavi heeft in China opnieuw geleid tot grootschalige evacuaties. Meer dan 260.000 mensen in de noordoostelijke provincie Liaoning moesten hun huizen verlaten.

1 uur geleden
Iran valt VS-doelen in Jordanië en Bahrein aan

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zegt ballistische raketten te hebben afgevuurd op een Amerikaanse basis in Jordanië. Dat meldt de Iraanse Revolutionaire Garde in een verklaring die rondgaat bij Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om een "belangrijke faciliteit" op de basis die werd gebruikt om Iran aan te vallen. Jordanië meldde eerder vier Iraanse raketten te hebben neergehaald.

2 uur geleden