
Premier Japan: niet snel grote concessies in handelsgesprekken VS
TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan is niet van plan om snel grote concessies te doen in de handelsgesprekken met de Verenigde Staten over de importheffingen van president Donald Trump. Dat heeft de Japanse premier Shigeru Ishiba maandag gezegd in het parlement. Naar verwachting gaat de Japanse toponderhandelaar Ryosei Akazawa deze week naar Washington om te praten met de Amerikaanse minister van Financiƫn Scott Bessent over de heffingen.
Volgens Ishiba zou het niet verstandig zijn om snel concessies te doen, puur om een handelsdeal te bereiken. Hij stelde ook dat Japan niet meteen met tegenheffingen op Amerikaanse goederen komt. Volgens Ishiba moeten eerst de argumenten en emoties van Trump achter diens handelsbeleid worden begrepen.
De VS hebben een extra heffing van 24 procent op Japanse producten voor negentig dagen uitgesteld, maar er is nog wel een algemeen tarief van 10 procent en er zijn heffingen van 25 procent op staal, aluminium en auto's uit Japan. Vooral die autoheffing is pijnlijk omdat de VS een grote exportmarkt voor Japanse auto's zijn.
Japan heeft Washington meermaals om uitzonderingen op die heffingen gevraagd en daarbij gewezen op de grote investeringen van Japanse bedrijven in de VS en de werkgelegenheid door de investeringen. Bovendien is Japan ook een belangrijke militaire bondgenoot van de VS in Aziƫ. Ishiba vindt dan ook dat de heffingen tegen zijn land zeer oneerlijk zijn. Hij noemde die tarieven eerder zelfs een "nationale crisis" voor Japan, de derde economie van de wereld.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel wil de belangrijkste chemiefabrieken in de Europese Unie beter beschermen. De Europese Commissie heeft plannen gepresenteerd om samen met de sector en lidstaten "kritieke" productiefaciliteiten aan te wijzen die belangrijke grondstoffen maken voor bijvoorbeeld de luchtvaart, defensie of medische zorg. "Gerichte hulp" moet deze vestigingen behoeden voor sluitingen en helpen met vergroenen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op de dag een importheffing op koper aankondigt. Het metaal wordt aan de Amerikaanse grens met 50 procent belast, zei hij tegen journalisten bij een kabinetsvergadering.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt over twee dagen een brief te versturen waarin hij de importheffingen voor goederen uit de Europese Unie bekendmaakt. Hij beschuldigde de EU ervan de Verenigde Staten erg slecht te behandelen, onder andere via rechtszaken tegen Google en Apple.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een kleine winst gesloten. Elders in Europa waren ook overwegend winsten te zien op de koersenborden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump de deadline voor hogere importheffingen had opgeschoven van 9 juli naar 1 augustus.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen de deadline voor hogere importheffingen van 1 augustus niet verlengen, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump op berichtendienst Truth Social. Aanvankelijk zouden de hogere tarieven deze woensdag ingaan, maar onlangs maakte Trump bekend dat dit was uitgesteld naar volgende maand.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige Britse premier Rishi Sunak gaat werken bij zakenbank Goldman Sachs. Dat heeft de in New York gevestigde bank dinsdag bekendgemaakt. Sunak was van oktober 2022 tot juli 2024 premier van het Verenigd Koninkrijk.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien. Beleggers bleven voorzichtig na de verliesbeurt een dag eerder die werd veroorzaakt door de onrust rond het handelsbeleid van president Donald Trump. Hij kondigde maandag nieuwe tarieven aan voor veertien landen, waaronder belangrijke handelspartners als Japan en Zuid-Korea, die op 1 augustus van kracht worden. Deze tarieven waren hoger dan beleggers hadden verwacht.
6 uur geleden