Premier Italië: noodfonds van 2 miljard euro voor overstromingen
ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse regering heeft een pakket van meer dan 2 miljard euro samengesteld om de door overstromingen getroffen gebieden in Noord-Italië te steunen, maakte premier Giorgia Meloni dinsdag bekend. Zeker veertien mensen kwamen om het leven bij de overstromingen in de regio Emilia-Romagna. Tienduizenden mensen kunnen nog steeds niet terug naar huis.
Meloni bedankte alle betrokkenen. "In de huidige situatie waarin Italië zich bevindt, is het niet eenvoudig om in een paar dagen 2 miljard euro te vinden", aldus Meloni. Het noodfonds moet er onder andere in voorzien dat onderwijs door kan gaan. Ook worden er honderden miljoenen euro’s gestoken in tegemoetkomingen voor werknemers die door de overstromingen en de nasleep daarvan inkomsten mislopen.
Emilia-Romagna werd in twee weken twee keer getroffen door overstromingen. De meest recente overstromingen werden veroorzaakt doordat in 36 uur zoveel regen viel als normaal gesproken in een half jaar valt. Zo’n twintig rivieren stroomden over. Sommige delen van de regio zijn nog steeds overspoeld.
Verwacht wordt dat de totale schade kan oplopen tot miljarden euro’s. Stefano Bonaccini, de president van Emilia-Romagna, zei dat alleen de schade aan infrastructuur al boven de miljard euro uitkomt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De aangekondigde demonstraties voor deze zaterdag in de VS kunnen opnieuw miljoenen mensen op de been brengen, zo is de verwachting. Het worden de derde 'No Kings Rallies' waarbij geprotesteerd wordt tegen president Donald Trump, en inmiddels ook tegen de oorlog in Iran.
56 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen betogen in Londen in twee grote protestmarsen tegen radicaal rechts en voor de Palestijnse zaak. De twee optochten komen samen voor een eindmanifestatie op Whitehall in het regeringscentrum van de Britse hoofdstad. Daar wordt een boodschap overgebracht van de burgemeester van Londen, Sadiq Khan van de partij Labour. De leider van de Green Party, Zack Polanski, spreekt naar verwachting de menigte toe.
1 uur geledenBAGHDAD (ANP/RTR/AFP) - De premier van Irak, Mohammed Shia al-Sudani, veroordeelt de aanslag op zijn Koerdische collega Nechirvan Barzani, president van de Koerdische Autonome Regio in Noord-Irak. Al-Sudani wil een gezamenlijk Iraaks-Koerdisch onderzoeksteam samenstellen dat uitzoekt wie achter de aanval zat.
1 uur geledenLYON (ANP/AFP) - Ongeveer 25 vrachtauto's en een bus zijn op de drukke Franse autosnelweg A7 richting Lyon gestopt om te demonstreren tegen de hoge brandstofprijzen, melden plaatselijke media. De chauffeurs delen pamfletten uit aan automobilisten die nog over één rijbaan kunnen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/DPA) - De situatie bij de Iraanse kerncentrale Bushehr verslechtert steeds verder. Daarvoor waarschuwde de topman van het Russische kernenergieconcern Rosatom. Aleksej Lichatsjov noemde aanvallen in de omgeving een gevaar voor de nucleaire veiligheid.
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - Om te proberen de oorlog in Iran te bezweren overleggen zondag en maandag de ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Pakistan, Saudi-Arabië en Turkije in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad. Dat heeft de Pakistaanse minister Ishaq Dar bekendgemaakt. De bewindslieden spreken naar verwachting ook met de premier van het land, Shehbaz Sharif.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en de Verenigde Arabische Emiraten hebben afgesproken dat ze gaan samenwerken op defensiegebied. Dat maakte de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bekend na een ontmoeting met president Mohammed bin Zayed Al Nahyan van de Golfstaat.
8 uur geleden