Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Estland neemt ontslag wegens corruptiekwestie in partij

Premier Estland neemt ontslag wegens corruptiekwestie in partij

TALLINN (ANP/DPA) - De premier van Estland is opgestapt na beschuldigingen van corruptie tegen zijn liberale Centrumpartij. Juri Ratas (42) leidde de regering van het Baltische EU-land sinds eind 2016.

Ratas zei woensdag politieke verantwoordelijkheid te willen nemen voor de aantijgingen en ruimte te willen maken voor de opheldering ervan. De stap heeft automatisch tot gevolg dat de regering in het land van ruim 1,3 miljoen inwoners valt.

Kersti Kaljulaid heeft twee weken de tijd om een nieuwe premierskandidaat naar voren te schuiven. Ze kondigde aan oppositieleider Kaja Kallas de vorming van een nieuwe regering toe te vertrouwen.

Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar een overheidslening van bijna 40 miljoen euro voor een vastgoedproject in de hoofdstad Tallinn, die in verband wordt gebracht met een donatie aan de Centrumpartij. Dinsdag werden vier verdachten in de zaak in hechtenis genomen, onder wie de secretaris-generaal van de partij, een adviseur van de minister van Financiën en een vastgoedontwikkelaar die geregeld geld aan de partij doneerde.

Volgens het Openbaar Ministerie zijn er geen reden om aan te nemen dat Ratas op de hoogte was van de kwestie. Hij heeft zelf verklaard niets te weten van de financiering van de lening, maar erkende dat de zaak schadelijk is voor de betrokkenen.

Meer uit Buitenland

Trump wil geen betrokkenheid Koerden bij oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij "niet wil dat de Koerden betrokken raken bij de oorlog in Iran". Dat zei hij zaterdag aan boord van zijn presidentiële vliegtuig tegen meereizende verslaggevers.

4 minuten geleden
Trump: Iran viel zelf meisjesschool aan

WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."

1 uur geleden
Netanyahu: Israël zal Iran met volle kracht blijven aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.

1 uur geleden
Chef Deens sterrenrestaurant Noma ging te ver tegen personeel

KOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.

3 uur geleden
Raadsbijeenkomst rond nieuwe opperste leider Iran binnen een dag

TEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.

4 uur geleden
Turkije overweegt F-16's te stationeren op Noord-Cyprus

ISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.

4 uur geleden
Libanon: nu bijna een half miljoen vluchtelingen

BEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.

4 uur geleden