Premier Israël breekt overleg in Caïro af en herhaalt aanvalsplan
TEL AVIV (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu ziet niets meer in onderhandelingen met Hamas over de vrijlating van Israëlische gijzelaars, melden Israëlische media. De delegatie die in Caïro dinsdag aanwezig was bij overleg van afgezanten van Egypte, Qatar en de VS over de gijzelaars en over een bestand in de Gazastrook heeft de Egyptische hoofdstad verlaten en keert niet terug, volgens de Jerusalem Post.
In Israël is volgens plaatselijke media beroering ontstaan over Netanyahu's opstelling, omdat hij dit naar verluidt zonder overleg met de bij de oorlogsleiding betrokken ministers en functionarissen heeft gedaan. Zo zouden ministers van het 'oorlogskabinet' zoals Benny Gantz en Gadi Eisenkot woedend zijn, omdat ze zich niet voor het eerst door Netanyahu genegeerd voelen, meldt The Times of Israel.
Volgens Netanyahu houdt Hamas vast aan krankzinnige eisen en is daar niets mee te bereiken. De beweging moet zich volgens hem eerst anders opstellen. Hij zou ook een voorstel voor een deal met Hamas van tafel hebben geveegd die de Israëlische geheime diensten en strijdkrachten hem voorlegden. Actiegroepen voor de terugkeer van gijzelaars en familie van de slachtoffers beschuldigen Netanyahu ervan een doodvonnis over de gijzelaars te hebben uitgesproken.
Netanyahu heeft woensdag herhaald dat hij de grensplaats Rafah, waar circa 1,5 miljoen Palestijnen bijeengedreven zijn door de aanvallen en bombardementen elders in de Gazastrook, "krachtig" gaat aanvallen, maar eerst zullen de burgers er weg moeten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.
5 uur geledenBELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.
5 uur geledenGÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is urenlang stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten. Ook in Brussel was het donderdag weer raak.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een comité van het Amerikaanse parlement dat onderzoek doet naar de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft gevraagd of Andrew Mountbatten Windsor zich wil laten verhoren. Dat schrijft de Britse krant The Guardian. Andrew, de broer van koning Charles, raakte door het schandaal zijn prinsentitel kwijt.
6 uur geledenBELÉM (ANP) - De Britse prins William heeft wereldleiders opgeroepen "de generatie te zijn die het tij keert" in de klimaatcrisis. "Onze kinderen en kleinkinderen kijken en hopen mee", zei de troonopvolger van Charles donderdag tijdens de officieuze opening van de klimaattop COP30 in het Braziliaanse Belém.
7 uur geleden