Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Johnson annuleert werkbezoek na spijtbetuiging

Premier Johnson annuleert werkbezoek na spijtbetuiging

LONDEN (ANP/AFP) - Nadat hij woensdag diep door het stof was gegaan voor het bijwonen van een feest in de tuin van zijn ambtswoning tijdens een lockdown, heeft de Britse premier Boris Johnson een werkbezoek aan het noorden van Engeland geannuleerd. De trip naar Lancashire gaat niet door omdat een familielid positief is getest op het coronavirus.

De regeringsleider beperkt zoals voorgeschreven het contact met anderen en laat zich dagelijks testen, aldus een woordvoerder. Gevaccineerde mensen hoeven in het Verenigd Koninkrijk niet in zelfisolatie na contact met een besmet persoon. Johnson woont in Downing Street met zijn vrouw Carrie en hun twee jonge kinderen.

Deze keer volgt de premier de regels dus wel. Hij bood woensdag zijn excuses aan in het parlement voor zijn aanwezigheid bij het tuinfeest in mei 2020, die hij destijds als een "werkbijeenkomst" zei te beschouwen. Niet alleen de oppositie vindt dat hij moet aftreden, ook sommige leden van zijn eigen conservatieve partij achten zijn positie niet langer houdbaar. Johnson wil wachten op het onderzoek naar mogelijke overtredingen van de coronaregels tijdens een aantal feestelijke bijeenkomsten.

Meer uit Buitenland

Burgemeester roept inwoners Kyiv op 'tijdelijk' stad te verlaten

KYIV (ANP/RTR) - Inwoners van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zijn opgeroepen "tijdelijk" de stad te verlaten. Door een nachtelijke Russische aanval is een groot deel van de stad zonder verwarming komen te zitten. Die oproep doet burgemeester Vitali Klitsjko, die kort ervoor meldde dat circa de helft van de appartementencomplexen in de Oekraïense hoofdstad was afgesloten van het warmtenet.

8 minuten geleden
Trump: geen nieuwe aanval tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben plannen voor een mogelijke nieuwe aanval gericht tegen Venezuela teruggedraaid. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens het Amerikaanse staatshoofd hangt het besluit samen met de bereidheid tot samenwerking die het Zuid-Amerikaanse land heeft laten zien sinds de operatie waarbij president Nicolás Maduro gevangen werd genomen, begin januari.

30 minuten geleden
Zelensky: ambassade Qatar in Kyiv geraakt bij Russische aanval

KYIV (ANP) - Bij een grootschalige aanval op de Oekraïense hoofdstad Kyiv is de ambassade van Qatar geraakt door een Russische drone. Dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op sociale media. Onduidelijk is hoe groot de schade is. Zelensky sprak lof uit voor de rol die Qatar speelt in de onderhandelingen over krijgsgevangenen.

1 uur geleden
Kyiv: Russische raketaanval is test voor eenheid EU en NAVO

KYIV (ANP/AFP) - De nachtelijke drone- en raketaanval op Oekraïne is een "test" voor de Europese Oekraïense bondgenoten en de NAVO. Dat schrijft buitenlandminister Andri Sybiha op X. "Een aanval zo dicht bij de EU- en NAVO-grens is een bedreiging van de veiligheid op het Europese continent en een test van de trans-Atlantische gemeenschap", aldus Sybiha. Bij de aanval werd onder meer de westelijke regio Lviv geraakt, niet ver van de grens met EU-land Polen. Volgens het Kremlin was de aanval gericht tegen onder meer energie-infrastructuur en dronefabrieken.

2 uur geleden
Kremlin: raketaanval is represaille voor aanval verblijf Poetin

MOSKOU (ANP/RTR) - De grootschalige nachtelijke aanval op Oekraïne is een represaille voor de vermeende Oekraïense aanval op een buitenverblijf van president Vladimir Poetin eind december. Dat stelt het Kremlin. Bij de aanval werd onder meer de moderne, hypersonische Oresjnik-raket ingezet. Doelwit van de aanval waren onder andere de energie-infrastructuur en plekken waar drones werden geproduceerd.

3 uur geleden
Trump lijkt grondaanvallen tegen drugskartels aan te kondigen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump leek in een interview op Fox News aan te kondigen dat de Verenigde Staten "grondaanvallen" tegen drugskartels in Mexico van plan zijn. "We gaan beginnen met grondaanvallen, wat de drugskartels betreft", zei Trump. "De kartels runnen Mexico. Het is heel erg triest om te zien wat er daar gebeurt."

5 uur geleden
Trump zegt dat hij volgende week Venezolaanse Machado ontmoet

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.

7 uur geleden