Premier Draghi wil pandemie met 'alle middelen' bestrijden
ROME (ANP) - De nieuwe Italiaanse premier Mario Draghi heeft hervormingen beloofd om Italië economisch weer op de been te helpen na de coronacrisis. Ook kondigde de voormalige topman van de Europese Centrale Bank in het parlement aan de pandemie "met alle beschikbare middelen" te bestrijden.
Draghi hield een toespraak over zijn beleidsplannen in de aanloop naar vertrouwensstemmingen over zijn regering van nationale eenheid. Die worden op woensdag en donderdag verwacht in de twee huizen van het parlement. De nieuwe premier hoeft zich vermoedelijk geen zorgen te maken over de uitkomst. Hij kan rekenen op de steun van partijen uit het hele politieke spectrum. "Eenheid is vandaag geen optie. Het is een plicht", hield hij de politici voor.
Italië is economisch zwaar getroffen door de pandemie. Draghi wil maatregelen nemen om weer voor economisch groei te zorgen in de derde economie van de eurozone. De nieuwe premier krijgt het politiek niet makkelijk. Hij moet de uiteenlopende partijen uit zijn coalitie op één lijn zien te houden terwijl hij probeert de economische crisis en de coronacrisis onder controle te krijgen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering gaat de EU vragen de sancties tegen de Venezolaanse politica Delcy Rodríguez in te trekken. Aanleiding is de nieuwe Venezolaanse amnestiewet, waarmee honderden politieke gevangenen vrij kunnen komen. Toen president Nicolás Maduro begin januari door Amerikaanse eenheden gevangen was genomen, werd vicepresident Rodríguez de leider van het land.
12 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-lidstaten zijn het vrijdag nog niet eens geworden over het twintigste sanctiepakket tegen Rusland, laten EU-bronnen weten. Daarmee slinkt de kans dat een goedgekeurd pakket volgende week kan worden gepresenteerd, als wordt stilgestaan bij vier jaar oorlog in Oekraïne.
33 minuten geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Met de voltooiing van het kruis op de Jezus Christus-toren van de beroemde basiliek Sagrada Família in Barcelona bereikt het bouwwerk zijn hoogste punt. Een enorme kraan heeft de laatste onderdelen van het kruis naar boven getakeld. Daarmee is de centrale toren van de basiliek 172,5 meter hoog.
46 minuten geledenKRAKAU (ANP) - Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, Italië en Polen gaan samen investeren in de ontwikkeling van goedkope wapens. De defensieministers van die vijf landen, die binnen Europa het meest aan defensie uitgeven, zeiden te willen leren van de Oekraïners bij het ontwikkelen van onder meer militaire drones.
53 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan staat in de jaarlijkse boodschap ter ere van ramadan stil bij het samenvallen van de islamitische vastenmaand met de christelijke vastentijd tot aan Pasen. Het is voor het eerst sinds de jaren negentig dat de christelijke vastentijd en ramadan tegelijk beginnen.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens het partijcongres van zijn CDU opgeroepen tot eenheid binnen de partij. Volgens Duitse media heerst er momenteel veel ontevredenheid onder Merz' partijgenoten over het regeringsbeleid. Volgens Tagesschau was er "zelden zoveel onrust" in de christendemocratische partij.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Cultuur Wolfram Weimer heeft de onmiddellijke vrijlating geëist van een in Turkije gearresteerde correspondent van de nieuwsorganisatie Deutsche Welle (DW). De Turkse regering moet er volgens Weimer voor zorgen dat hij wordt vrijgelaten, omdat de beschuldigingen tegen hem ongegrond zouden zijn. "Journalistiek werk is niet strafbaar", aldus Weimer.
2 uur geleden