Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier China: economie herstelt, meer investeren in bedrijfsleven

Premier China: economie herstelt, meer investeren in bedrijfsleven

BO’AOZHEN (ANP/AFP) - De Chinese overheid wil meer investeren in het bedrijfsleven, nu de economie in het land zich herstelt van de strenge coronamaatregelen. Dat meldde de premier van China Li Qiang op een internationale conferentie op het Zuid-Chinese eiland Hainan. Volgens hem staat de economie er in maart beter voor dan in de eerste maanden van dit jaar, toen het aantal coronabesmettingen nog flink toenam na het plotselinge loslaten van beperkende maatregelen.

De Chinese overheid heeft zichzelf het doel gesteld om de economie dit jaar met 5 procent te laten groeien. Dat is het laagste niveau in decennia. Li geeft aan dat die doelstelling niet "gemakkelijk" te halen is. Daarom wil hij de economische stabiliteit waarborgen door grote financiële risico’s te vermijden, onder meer door overheidssteun te verlenen.

Zo wil China de markt toegankelijker maken voor bijvoorbeeld de vastgoedsector, de technologiesector en het onderwijs, sectoren die nu nog aan strenge regelgeving onderhevig zijn. "We zullen het ondernemingsklimaat optimaliseren, zodat staatsbedrijven hun activiteiten durven te verbeteren, particuliere ondernemingen zich eraan durven te wagen en buitenlandse bedrijven durven te investeren", zei Li daarover.

Li liet zich ook nog uit over de oorlog in Oekraïne, waarbij hij de oproep van Beijing herhaalde "een nieuwe Koude Oorlog" te voorkomen. "Wij dringen aan op het oplossen van verschillen en geschillen tussen landen met vreedzame middelen en het gezamenlijk beschermen van de wereldvrede", aldus Li. China sprak zich eerder al uit tegen de westerse sancties tegen China’s bondgenoten Rusland, Noord-Korea en Iran.

Meer uit Financieel

VS schaffen tarieven verschillende producten Latijns-Amerika af

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd dat ze de tarieven op sommige voedingsmiddelen en andere importproducten uit Argentinië, Ecuador, Guatemala en El Salvador zullen afschaffen. Dit gebeurt onder raamovereenkomsten die Amerikaanse bedrijven meer toegang tot die markten geven.

57 minuten geleden
ING rekent in 2026 op lagere energierekening voor huishoudens

AMSTERDAM (ANP) - De energierekening voor Nederlandse huishoudens pakt volgend jaar waarschijnlijk gunstiger uit. ING Research heeft becijferd dat huishoudens met een gemiddeld energieverbruik naar verwachting zo'n 4 procent minder voor gas en stroom hoeven te betalen.

1 uur geleden
Techbedrijven omlaag terwijl Wall Street renteprognoses bijstelt

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse aandelenbeurzen lieten donderdag stevige verliezen zien. Beleggers schroefden hun verwachtingen wat betreft renteverlagingen terug en dat leidde tot uitverkoop van met name tech- en AI-bedrijven. Wall Street liet zich daarbij leiden door zorgen over de inflatie en recente uitspraken van centrale bankiers over de economie.

4 uur geleden
Amazon geeft satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam

SEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Amazon geeft zijn satellietnetwerk Project Kuiper een nieuwe naam. Voortaan gaat het netwerk, waarmee Amazon wil concurreren met de satellietinternetdienst Starlink van Elon Musk, door het leven als Amazon Leo.

4 uur geleden
Op een na langste staking ooit bij Boeing komt ten einde

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Werknemers van de defensietak van Boeing hebben ingestemd met nieuwe loonafspraken. Daarmee komt een einde aan de op een na langste staking ooit bij de Amerikaanse vliegtuigbouwer en de langste sinds 1948.

4 uur geleden
Carlyle wil mogelijk buitenlandse tak Lukoil kopen, zegt Reuters

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse investeerder Carlyle wil mogelijk de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. Persbureau Reuters meldt dat op basis van ingewijden. Daarmee lijkt er na de Amerikaanse kritiek op een deal met Gunvor weer een nieuwe gegadigde te zijn om de activiteiten voort te zetten.

4 uur geleden
Ubisoft stelt op het laatste moment plots financiële cijfers uit

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Gameontwikkelaar Ubisoft heeft donderdag de ongebruikelijke beslissing genomen de publicatie van zijn financiële resultaten uit te stellen op de dag dat deze eigenlijk zouden worden vrijgegeven. Het bedrijf heeft ook verzocht de handel in zijn aandelen stop te zetten.

6 uur geleden