Premier Italië kondigt nieuwe coronamaatregelen aan
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giuseppe Conte heeft nieuwe maatregelen tegen het coronavirus aangekondigd. Zo worden huidige maatregelen aangescherpt, komt er een avondklok vanaf 21.00 uur en worden reisbewegingen zoveel mogelijk beperkt.
Er komen drie risicogroepen waar gebieden in kunnen vallen, afhankelijk van hoeveel besmettingen er zijn. Conte heeft in het parlement ook gezegd dat de capaciteit van het openbaar vervoer wordt teruggebracht van 80 naar 50 procent. Mensen mogen ook niet meer naar een andere regio reizen. Winkelcentra moeten in het weekend gesloten blijven en sommige scholen moeten weer online gaan lesgeven.
De Italiaanse regering voert de nieuwe maatregelen in, omdat volgens de premier binnenkort in vijftien van de twintig regio's de intensive cares onder te hoge druk staan door coronapatiënten.
Zaterdag kwamen er nog 32.000 nieuwe besmettingen bij in Italië.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
8 minuten geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Het Roemeense parlement heeft de regering weggestemd. De sociaaldemocratische PSD trok zich vorige maand al terug uit de coalitie omdat de regering van minister-president Ilie Bolojan van plan was om impopulaire bezuinigingen door te voeren. De partij kwam daarna met de radicaal-rechtse AUR met een motie van wantrouwen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse premier Keir Starmer waarschuwt dat het niet zonder gevolgen blijft als duidelijk wordt dat een ander land achter het belagen van de Britse Joodse gemeenschap zit. "Onze boodschap aan Iran of aan elk ander land dat geweld, haat of verdeeldheid in de samenleving zou willen aanwakkeren, is dat dit niet getolereerd zal worden", verklaarde hij op een bijeenkomst met vertegenwoordigers van allerlei sectoren.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR/AFP) - Zweden gaat een nieuwe inlichtingendienst oprichten die zich bezighoudt met buitenlandse kwesties. De dienst krijgt de naam Zweedse buitenlandse inlichtingendienst ('Sveriges utrikes underrättelsetjänst'), afgekort UND.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft diep in Rusland doelen bestookt met de eigen Flamingo-kruisraketten. Die legden een afstand af van meer dan 1500 kilometer, meldt president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse antiterreurpolitie stelt een onderzoek in naar brandstichting bij een voormalige synagoge in Londen. "Dit incident volgt op een aantal brandstichtingen en pogingen tot brandstichting gericht tegen Joodse Londenaren in het noordwesten van de stad, en we zullen mogelijke verbanden onderzoeken zodra het onderzoek van start gaat", meldt een hoge politiemedewerker.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
4 uur geleden