Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Israël in beginsel akkoord met wapenstilstand Hezbollah

Premier Israël in beginsel akkoord met wapenstilstand Hezbollah

JERUZALEM/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gezegd dat hij in beginsel akkoord is met een wapenstilstand met de Libanese sjiitische beweging Hezbollah. Er zijn nog bezwaren tegen onderdelen van de door Washington voorgestelde overeenkomst, die zullen worden overgebracht aan de Libanese regering.

Het Israëlische veiligheidskabinet zal dinsdag bijeenkomen om akkoord te gaan met het staakt-het-vuren, is van een Israëlische topfunctionaris vernomen. Libanon stemde eerder al in.

De Verenigde Staten als bemiddelaar hebben een bestand van zestig dagen voorgesteld dat tijd moet bieden om tot een duurzame wapenstilstand te komen. In de twee maanden moeten Israëlische troepen zich terugtrekken uit het door Hezbollah gedomineerde zuiden van Libanon, melden Libanese parlementariërs.

Meer uit Buitenland

VS dreigen met sancties tegen kopers Iraanse olie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.

56 minuten geleden
Media: geen besluit over mogelijk staakt-het-vuren in Libanon

TEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.

59 minuten geleden
Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

5 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

6 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

7 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

9 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

10 uur geleden