Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Japan wil af van banden tussen zijn partij en Moonsekte

Premier Japan wil af van banden tussen zijn partij en Moonsekte

TOKIO (ANP/AFP) - Leden van de regeringspartij in Japan mogen geen banden meer hebben met de Japanse Verenigingskerk, beter bekend als de Moonsekte. Premier Fumio Kishida heeft dat aangekondigd nadat de afgelopen tijd veel te doen is geweest over de Moonsekte door de moord op oud-premier Shinzo Abe.

De 41-jarige verdachte koesterde een wrok tegen Abe vanwege diens vermeende banden met de religieuze organisatie. De moeder van de verdachte zou financieel in de problemen zijn gekomen door haar donaties aan de organisatie.

Na de moord is aan het licht gekomen dat meerdere Japanse politici banden hebben met de Moonsekte. De religieuze organisatie wordt verweten een agressief donatiebeleid te voeren onder haar leden.

Partijbeleid

Kishida laat weten dat het partijbeleid wordt dat parlementariërs van de Liberaal-Democratische Partij de banden met de organisatie moeten verbreken. "Politici moeten voorzichtig zijn met het aangaan van relaties met organisaties die door de samenleving als problematisch worden erkend", stelt de premier, die een onderzoek belooft naar de relatie tussen leden van zijn partij en de Moonsekte.

Abe werd vorige maand doodgeschoten toen hij campagne voerde voor een partijgenoot. Hij was geen lid van de Verenigingskerk. De kerk heeft de moord veroordeeld en ontkent dat het zijn leden geld uit de zak klopt.

Meer uit Buitenland

Nieuw vredesoverleg over Oekraïne in Berlijn begonnen

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz heeft op zijn kantoor in Berlijn de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, diens veiligheidsadviseur Roestem Oemjerov, de Amerikaanse speciaal gezant Steve Witkoff en diens begeleider Jared Kushner verwelkomd. De begroeting van de delegaties vormt de opmaat voor nieuw overleg over het Amerikaanse vredesplan dat een einde moet maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne. Het is de bedoeling dat maandag Europese bondgenoten aansluiten.

49 minuten geleden
Iran veroordeelt aanslag in Sydney

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de dodelijke aanval op een Joods evenement in het Australische Sydney veroordeeld. "Terreur en de moord op mensen, waar die ook worden gepleegd, zijn te verwerpen en te veroordelen", schrijft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken op X.

1 uur geleden
Netanyahu hekelt Australische erkenning Palestijnse staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn Australische ambtgenoot te hebben gewaarschuwd dat door het erkennen van een Palestijnse staat Australië olie gooit op "het antisemitische vuur". Volgens Netanyahu, die op televisie reageerde op de schietpartij bij Bondi Beach, heeft hij Anthony Albanese in augustus een brief gestuurd waarin hij die stap ten zeerste afraadde. Ook zou Netanyahu hebben geschreven dat antisemitisme "zich verspreidt als leiders zich er niet tegen uitspreken". Hij voegde eraan toe dat Albanese "zwakte moet vervangen door handelen".

3 uur geleden
Afschuw bij wereldleiders over aanslag Bondi Beach

PARIJS (ANP/AFP) - Wereldleiders hebben met afschuw gereageerd op de dodelijke aanslag op een Joodse chanoekaviering in Australië. Zo schreef de Franse president Emmanuel Macron op X dat Frankrijk "genadeloos zal blijven vechten tegen antisemitische haat".

3 uur geleden
Duitse buitenlandminister: daad van haat tegen alle Joden

BERLIJN (ANP/DPA) - De dodelijke schietpartij op het Australische Bondi Beach is een "daad van haat tegen alle Joodse vrouwen en mannen wereldwijd op de eerste dag van Chanoeka". Dat schreef de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul op X.

4 uur geleden
Nog honderdduizenden Oekraïners zonder stroom

KYIV (ANP/DPA) - Honderdduizenden Oekraïense huishoudens zitten nog steeds zonder stroom na Russische aanvallen. De situatie blijft moeilijk, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op Telegram.

4 uur geleden
Von der Leyen: walgelijke geweldsdaad tegen Joodse gemeenschap

BRUSSEL (ANP/AFP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "geschokt" door de dodelijke schietpartij in het Australische Bondi Beach. Op X sprak ze van een "walgelijke daad van geweld tegen de Joodse gemeenschap". Volgens de Australische politie gaat het om een terreuraanslag.

4 uur geleden