
Premier Hongarije bevestigt steun voor Zweedse NAVO-toetreding
BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse regering staat nog altijd achter een NAVO-lidmaatschap voor Zweden. De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft dit woensdag telefonisch laten weten aan Jens Stoltenberg, de secretaris-generaal van het militaire bondgenootschap.
"Ik heb ook benadrukt dat we bij het Hongaarse parlement blijven aandringen de Zweedse toetreding goed te keuren en de ratificatie zo snel mogelijk af te ronden", aldus Orbán in een bericht op X. Het parlement komt halverwege februari terug van reces.
Stoltenberg spreekt op hetzelfde platform van een "goed telefoongesprek" met de premier. "Ik verwelkom de duidelijke steun van de premier en zijn regering voor een Zweeds NAVO-lidmaatschap. Ik kijk uit naar de ratificatie zodra het parlement weer samenkomt."
NAVO-leden moeten het unaniem eens zijn over nieuwe lidstaten. Hongarije is het enige land dat het verzoek van Zweden nog niet heeft goedgekeurd. Orbán nodigde dinsdag zijn Zweedse ambtgenoot Ulf Kristersson uit voor onderhandelingen over de NAVO. Stockholm zei dat er geen reden is om te onderhandelen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin wordt bij aankomst voor de top in Alaska van het vliegtuig gehaald door zijn Amerikaanse gastheer, zegt het Kremlin. Donald Trump zou Poetin op het vliegveld verwelkomen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse hoofdstad Washington heeft de regering-Trump aangeklaagd na het sturen van de Nationale Garde. De stad noemt de overname van de controle over de politie illegaal.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump laat Oekraïne zelf beslissen over een ruil van grondgebied met Rusland. Hij zei dat tegen verslaggevers aan boord van het vliegtuig Air Force One, tijdens zijn vlucht naar Alaska voor overleg met de Russische president Vladimir Poetin.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - In Pakistan loopt het dodental snel op na moessonregens die in het noorden van het land overstromingen en aardverschuivingen hebben veroorzaakt. Volgens de autoriteiten zijn binnen 24 uur zeker 164 doden gevallen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat "antisemitische haat" streng wordt gestraft. Hij reageerde op het omzagen van een boom in een voorstad van Parijs die was geplant ter nagedachtenis aan een ontvoerde, gemartelde en vermoorde jongeman van Joods-Marokkaanse komaf, Ilan Halimi. Volgens Macron was het omzagen van de boom hetzelfde als Halimi nog een keer vermoorden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voor zijn gesprek met de Russische president Poetin in de Amerikaanse staat Alaska laat de Amerikaanse president Trump zich onder anderen begeleiden door zijn buitenlandminister Rubio, handelsminister Lutnick en minister van Financiën Bessent.
4 uur geledenMOSKOU (ANP) - Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni, pleit in aanloop naar de Amerikaans-Russische top voor een gevangenenruil. Ze hoopt op een deal over de vrijlating van Russen en Oekraïners die in Rusland vastzitten omdat ze zich hebben uitgesproken tegen de oorlog in Oekraïne.
6 uur geleden