Premier Johnson bespreekt vrijhandel met minister VS
LONDEN (ANP/RTR) - Premier Johnson heeft met de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Mike Pompeo gesproken over een vrijhandelsverdrag en andere zaken die de banden tussen Londen en Washington moeten aanhalen bij het vertrek van de Britten uit de Europese Unie.
Pompeo liet donderdag ook weten dat de twee mogendheden het belangrijk vinden de integratie van de communicatienetwerken in stand te houden. Londen heeft de Chinese communicatiegigant Huawei ondanks Amerikaans verzet hiertegen, wel een rol toebedeeld bij het opzetten van 5G netwerken.
De Britten stappen op basis van een referendum in 2016 met ingang van zaterdag uit de EU. Praktisch verandert er niets tot 1 januari 2021 als Brussel en Londen hun nieuwe relatie geregeld zouden moeten hebben. Dat lijkt erg optimistisch ingeschat. Daarnaast moet Londen, dat decennia de handelsrelaties via de EU regelde, nu zelf zijn handelsakkoorden gaan sluiten.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP) - Een pro-Iraanse militie in Irak zegt te zijn aangevallen en wil daarom Amerikaanse bases in de regio aanvallen. De beweging Kataeb Hezbollah zegt dat ze de agressie zal vergelden. Er zouden volgens officiële Iraakse bronnen twee doden en drie gewonden zijn gevallen bij luchtaanvallen op de basis van de pro-Iraanse groep.
2 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oppositie reageert bezorgd op de aanvallen van de regering-Trump op Iran. Democraten spreken de vrees uit dat hun land verwikkeld kan raken in een groot conflict in het Midden-Oosten, schrijft politieke nieuwssite The Hill.
5 minuten geledenPARIJS/MADRID (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft "eenzijdige militaire actie van de VS en Israël" verworpen. Hij noemt het een escalatie die verder bijdraagt aan de onzekere internationale orde.
1 uur geledenDOHA (ANP) - De aanvallen in het Midden-Oosten hebben in Qatar tot paniek geleid. Op door nieuwszender Al-Jazeera geverifieerde beelden is te zien dat mensen een veilig heenkomen zoeken.
1 uur geledenMUSCAT (ANP) - Oman, dat bemiddelde tussen de Verenigde Staten en Iran, heeft onthutst gereageerd op de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op de islamitische republiek. Minister van Buitenlandse Zaken Badr Albusaidi schreef op X dat de onderhandelingen worden ondermijnd. "Noch de belangen van de Verenigde Staten, noch de zaak van wereldwijde vrede worden hiermee goed gediend."
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israëlische functionarissen denken dat de leider van de machtige Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) is gedood bij de aanvallen op Iran. Dat schrijft nieuwssite Times of Israel. Ook de Iraanse minister van Defensie en inlichtingenchef zouden vermoedelijk zijn gedood.
1 uur geledenTEHERAN (ANP) - Op het terrein van de woning van de Iraanse ayatollah Ali Khamenei zijn meerdere gebouwen verwoest. Dat is te zien op satellietbeelden die Al Jazeera en The Times of Israel hebben gepubliceerd. Het is niet duidelijk waar de ayatollah zich nu bevindt.
2 uur geleden