Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier hoopt op meer investeringen in Spanje van Apple

Premier hoopt op meer investeringen in Spanje van Apple

MADRID (ANP/BLOOMBERG) - Spanje hoopt op meer investeringen van het Amerikaanse techbedrijf Apple. Daarmee kan het land een economische boost krijgen, die hard nodig is na de coronapandemie, meent de Spaanse premier Pedro Sanchez, die met Apple-topman Tim Cook een ontmoeting had. Volgens Sanchez gaf Apple aan interesse te hebben in het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie en televisieproducties in zijn land.

"We verwachten dat Apple de komende jaren meer gaat investeren in Spanje", zei Sanchez. Spanje wil uitgroeien tot een audiovisueel centrum van Europa, aldus de premier. Tegen 2025 wil de Spaanse regering 1,6 miljard euro stoppen in de audiovisuele sector van het land, om deze met een derde te kunnen uitbreiden. Videostreamingbedrijf Netflix gaat al in de buurt van hoofdstad Madrid een eerste productielocatie openen. Daarmee kan Spanje een gewilde locatie worden voor grote televisieproducties, zoals de fantasyserie Game of Thrones.

Sanchez was een paar dagen in de Verenigde Staten en ontmoette daar nog meer bedrijven die hij wil interesseren voor investeringen in Spanje om uit de coronacrisis te komen. Daaronder zijn investeringsmaatschappij BlackRock en computerbedrijven HP, Intel en computerchipproducent Qualcomm. Volgens Sanchez zijn er in Spanje veel kansen voor cyberveiligheid en kwantumcomputers, die met veel kleinere deeltjes veel sneller kunnen rekenen.

Hard getroffen

Spanje behoort net als Italië tot de landen in Europa die het hardst werden getroffen door de virusuitbraak. Uit het 750 miljard euro tellende coronaherstelfonds van de Europese Unie gaat ongeveer 140 miljard euro naar Spanje. Sanchez gaf eerder aan het geld te willen investeren in digitalisering, groene energie en onderwijs.

Apple heeft 11 winkels in Spanje en gaf de afgelopen vijf jaar ongeveer 1,5 miljard euro uit aan leveranciers in het land. Dat leverde direct en indirect meer dan 70.000 banen op. Vorig jaar betaalde Apple ongeveer 50 miljoen dollar voor Vilynx, een start-up die technologie ontwikkelt die kunstmatige intelligentie gebruikt voor de analyse van videobeelden.

Meer uit Financieel

Nederlanders geven meer uit aan eten en drinken buiten de deur

EDE (ANP) - Nederlanders gaven vorig jaar in totaal 23 miljard euro uit aan eten en drinken buiten de deur. Dat is 3,9 procent meer dan een jaar eerder, blijkt uit jaarcijfers van kennisplatform FoodService Instituut Nederland (FSIN). Voor 2026 verwacht FSIN een verdere groei van 3,2 procent.

5 uur geleden
Schiphol verwacht geen gestrande slapers meer, bedden weggehaald

SCHIPHOL (ANP) - Schiphol verwacht dat ook de komende nacht geen door het winterse weer gestrande passagiers op de luchthaven zullen overnachten. De veldbedden die voor hen waren neergezet, zijn opgeruimd. Voor maandag zijn geen vluchten uit voorzorg geannuleerd. Dit meldt een woordvoerder van Schiphol.

13 uur geleden
Maleisië beperkt toegang tot Grok om seksuele beelden

KUALA LUMPUR (ANP/BLOOMBERG) - Ook Maleisië heeft maatregelen genomen tegen Grok vanwege het genereren van seksuele beelden. De Maleisische internettoezichthouder meldde zondag dat de toegang tot de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI in het land wordt beperkt totdat effectieve veiligheidsmaatregelen zijn ingevoerd.

14 uur geleden
Duitse minister wil meer samenwerking rond zeldzame grondstoffen

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.

14 uur geleden
Egypte sluit duurzame energiedeals ter waarde van 1,8 miljard

CAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.

15 uur geleden
Ook zondag boerenblokkades in België tegen Mercosur-deal

NAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.

16 uur geleden
China wil zich in 2026 richten op verbeteren exportcontroles

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.

17 uur geleden