Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier: Georgië neemt betwiste wet dinsdag aan, ondanks protest

Premier: Georgië neemt betwiste wet dinsdag aan, ondanks protest

TBILISI (ANP/AFP/RTR) - Het parlement in Tbilisi gaat dinsdag de controversiële buitenlandse-agentenwet aannemen, ondanks het protest dat maandagavond opnieuw gepland is in de Georgische hoofdstad. Dat heeft de Georgische premier Irakli Kobakhidze in een televisietoespraak gezegd.

"Dinsdag zal het parlement van Georgië handelen naar de wil van de meerderheid van de bevolking en de wet in de derde lezing aannemen", zei Kobakhidze.

Maandagavond staan voor de derde avond op rij grote protesten gepland in Tbilisi. Eerder op maandag verlieten honderden studenten hun leslokalen en marcheerden ze gezamenlijk naar het Georgische parlement om hun weerstand tegen de wet duidelijk te maken.

Russische invloedssfeer

De wet vereist van organisaties die meer dan 20 procent van hun financiering uit het buitenland krijgen, zich te registreren als zogenaamde "buitenlandse agenten". Volgens de partij Georgische Droom is dat nodig om beter inzicht te krijgen in Westerse invloed in het land.

Maar tegenstanders stellen dat Georgië met de nieuwe wet afstand neemt van de EU en weer binnen de Russische invloedssfeer terechtkomt. Rusland heeft een soortgelijke buitenlandse-agentenwet.

Meer uit Buitenland

Kallas verwacht binnen 24 uur akkoord miljarden EU voor Oekraïne

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht binnen 24 uur een akkoord over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. Dat zei Kallas dinsdag op een persconferentie, net nadat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X meldde dat de Droezjba-pijpleiding is gerepareerd en weer kan worden gebruikt.

1 uur geleden
President Mexico: strengere controle na schietpartij Teotihuacán

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum wil dat er strengere controle komt op wapenbezit en er meer beveiliging komt bij toeristische trekpleisters. Ze sprak na een schietpartij in het tempelcomplex van de piramiden van Teotihuacán ten noordoosten van de hoofdstad Mexico-Stad.

1 uur geleden
Zelensky meldt dat Droezjba-pijpleiding is gerepareerd

KYIV (ANP) - De Droezjba-pijpleiding die Russische olie naar Oost-Europa vervoert, is gerepareerd en kan weer in gebruik worden genomen. Dat meldde de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een bericht op X.

2 uur geleden
Pakistan roept op tot verlenging bestand tussen Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar dringt er bij Iran en de VS op aan hun wapenstilstand te verlengen. Dit staat in een verklaring van zijn ministerie. De Verenigde Staten willen snel een tweede ronde directe onderhandelingen met Iran in Pakistan, dat als bemiddelaar optreedt.

2 uur geleden
Trump wil bestand met Iran niet verlengen, dringt aan op deal

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump wil het bestand met Iran niet verlengen. De Amerikaanse president heeft tegen nieuwszender CNBC gezegd dat zijn land in plaats daarvan een deal met Iran zal sluiten over het stoppen van de oorlog.

4 uur geleden
Tiener aangeklaagd voor brandstichting bij synagoge in Londen

LONDEN (ANP) - Een 17-jarige jongen is aangeklaagd voor brandstichting bij een synagoge in Londen. In de Britse hoofdstad hebben de afgelopen weken aanvallen op diverse Joodse locaties plaatsgevonden, wat heeft geleid tot extra veiligheidsmaatregelen.

5 uur geleden
Paus Leo herdenkt voorganger Franciscus, een jaar na overlijden

MALABO (ANP/RTR/DPA) - Paus Leo heeft een jaar na het overlijden van Franciscus stilgestaan bij de nalatenschap van zijn voorganger. Leo sprak zijn dankbaarheid uit voor wat Franciscus tijdens zijn leven heeft betekend voor de katholieke kerk en voor de wereld.

5 uur geleden