Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Israël betuigt spijt over wat VN-personeel is aangedaan

Premier Israël betuigt spijt over wat VN-personeel is aangedaan

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn spijt betuigd over wat personeel van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is aangedaan. Hij heeft in een boodschap aan de Italiaanse premier Giorgia Meloni gezegd dat hij betreurt wat blauwhelmen is overkomen. Israël stelt volgens hem alles in het werk om te voorkomen dat er slachtoffers vallen onder de meer dan 10.000 medewerkers van UNIFIL in het zuiden van Libanon, onder wie veel Italianen.

Hij voegde eraan toe dat Israël ook alles doet om de oorlog te winnen. Eerder op de dag stelde hij dat de VN-vredesmacht zich moet terugtrekken uit gebieden waar Israël langs de grens met de Libanese beweging Hezbollah vecht. UNIFIL weigert zich terug te trekken. In de afgelopen dagen zijn vijf blauwhelmen in Zuid-Libanon gewond geraakt. Zondagmorgen reden Israëlische tanks volgens UNIFIL het toegangshek tot een basis aan de Libanees-Israëlische grens kapot en drongen het kampement binnen. Afgelopen week schoten Israëlische tanks op wachttorens van UNIFIL waarbij twee blauwhelmen gewond zijn geraakt.

De Verenigde Naties spreken van "schokkende schendingen" van de over UNIFIL gemaakte afspraken. Zaterdag hebben tientallen landen die deelnemen aan UNIFIL op initiatief van Poolse diplomaten bij de VN een verklaring afgegeven die aanvallen op UNIFIL veroordeelt en oproept die onmiddellijk te stoppen. De strijdende partijen in het zuiden van Libanon dienen de VN-vredesmacht te respecteren en de veiligheid van de betrokkenen te waarborgen. Nederland heeft zich ook achter deze verklaring geschaard.

De Israëlische ambassadeur bij de VN, Danny Danon, vindt het echter "onbegrijpelijk" dat de Verenigde Naties de blauwhelmen "in de vuurlinie houden en niet terugtrekken uit alle gebieden in Libanon waar Israël en Hezbollah in gevecht zijn". Hezbollah gebruikt volgens hem bases van UNIFIL om zich te verschuilen of om hinderlagen te leggen.

Meer uit Buitenland

Israël claimt weer Iraanse bewindsman te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.

58 minuten geleden
OM eist zeven jaar en zeven maanden cel tegen Marius Borg Høiby

OSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.

1 uur geleden
Kremlin ontkent bericht dat het Iran technisch helpt

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.

1 uur geleden
Doden en tientallen gewonden door bombardement Beiroet

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.

2 uur geleden
VN-organisatie stelt dodental kliniek Kabul op ruim 140

KABUL/KARACHI (ANP/RTR) - Bij het recente bombardement op een kliniek voor verslaafden in de Afghaanse hoofdstad Kabul zijn 143 doden gevallen. De VN-organisatie voor hulp aan Afghanistan heeft dat bekendgemaakt.

2 uur geleden
Belgische overheid doet WhatsApp in de ban en komt met Beam

BRUSSEL (ANP) - De Belgische overheid doet berichtenapps WhatsApp en Messenger in de ban voor ambtenaren en militairen. In plaats daarvan is er voor de overheidsapp Beam gekozen. Die moeten ongeveer 750.000 ambtenaren en militairen gaan gebruiken ter vervanging van veelgebruikte berichtenapps. Dat meldt de Belgische krant De Standaard woensdag.

2 uur geleden
Israël erkent beschieting positie UNIFIL in Libanon

PARIJS/JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft erkend eerder deze maand met een tank een positie van de VN-macht in Libanon, UNIFIL, te hebben beschoten. Daarbij raakten Ghanese blauwhelmen gewond.

3 uur geleden