
Premier Italië: noodfonds van 2 miljard euro voor overstromingen
ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse regering heeft een pakket van meer dan 2 miljard euro samengesteld om de door overstromingen getroffen gebieden in Noord-Italië te steunen, maakte premier Giorgia Meloni dinsdag bekend. Zeker veertien mensen kwamen om het leven bij de overstromingen in de regio Emilia-Romagna. Tienduizenden mensen kunnen nog steeds niet terug naar huis.
Meloni bedankte alle betrokkenen. "In de huidige situatie waarin Italië zich bevindt, is het niet eenvoudig om in een paar dagen 2 miljard euro te vinden", aldus Meloni. Het noodfonds moet er onder andere in voorzien dat onderwijs door kan gaan. Ook worden er honderden miljoenen euro’s gestoken in tegemoetkomingen voor werknemers die door de overstromingen en de nasleep daarvan inkomsten mislopen.
Emilia-Romagna werd in twee weken twee keer getroffen door overstromingen. De meest recente overstromingen werden veroorzaakt doordat in 36 uur zoveel regen viel als normaal gesproken in een half jaar valt. Zo’n twintig rivieren stroomden over. Sommige delen van de regio zijn nog steeds overspoeld.
Verwacht wordt dat de totale schade kan oplopen tot miljarden euro’s. Stefano Bonaccini, de president van Emilia-Romagna, zei dat alleen de schade aan infrastructuur al boven de miljard euro uitkomt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt nog steeds op Amerikaanse Tomahawk-langeafstandsraketten in de strijd tegen Rusland. "Het is goed dat president Trump geen nee heeft gezegd, maar voor vandaag ook geen ja", aldus Zelensky in een interview na zijn ontmoeting met Trump in het Witte Huis.
26 minuten geledenBOGOTA (ANP/AFP) - Vier politieagenten in de Colombiaanse hoofdstad Bogota zijn gewond geraakt nadat demonstranten buiten de Amerikaanse ambassade pijlen en explosieven afvuurden tijdens een protest tegen het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump heeft het Hooggerechtshof vrijdag gevraagd uitspraken van lagere rechtbanken op te heffen die de inzet van de Nationale Garde in Chicago blokkeren.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft het verzoek van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky om Tomahawk-raketten te leveren afgewezen. Dat meldt Axios op basis van twee anonieme bronnen. Trump zou hebben gezegd dat hij "voorlopig niet van plan is" de langeafstandsraketten te leveren.
47 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de gevangenisstraf van voormalig Republikeins parlementariër George Santos ingekort. Santos werd in april tot ruim zeven jaar celstraf veroordeeld voor oplichting en identiteitsfraude.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - Het Internationaal Strafhof in Den Haag (ICC) heeft het verzoek van Israël afgewezen om in beroep te gaan tegen de arrestatiebevelen voor premier Benjamin Netanyahu en voormalig minister van Defensie Yoav Gallant.
1 uur geledenGAZA (ANP/AFP) - Het Israëlische leger heeft gemeld dat het lichaam van een gijzelaar is overgedragen aan het Rode Kruis in Gaza. "Volgens informatie verstrekt door het Rode Kruis is een kist met stoffelijk overschot van een overleden gijzelaar in hun bewaring overgedragen en onderweg naar IDF-troepen in de Gazastrook", aldus het leger op X.
1 uur geleden