Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Israël betuigt spijt over wat VN-personeel is aangedaan

Premier Israël betuigt spijt over wat VN-personeel is aangedaan

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn spijt betuigd over wat personeel van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is aangedaan. Hij heeft in een boodschap aan de Italiaanse premier Giorgia Meloni gezegd dat hij betreurt wat blauwhelmen is overkomen. Israël stelt volgens hem alles in het werk om te voorkomen dat er slachtoffers vallen onder de meer dan 10.000 medewerkers van UNIFIL in het zuiden van Libanon, onder wie veel Italianen.

Hij voegde eraan toe dat Israël ook alles doet om de oorlog te winnen. Eerder op de dag stelde hij dat de VN-vredesmacht zich moet terugtrekken uit gebieden waar Israël langs de grens met de Libanese beweging Hezbollah vecht. UNIFIL weigert zich terug te trekken. In de afgelopen dagen zijn vijf blauwhelmen in Zuid-Libanon gewond geraakt. Zondagmorgen reden Israëlische tanks volgens UNIFIL het toegangshek tot een basis aan de Libanees-Israëlische grens kapot en drongen het kampement binnen. Afgelopen week schoten Israëlische tanks op wachttorens van UNIFIL waarbij twee blauwhelmen gewond zijn geraakt.

De Verenigde Naties spreken van "schokkende schendingen" van de over UNIFIL gemaakte afspraken. Zaterdag hebben tientallen landen die deelnemen aan UNIFIL op initiatief van Poolse diplomaten bij de VN een verklaring afgegeven die aanvallen op UNIFIL veroordeelt en oproept die onmiddellijk te stoppen. De strijdende partijen in het zuiden van Libanon dienen de VN-vredesmacht te respecteren en de veiligheid van de betrokkenen te waarborgen. Nederland heeft zich ook achter deze verklaring geschaard.

De Israëlische ambassadeur bij de VN, Danny Danon, vindt het echter "onbegrijpelijk" dat de Verenigde Naties de blauwhelmen "in de vuurlinie houden en niet terugtrekken uit alle gebieden in Libanon waar Israël en Hezbollah in gevecht zijn". Hezbollah gebruikt volgens hem bases van UNIFIL om zich te verschuilen of om hinderlagen te leggen.

Meer uit Buitenland

Russische inlichtingendienst noemt Telegram veiligheidsrisico

MOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.

1 uur geleden
Slowakije dreigt noodstroom Oekraïne af te sluiten om olieruzie

BRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.

1 uur geleden
Macron maant tot kalmte voor herdenking dood radicale nationalist

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.

3 uur geleden
Venezolaanse autoriteiten verlenen 379 gevangenen amnestie

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.

6 uur geleden
In totaal vijf doden door lawines in Oostenrijk

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.

8 uur geleden
Meerdere doden door lawine bij Oostenrijks skioord St. Anton

ST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.

18 uur geleden
Andrew mogelijk uit lijn troonopvolging na Epstein-zaak

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.

18 uur geleden