Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier China: economie herstelt, meer investeren in bedrijfsleven

Premier China: economie herstelt, meer investeren in bedrijfsleven

BO’AOZHEN (ANP/AFP) - De Chinese overheid wil meer investeren in het bedrijfsleven, nu de economie in het land zich herstelt van de strenge coronamaatregelen. Dat meldde de premier van China Li Qiang op een internationale conferentie op het Zuid-Chinese eiland Hainan. Volgens hem staat de economie er in maart beter voor dan in de eerste maanden van dit jaar, toen het aantal coronabesmettingen nog flink toenam na het plotselinge loslaten van beperkende maatregelen.

De Chinese overheid heeft zichzelf het doel gesteld om de economie dit jaar met 5 procent te laten groeien. Dat is het laagste niveau in decennia. Li geeft aan dat die doelstelling niet "gemakkelijk" te halen is. Daarom wil hij de economische stabiliteit waarborgen door grote financiële risico’s te vermijden, onder meer door overheidssteun te verlenen.

Zo wil China de markt toegankelijker maken voor bijvoorbeeld de vastgoedsector, de technologiesector en het onderwijs, sectoren die nu nog aan strenge regelgeving onderhevig zijn. "We zullen het ondernemingsklimaat optimaliseren, zodat staatsbedrijven hun activiteiten durven te verbeteren, particuliere ondernemingen zich eraan durven te wagen en buitenlandse bedrijven durven te investeren", zei Li daarover.

Li liet zich ook nog uit over de oorlog in Oekraïne, waarbij hij de oproep van Beijing herhaalde "een nieuwe Koude Oorlog" te voorkomen. "Wij dringen aan op het oplossen van verschillen en geschillen tussen landen met vreedzame middelen en het gezamenlijk beschermen van de wereldvrede", aldus Li. China sprak zich eerder al uit tegen de westerse sancties tegen China’s bondgenoten Rusland, Noord-Korea en Iran.

Meer uit Financieel

Trump: besluit Hooggerechtshof 'zeer teleurstellend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt het besluit van het Hooggerechtshof over het onwettig verklaren van een groot deel van zijn importheffingen "zeer teleurstellend". Dat zei Trump bij een persconferentie in het Witte Huis. Volgens hem is dat besluit "verschrikkelijk" en "niet-vaderlandslievend".

2 uur geleden
Trump: nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat een decreet ondertekenen voor een nieuwe wereldwijde importheffing van 10 procent. Dat zei Trump in een persconferentie na het besluit van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van zijn eerder ingevoerde importheffingen onwettig werd verklaard.

2 uur geleden
AEX hoger na uitspraak Hooggerechtshof VS over heffingen Trump

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met winst gesloten na de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof waarin een groot deel van de importheffingen van president Donald Trump onwettig werd verklaard. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door die heffingen op buitenlandse goederen op te leggen.

4 uur geleden
Trump noemt heffingenuitspraak Hooggerechtshof 'schande'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt de uitspraak van het Hooggerechtshof dat een groot deel van zijn importheffingen onwettelijk is een "schande". Dat meldt een verslaggever van CNN. De president had ten tijde van de uitspraak een ontbijt met gouverneurs in het Witte Huis. Hij zou de aanwezigen hebben gezegd dat hij een plan B heeft. Trump is nog niet met een officiële reactie gekomen.

4 uur geleden
VK verwacht gunstige handelspositie met VS te behouden

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk verwacht dat het zijn "bevoorrechte handelspositie" met de Verenigde Staten behoudt, ook nu het Amerikaanse Hooggerechtshof een groot deel van de tarieven van president Donald Trump onwettig heeft verklaard. Dat stelt de Britse regering in een reactie op de uitspraak.

4 uur geleden
EU zegt uitspraak Hooggerechtshof VS 'zorgvuldig te analyseren'

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft afwachtend gereageerd op de uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof over de importheffingen van president Donald Trump. Een groot deel van de invoertarieven die Trump heeft opgelegd op buitenlandse goederen, is volgens rechters onwettelijk. De EU "analyseert de uitspraak zorgvuldig", zegt een woordvoerder.

4 uur geleden
Hooggerechtshof VS: groot deel importheffingen Trump onwettelijk

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft een groot deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettelijk verklaard. Trump gebruikte daarvoor een noodwet. Volgens de rechters heeft Trump zijn bevoegdheden overschreden door deze wet uit 1977 toe te passen.

5 uur geleden