Premier Estland neemt ontslag wegens corruptiekwestie in partij
TALLINN (ANP/DPA) - De premier van Estland is opgestapt na beschuldigingen van corruptie tegen zijn liberale Centrumpartij. Juri Ratas (42) leidde de regering van het Baltische EU-land sinds eind 2016.
Ratas zei woensdag politieke verantwoordelijkheid te willen nemen voor de aantijgingen en ruimte te willen maken voor de opheldering ervan. De stap heeft automatisch tot gevolg dat de regering in het land van ruim 1,3 miljoen inwoners valt.
Kersti Kaljulaid heeft twee weken de tijd om een nieuwe premierskandidaat naar voren te schuiven. Ze kondigde aan oppositieleider Kaja Kallas de vorming van een nieuwe regering toe te vertrouwen.
Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar een overheidslening van bijna 40 miljoen euro voor een vastgoedproject in de hoofdstad Tallinn, die in verband wordt gebracht met een donatie aan de Centrumpartij. Dinsdag werden vier verdachten in de zaak in hechtenis genomen, onder wie de secretaris-generaal van de partij, een adviseur van de minister van Financiën en een vastgoedontwikkelaar die geregeld geld aan de partij doneerde.
Volgens het Openbaar Ministerie zijn er geen reden om aan te nemen dat Ratas op de hoogte was van de kwestie. Hij heeft zelf verklaard niets te weten van de financiering van de lening, maar erkende dat de zaak schadelijk is voor de betrokkenen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.
26 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.
1 uur geledenHONG KONG (ANP) - Jimmy Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.
4 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.
9 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.
10 uur geleden