Premier Israël laat ontslagen defensieminister toch aanblijven
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt te hebben besloten dat minister van Defensie Yoav Gallant mag aanblijven vanwege de escalerende veiligheidscrisis. Daarmee kwam hij terug op een eerder besluit om de minister te ontslaan. Gallant werd op 26 maart ontslagen nadat hij openlijk had opgeroepen om van de omstreden hervormingen van de rechtspraak af te zien. Volgens Netanyahu hebben de twee hun onenigheid over Gallants oproep opgelost.
In de dagen na Gallants ontslag was er meteen onduidelijkheid over de toekomst van de defensieminister. Zo was hij drie dagen erna aanwezig bij de lancering van een nieuwe Israëlische spionagesatelliet en was hij volgens Israëlische media ook gewoon uitgenodigd voor een veiligheidsoverleg met Netanyahu. Daarnaast zou de populariteit van Gallant sterk zijn toegenomen sinds hij zich uitsprak tegen het regeringsbeleid.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - De man die zaterdagochtend door federale agenten is neergeschoten in Minneapolis is overleden, meldt CNN op basis van de politie. Volgens het ministerie van Binnenlandse Veiligheid was de man gewapend.
23 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - In de stad Minneapolis is een man neergeschoten door agenten van de federale immigratiedienst ICE, aldus ooggetuigen in plaatselijke media. De gemeente heeft bevestigd dat er een melding is van een neergeschoten man waarbij federale agenten betrokken zouden zijn. De man is volgens ooggetuigen naar een ziekenhuis gebracht.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron belooft haast te maken met de invoering van een socialmediaverbod voor kinderen onder de 15 jaar. Hij wil dat het verbod bij de start van het nieuwe schooljaar in september ingaat, zei hij in een zelfopgenomen video die werd uitgezonden door BFMTV.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de gesprekken van zijn land met Rusland en de VS in Abu Dhabi constructief genoemd.
3 uur geledenMOSKOU/ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Rusland staat volgens zijn ministerie van Buitenlandse Zaken open voor een voortzetting van de gesprekken met Oekraïne. Die zouden volgens bronnen van het Franse persbureau AFP komende week weer in Abu Dhabi zijn.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De tweede overlegronde tussen delegaties uit Oekraïne, Rusland en de VS in Abu Dhabi is volgens een woordvoerder van de Oekraïense delegatie voorbij. Ze spraken elkaar zaterdag voor de tweede dag op rij. Het is niet duidelijk of verder overleg plaatsvindt, maar volgens Amerikaanse media praten de drie landen komende week verder in Abu Dhabi.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Italië heeft de ambassadeur in Zwitserland teruggeroepen voor overleg na de vrijlating van de eigenaar van het café in Crans-Montana waar in de nieuwjaarsnacht een enorme brand woedde. Daarbij kwamen veertig vooral jonge mensen om het leven, onder wie zes Italianen. Tien van de ruim honderd gewonden zijn Italianen.
4 uur geleden