
Premier Griekenland: treinbotsing door tragische menselijke fout
ATHENE (ANP/AFP) - Alles wijst erop dat de frontale treinbotsing in Griekenland het gevolg is van een "tragische menselijke fout", zo heeft premier Kyriakos Mitsotakis verklaard. Het dodental na het treinongeval staat op 38, maar loopt naar verwachting nog verder op.
Er liggen nog 57 gewonden in het ziekenhuis, onder wie zes op de intensive care. Onder de slachtoffers zijn relatief veel jongeren. De premier heeft de rampplek bezocht en zijn medeleven betuigd aan de slachtoffers en de nabestaanden. Hij heeft daarnaast opdracht gegeven voor een onafhankelijk onderzoek naar de tragedie.
Bij het ongeval waren een vrachttrein en een passagierstrein betrokken. Zij reden kilometerslang op hetzelfde spoor voordat zij botsten. De stationschef van de plaats Larissa, verantwoordelijk voor het geven van seinen, is opgepakt op verdenking van nalatigheid. Hij ontkent schuld en wijst naar mogelijk technisch falen.
Sinds het ongeval wordt in Griekenland gediscussieerd over of het ongeval vermeden had kunnen worden. Een protest in Athene liep woensdagavond uit de hand. Betogers gooiden stenen naar het hoofdkantoor van het betrokken particuliere spoorbedrijf Hellenic Train. De politie zette volgens de Griekse krant Kathimerini traangas en flitsgranaten in om de menigte uit elkaar te drijven.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland reageert verbolgen op de sancties die de Verenigde Staten hebben aangekondigd tegen twee Russische oliebedrijven. Tegelijk zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken dat de maatregelen niets zullen uithalen. Hetzelfde geldt voor het nieuwe Europese sanctiepakket.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De sancties die de VS gaan instellen tegen de twee grootste Russische olieproducenten zijn "erg belangrijk" voor Oekraïne, zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky bij aankomst in Brussel waar hij de top van EU-leiders deels bijwoont. Dat geldt ook voor het negentiende sanctiepakket dat de EU heeft aangenomen. "Dat is cruciaal voor ons", zei Zelensky.
32 minuten geledenZAPORIZJA (ANP) - De kerncentrale van Zaporizja krijgt weer stroom. Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) meldde donderdagochtend op X dat een belangrijke stroomkabel is gerepareerd. De stroom lag er een maand uit.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-top begint donderdag zonder de Hongaarse premier Viktor Orbán. Hij laat zich tot ver in de middag vertegenwoordigen door de Slowaakse premier Robert Fico, die ook namens Hongarije kan stemmen over voorstellen die voor de komst van Orbán worden besproken.
2 uur geledenZAPORIZJA (ANP/RTR) - Bij verschillende aanvallen op de Zuidoost-Oekraïense stad Zaporizja zijn 16 mensen gewond geraakt, meldt gouverneur Ivan Fedorov. Ook in het district Zaporizja viel een gewonde. Het is niet bekend hoe ernstig de slachtoffers gewond zijn.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea zegt een "geavanceerd" nieuw wapensysteem te hebben getest met hypersonische raketten, bedoeld om de defensie tegen Pyongyangs vijanden te versterken.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Drie gedetineerden in de Parijse La Santé-gevangenis zijn in hechtenis genomen vanwege vermeende bedreigingen tegen voormalig Frans president Nicolas Sarkozy na zijn gevangenneming.
4 uur geleden