Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Estland neemt ontslag wegens corruptiekwestie in partij

Premier Estland neemt ontslag wegens corruptiekwestie in partij

TALLINN (ANP/DPA) - De premier van Estland is opgestapt na beschuldigingen van corruptie tegen zijn liberale Centrumpartij. Juri Ratas (42) leidde de regering van het Baltische EU-land sinds eind 2016.

Ratas zei woensdag politieke verantwoordelijkheid te willen nemen voor de aantijgingen en ruimte te willen maken voor de opheldering ervan. De stap heeft automatisch tot gevolg dat de regering in het land van ruim 1,3 miljoen inwoners valt.

Kersti Kaljulaid heeft twee weken de tijd om een nieuwe premierskandidaat naar voren te schuiven. Ze kondigde aan oppositieleider Kaja Kallas de vorming van een nieuwe regering toe te vertrouwen.

Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar een overheidslening van bijna 40 miljoen euro voor een vastgoedproject in de hoofdstad Tallinn, die in verband wordt gebracht met een donatie aan de Centrumpartij. Dinsdag werden vier verdachten in de zaak in hechtenis genomen, onder wie de secretaris-generaal van de partij, een adviseur van de minister van Financiën en een vastgoedontwikkelaar die geregeld geld aan de partij doneerde.

Volgens het Openbaar Ministerie zijn er geen reden om aan te nemen dat Ratas op de hoogte was van de kwestie. Hij heeft zelf verklaard niets te weten van de financiering van de lening, maar erkende dat de zaak schadelijk is voor de betrokkenen.

Meer uit Buitenland

Officiële onderhandelingen EU-toetreding Oekraïne kunnen verder

NICOSIA (ANP) - De officiële onderhandelingen voor Oekraïense toetreding tot de EU kunnen verder, meldt EU-voorzitter Cyprus op X. Nu Hongarije zijn veto heeft ingetrokken, is het volgens Cyprus mogelijk om de voorbereidingen in gang te zetten voor de eerste onderhandelingshoofdstukken. Behalve voor Oekraïne geldt dat ook voor Moldavië; het kandidaat-lidmaatschap van die twee landen is aan elkaar gekoppeld.

8 uur geleden
Hongarije en Oekraïne bereiken akkoord over rechten diaspora

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Péter Magyar zegt een overeenkomst te hebben gesloten met Oekraïne over de rechten van de Hongaarse minderheid in dat land. In een videoboodschap op Facebook roemt hij het resultaat van die wekenlange onderhandelingen.

9 uur geleden
Duitsland grijpt naast zetel VN-Veiligheidsraad

NEW YORK (ANP/DPA) - Duitsland grijpt naast een zetel in de VN-Veiligheidsraad. Bij stemmingen in New York verloor de Bondsrepubliek in de eerste ronde van Portugal en Oostenrijk. Duitse media noemen het een flinke nederlaag, juist omdat Duitsland zich wilde positioneren als een belangrijke speler op het wereldtoneel.

11 uur geleden
Netanyahu: VS en Israël klaar voor militaire actie tegen Iran

JERUZALEM (ANP/AFP) - Volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn de Amerikaanse en Israëlische strijdkrachten klaar om de militaire actie tegen Iran voort te zetten, maar is dat een beslissing van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zei Netanyahu in een interview met de Amerikaanse televisiezender CNBC.

12 uur geleden
WHO-baas: steeds meer grip op ebola in Afrika

GENÈVE (ANP/RTR) - Medische teams beginnen grip te krijgen op de ebolauitbraak in Congo en omliggende landen. Dat zei de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, tijdens een persconferentie. "De uitbraak had een voorsprong, en we lopen nog altijd achter, maar onder leiding van de Democratische Republiek Congo zijn we nu aan het inlopen", aldus Ghebreyesus.

13 uur geleden
VS willen minder luchtmacht en marine reserveren voor Europa

BRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten willen minder vliegtuigen, drones en marineschepen achter de hand houden voor de verdediging van Europa. Ze hebben bondgenoten laten weten dat die daar moeten inspringen, zegt de commandant van de Amerikaanse troepen in Europa.

15 uur geleden
Britse premier bezorgd over betrokkenen helikopterongeluk Devon

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft in het parlement zijn zorgen geuit over betrokkenen bij een ongeluk met een marinehelikopter in het zuidwesten van Engeland. Rond 04.00 uur plaatselijke tijd is in het graafschap Devon een helikopter neergestort in een weiland. De wijde omgeving is afgezet en er is vrijwel niets bekendgemaakt over het toestel. Premier Starmer beloofde dat te zijner tijd meer bekendgemaakt wordt.

16 uur geleden