Premier Italië belooft massale 'shocktherapie' tegen coronavirus
ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering zal de uitgaven verder verhogen om de economische impact van de uitbraak van het coronavirus te compenseren. Premier Giuseppe Conte sprak maandag van een "massale shocktherapie".
"We zullen hier niet stoppen. We zullen een massale shocktherapie gebruiken. Om uit deze noodsituatie te komen, zullen we alle menselijke en economische bronnen aanwenden," zei Conte in een interview met de Italiaanse krant la Repubblica. "Een buitengewone situatie kunnen we niet met gewone maatregelen tegemoet treden", aldus de premier.
Conte voegde eraan toe dat de overheid de flexibiliteit waarin de Europese begrotingsregels voorzien "volledig" zou gebruiken. Minister van Economie Zaken Roberto Gualtieri heeft vorige week ongeveer 7,5 miljard euro toegezegd om de economische gevolgen van de grootste uitbraak van het coronavirus in Europa op te vangen. Het Italiaanse begrotingstekort zal daardoor dit jaar stijgen van 2,2 procent tot 2,5 procent.
Quarantainemaatregelen
De premier zei dat zijn coalitieregering verschillende initiatieven bestudeert, zonder verdere details te geven, en dat hij vandaag en morgen vertegenwoordigers van de oppositie zou ontmoeten om de nieuwe economische maatregelen te bespreken.
Rome keurde zondag ook ongekende quarantainemaatregelen goed in het grootste deel van het rijke noorden, inclusief de financiële hoofdstad Milaan. Het is een drastische nieuwe poging om de uitbraak van de ziekte in toom te houden.
Tot dusverre is Italië door de coronacrisis harder getroffen dan welk ander land ook in Europa. Het aantal doden steeg zondag in Italië naar 366 en het totale aantal besmettingsgevallen met 25 procent naar 7375.
Meer uit Financieel
TILBURG (ANP) - Netbeheerder Enexis heeft zondag tegen het einde van de ochtend de stroom voor zo'n 18.000 klanten in en rond Tilburg kort afgeschakeld om te voorkomen dat het elektriciteitsnet daar overbelast zou raken. Dat bevestigt een woordvoerster van Enexis na berichtgeving door onder meer Omroep Brabant. Door de noodmaatregel zaten mensen zonder stroom.
2 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Zeven landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in augustus verder verhogen. De landen hebben zondag besloten opnieuw de productiequota met 188.000 vaten olie per dag te verhogen. Voor juni en juli werden even grote verhogingen afgesproken.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse geschillencommissie voor reizen en vervoer heeft in de eerste helft van dit jaar een recordaantal klachten ontvangen. Dat is grotendeels te wijten aan het slechte weer in het voorjaar en de Iranoorlog.
4 uur geledenSEATTLE (ANP/RTR) - Wie nog een ticket wil kopen om België te zien spelen tegen de Verenigde Staten tijdens het WK voetbal hoeft daar nu veel minder geld voor neer te leggen dan enkele dagen eerder. De ticketprijzen zijn de afgelopen dagen flink gedaald volgens TicketData.com, een dienst die deze prijzen bijhoudt.
6 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Uber heeft het grootste deel van zijn geplande uitbreiding voor maaltijdbezorging in Europa gepauzeerd. Ingewijden melden aan de Financial Times dat het Amerikaanse bedrijf niet meer van plan is later dit jaar uit te breiden naar vijf van de zeven landen, onder meer Oostenrijk, Noorwegen en Griekenland. Volgens een bron uit de sector heeft het besluit te maken met het plan om de Duitse concurrent Delivery Hero over te nemen.
8 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat er na de renteverhoging van vorige maand "goed voor", nu de inflatie afzwakt door de scherpe daling van de olieprijzen. Dat zei ECB-bestuurslid Emmanuel Moulin zaterdag op een conferentie in het Franse Aix-en-Provence.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - India blijft nieuwe olieraffinaderijen bouwen om zeker te zijn van voldoende aanvoer, terwijl westerse landen juist raffinagecapaciteit afbouwen. Dat heeft de Indiase premier Narendra Modi zaterdag gezegd bij de opening van een nieuwe raffinaderij.
1 dag geleden