Premier hoopt op meer investeringen in Spanje van Apple
MADRID (ANP/BLOOMBERG) - Spanje hoopt op meer investeringen van het Amerikaanse techbedrijf Apple. Daarmee kan het land een economische boost krijgen, die hard nodig is na de coronapandemie, meent de Spaanse premier Pedro Sanchez, die met Apple-topman Tim Cook een ontmoeting had. Volgens Sanchez gaf Apple aan interesse te hebben in het ontwikkelen van kunstmatige intelligentie en televisieproducties in zijn land.
"We verwachten dat Apple de komende jaren meer gaat investeren in Spanje", zei Sanchez. Spanje wil uitgroeien tot een audiovisueel centrum van Europa, aldus de premier. Tegen 2025 wil de Spaanse regering 1,6 miljard euro stoppen in de audiovisuele sector van het land, om deze met een derde te kunnen uitbreiden. Videostreamingbedrijf Netflix gaat al in de buurt van hoofdstad Madrid een eerste productielocatie openen. Daarmee kan Spanje een gewilde locatie worden voor grote televisieproducties, zoals de fantasyserie Game of Thrones.
Sanchez was een paar dagen in de Verenigde Staten en ontmoette daar nog meer bedrijven die hij wil interesseren voor investeringen in Spanje om uit de coronacrisis te komen. Daaronder zijn investeringsmaatschappij BlackRock en computerbedrijven HP, Intel en computerchipproducent Qualcomm. Volgens Sanchez zijn er in Spanje veel kansen voor cyberveiligheid en kwantumcomputers, die met veel kleinere deeltjes veel sneller kunnen rekenen.
Hard getroffen
Spanje behoort net als Italië tot de landen in Europa die het hardst werden getroffen door de virusuitbraak. Uit het 750 miljard euro tellende coronaherstelfonds van de Europese Unie gaat ongeveer 140 miljard euro naar Spanje. Sanchez gaf eerder aan het geld te willen investeren in digitalisering, groene energie en onderwijs.
Apple heeft 11 winkels in Spanje en gaf de afgelopen vijf jaar ongeveer 1,5 miljard euro uit aan leveranciers in het land. Dat leverde direct en indirect meer dan 70.000 banen op. Vorig jaar betaalde Apple ongeveer 50 miljoen dollar voor Vilynx, een start-up die technologie ontwikkelt die kunstmatige intelligentie gebruikt voor de analyse van videobeelden.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.
11 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.
12 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Chiptoeleverancier Besi is vrijdag meer dan 17 procent onderuitgegaan op de Amsterdamse beurs. De koersval werd volgens analisten veroorzaakt door ongunstige berichten in Zuid-Koreaanse media voor de fabrikant van assemblageapparatuur voor de halfgeleiderindustrie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
16 uur geleden