Premier Johnson blijft voorlopig in ziekenhuis
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse premier Boris Johnson blijft nog even in het ziekenhuis. Hij moet steeds hoesten en heeft koorts, zei de woordvoerder van de premier maandag.
De zegsman sprak berichten tegen dat Johnson aan de beademing ligt. Onder meer Russische staatsmedia hadden dat gemeld.
Johnson maakte eind vorige maand bekend dat hij positief had getest op het coronavirus. Hij ging aanvankelijk in thuisisolatie, maar moest zondag alsnog worden opgenomen in het ziekenhuis. Dat gebeurde op advies van zijn arts.
De regering benadrukt dat Johnson alleen uit voorzorg is opgenomen. De premier is volgens zijn woordvoerder in een "goed humeur" en zou ook een goede nacht achter de rug hebben. Johnson blijft "ter observatie" in het St Thomas' Hospital in de Britse hoofdstad.
Topbijeenkomst
Hoewel de 55-jarige premier nog steeds in functie is, kan hij de belangrijke dagelijkse topbijeenkomst over de coronacrisis niet voorzitten. Dat wordt volgens een bron gedaan door minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab. Die moet Johnson ook vervangen als de premier zijn taken niet meer kan vervullen.
De Amerikaanse president Donald Trump wenste Johnson zondag veel sterkte. Hij zei dat alle Amerikanen bidden voor de Britse leider. "Hij is een vriend van me. Een echte heer en een groot leider", zei Trump.
Meer uit Buitenland
DEN HAAG (ANP) - Nederland en vijf grote bondgenoten staan klaar om bij te dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat zeggen de zes, met ook het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland, Italië en Japan, in een gezamenlijke verklaring. Ze verwelkomen dat landen zijn begonnen aan "voorbereidende planning". De VS maanden bondgenoten de afgelopen dagen om te helpen de Iraanse blokkade van de zeestraat te breken, maar tot dusver toonden zij weinig animo.
36 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer veroordeelt de Iraanse aanval op een gasinstallatie in Qatar "in de sterkste bewoordingen", schrijft hij op X. Na de aanvallen in de nacht van woensdag op donderdag braken er meerdere branden uit. QatarEnergy meldde "aanzienlijke schade" aan de installaties.
58 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Frankrijk en Duitsland doen een ultieme poging om de gezamenlijke bouw van een nieuw gevechtsvliegtuig te redden. Bemiddelaars krijgen een maand om de ogenschijnlijk uitzichtloze ruzie tussen Duitse en Franse fabrikanten over het prestigieuze project op te lossen.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan door met de oorlog in Iran tot alle doelen zijn bereikt, zegt de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth. "Natuurlijk maken we dit af." Hoe lang dat gaat duren, is volgens hem nog niet te zeggen. Hij zei dat de VS deze donderdag het grootste aantal aanvallen tot nu toe zullen uitvoeren.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken trof in januari voorbereidingen om een Amerikaanse invasie van Groenland af te slaan, meldt de Deense omroep DR. De zogenaamde oefening die Denemarken en bondgenoten er op touw zetten was volgens ingewijden geen training, maar stiekem een verdedigingsoperatie.
2 uur geledenFRANKFURT/BRUSSEL (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft "signalen van president Donald Trump" verwelkomd dat er een einde kan komen aan de vijandelijkheden tegen Iran. Bovendien vindt Merz het positief dat in dat geval Europa zou kunnen bijdragen aan het stichten van vrede in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Finse premier Petteri Orpo vindt dat de Hongaarse premier Viktor Orbán de EU-leiders heeft "verraden". Hij is daarmee een van de weinige EU-leiders die donderdag publiekelijk in scherpe bewoordingen de blokkade van Orbán tegen de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne veroordeelden. Premier Rob Jetten noemde Orbáns blokkade "onacceptabel".
3 uur geleden