Premier Italië: noodfonds van 2 miljard euro voor overstromingen
ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse regering heeft een pakket van meer dan 2 miljard euro samengesteld om de door overstromingen getroffen gebieden in Noord-Italië te steunen, maakte premier Giorgia Meloni dinsdag bekend. Zeker veertien mensen kwamen om het leven bij de overstromingen in de regio Emilia-Romagna. Tienduizenden mensen kunnen nog steeds niet terug naar huis.
Meloni bedankte alle betrokkenen. "In de huidige situatie waarin Italië zich bevindt, is het niet eenvoudig om in een paar dagen 2 miljard euro te vinden", aldus Meloni. Het noodfonds moet er onder andere in voorzien dat onderwijs door kan gaan. Ook worden er honderden miljoenen euro’s gestoken in tegemoetkomingen voor werknemers die door de overstromingen en de nasleep daarvan inkomsten mislopen.
Emilia-Romagna werd in twee weken twee keer getroffen door overstromingen. De meest recente overstromingen werden veroorzaakt doordat in 36 uur zoveel regen viel als normaal gesproken in een half jaar valt. Zo’n twintig rivieren stroomden over. Sommige delen van de regio zijn nog steeds overspoeld.
Verwacht wordt dat de totale schade kan oplopen tot miljarden euro’s. Stefano Bonaccini, de president van Emilia-Romagna, zei dat alleen de schade aan infrastructuur al boven de miljard euro uitkomt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil persoonlijk betrokken zijn bij de selectie van de volgende hoogste leider van Iran. Dat zei Trump tegen nieuwssite Axios. Hij erkende dat de zoon van de gedode ayatollah Ali Khamenei, Mojtaba Khamenei, de meest waarschijnlijke opvolger is. Maar die is voor hem "onacceptabel".
33 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden scholieren zijn donderdag de straat op gegaan in Duitsland om te protesteren tegen de nieuwe dienstplichtwet. Volgens de organisatoren deden er zo'n 50.000 jongeren mee door heel het land.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De in Oekraïne beschadigde Droezjba-oliepijpleiding die Russische olie naar met name Hongarije en Slowakije brengt, is mogelijk nog vier tot zes weken buiten gebruik. Dit zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. "Volgens de huidige informatie kan de pijpleiding binnen een tot anderhalve maand weer in gebruik worden genomen", aldus Zelensky.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk stuurt nog eens vier straaljagers van het type Typhoon naar Qatar. Dat maakte de Britse premier Keir Starmer bekend op een persconferentie. Hij benadrukte daar dat veel wordt ondernomen om Britten in het Midden-Oosten te beschermen.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De oorlog tussen Israël en Iran gaat een nieuwe fase in waarin Israël ook opslagplaatsen voor raketten diep ondergronds gaat bombarderen. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Amerikaanse bondgenoten in het Midden-Oosten kunnen dure onderscheppingsraketten vrijspelen dankzij Oekraïense hulp met het afslaan van Iraanse drones, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Die Patriot- en andere luchtdoelraketten heeft Oekraïne juist hard nodig om Russische bombardementen af te slaan.
3 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De grote stroomstoring die woensdag een groot deel van Cuba trof, is verholpen. Dat heeft het Cubaanse ministerie van Energie donderdag bekendgemaakt.
3 uur geleden