Premier Italië: noodfonds van 2 miljard euro voor overstromingen
ROME (ANP/AFP) - De Italiaanse regering heeft een pakket van meer dan 2 miljard euro samengesteld om de door overstromingen getroffen gebieden in Noord-Italië te steunen, maakte premier Giorgia Meloni dinsdag bekend. Zeker veertien mensen kwamen om het leven bij de overstromingen in de regio Emilia-Romagna. Tienduizenden mensen kunnen nog steeds niet terug naar huis.
Meloni bedankte alle betrokkenen. "In de huidige situatie waarin Italië zich bevindt, is het niet eenvoudig om in een paar dagen 2 miljard euro te vinden", aldus Meloni. Het noodfonds moet er onder andere in voorzien dat onderwijs door kan gaan. Ook worden er honderden miljoenen euro’s gestoken in tegemoetkomingen voor werknemers die door de overstromingen en de nasleep daarvan inkomsten mislopen.
Emilia-Romagna werd in twee weken twee keer getroffen door overstromingen. De meest recente overstromingen werden veroorzaakt doordat in 36 uur zoveel regen viel als normaal gesproken in een half jaar valt. Zo’n twintig rivieren stroomden over. Sommige delen van de regio zijn nog steeds overspoeld.
Verwacht wordt dat de totale schade kan oplopen tot miljarden euro’s. Stefano Bonaccini, de president van Emilia-Romagna, zei dat alleen de schade aan infrastructuur al boven de miljard euro uitkomt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
5 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.
6 uur geledenGENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.
7 uur geleden