Premier Johnson blijft voorlopig in ziekenhuis
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse premier Boris Johnson blijft nog even in het ziekenhuis. Hij moet steeds hoesten en heeft koorts, zei de woordvoerder van de premier maandag.
De zegsman sprak berichten tegen dat Johnson aan de beademing ligt. Onder meer Russische staatsmedia hadden dat gemeld.
Johnson maakte eind vorige maand bekend dat hij positief had getest op het coronavirus. Hij ging aanvankelijk in thuisisolatie, maar moest zondag alsnog worden opgenomen in het ziekenhuis. Dat gebeurde op advies van zijn arts.
De regering benadrukt dat Johnson alleen uit voorzorg is opgenomen. De premier is volgens zijn woordvoerder in een "goed humeur" en zou ook een goede nacht achter de rug hebben. Johnson blijft "ter observatie" in het St Thomas' Hospital in de Britse hoofdstad.
Topbijeenkomst
Hoewel de 55-jarige premier nog steeds in functie is, kan hij de belangrijke dagelijkse topbijeenkomst over de coronacrisis niet voorzitten. Dat wordt volgens een bron gedaan door minister van Buitenlandse Zaken Dominic Raab. Die moet Johnson ook vervangen als de premier zijn taken niet meer kan vervullen.
De Amerikaanse president Donald Trump wenste Johnson zondag veel sterkte. Hij zei dat alle Amerikanen bidden voor de Britse leider. "Hij is een vriend van me. Een echte heer en een groot leider", zei Trump.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.
1 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid, schrijft persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara. Inmiddels heeft de openbaar aanklager in Ankara onderzoek ingesteld naar de crash, meldt de Turkse minister van Justitie Yilmaz Tunç.
1 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.
9 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.
9 uur geleden