Premier Japan zegt bezoek India af om onrust
TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Shinzo Abe heeft zijn bezoek aan India uitgesteld vanwege de onrust in het land. Dat maakten de Indiase autoriteiten vrijdag bekend. Abe zou van zondag tot dinsdag in de noordoostelijke provincie Assam praten met de Indiase premier Narendra Modi, maar vanwege de hevige protesten daar gaat dat niet door.
In Assamwordt al dagen massaal gedemonstreerd tegen een omstreden minderhedenwet. De politie schiet met losse flodders op actievoerders die de avondklok trotseren. Tientallen mensen raakten daarbij gewond. Het Indiase leger heeft duizenden extra militairen naar het gebied gestuurd.
De omstreden wet werd eerder deze week aangenomen. Minderheden die voor 2015 zijn gevlucht uit Afghanistan, Pakistan of Bangladesh krijgen de Indiase nationaliteit door deze wet. Het geldt echter niet voor gevluchte moslims, wat leidt tot veel woede.
Nieuw museum
Abe zou samen met Modi onder andere een nieuw museum bezoeken. Daar worden tienduizenden militairen geëerd, onder wie veel Japanners, die omkwamen tijdens de gevechten bij Imphal in 1944.
Wanneer de Japanse premier alsnog naar India vertrekt is niet bekendgemaakt.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Lokale partijen willen meer steun van het kabinet als het gaat om veiligheid, zeiden meerdere partijen tijdens het radiodebat van de NOS vrijdag. Zo laat de landelijke overheid de gemeente Den Haag, net als andere gemeenten, in de steek, betoogde Richard de Mos van Hart voor Den Haag toen het ging over criminaliteit in de stad en het tekort aan politieagenten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het goed dat de drempel om te gaan stemmen lager wordt gemaakt door meer stembureaus en de proef met kleinere stembiljetten. In zijn wekelijkse persconferentie riep de D66-minister-president iedereen op om te gaan stemmen. "Dit is toch het meest dichtbij."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft kritiek op het besluit van de Verenigde Staten om de oliesancties tegen Rusland tijdelijk te verlichten. "Zeer onverstandig", noemde premier Rob Jetten de beslissing op zijn wekelijkse persconferentie na de ministerraad.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "We moeten door", zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur, VVD) nadat de Raad van State zijn besluit vernietigde om maximaal 478.000 vluchten van en naar Schiphol toe te staan. "Het is belangrijk dat er een juridische basis komt onder Schiphol, en dat we afgaan van de gedoogsituatie."
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse militairen die op uitzending zijn in Erbil in het noorden van Irak zijn daar weggehaald, omdat het te onveilig was. Dat zei minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) vrijdag. Nabij de Koerdische stad sneuvelde een dag eerder een Franse militair bij een droneaanval, vijf anderen raakten gewond.
14 uur geledenLEIDEN (ANP) - Wonen is "prioriteit 1, 2 en 3" voor GroenLinks-PvdA bij de gemeenteraadsverkiezingen. Jesse Klaver zei tijdens het flyeren met vrijwilligers in Leiden dat iedereen de kans moet krijgen om een eigen leven op te bouwen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister van Infrastructuur Vincent Karremans kijkt nog of hij een nieuwe poging wil doen om de snelwegen rond Utrecht te verbreden. "Als ik dat al ga doen, gaat het jaren duren", zei de VVD-minister vrijdag voor de ministerraad.
14 uur geleden