Premier China: economie herstelt, meer investeren in bedrijfsleven
BO’AOZHEN (ANP/AFP) - De Chinese overheid wil meer investeren in het bedrijfsleven, nu de economie in het land zich herstelt van de strenge coronamaatregelen. Dat meldde de premier van China Li Qiang op een internationale conferentie op het Zuid-Chinese eiland Hainan. Volgens hem staat de economie er in maart beter voor dan in de eerste maanden van dit jaar, toen het aantal coronabesmettingen nog flink toenam na het plotselinge loslaten van beperkende maatregelen.
De Chinese overheid heeft zichzelf het doel gesteld om de economie dit jaar met 5 procent te laten groeien. Dat is het laagste niveau in decennia. Li geeft aan dat die doelstelling niet "gemakkelijk" te halen is. Daarom wil hij de economische stabiliteit waarborgen door grote financiële risico’s te vermijden, onder meer door overheidssteun te verlenen.
Zo wil China de markt toegankelijker maken voor bijvoorbeeld de vastgoedsector, de technologiesector en het onderwijs, sectoren die nu nog aan strenge regelgeving onderhevig zijn. "We zullen het ondernemingsklimaat optimaliseren, zodat staatsbedrijven hun activiteiten durven te verbeteren, particuliere ondernemingen zich eraan durven te wagen en buitenlandse bedrijven durven te investeren", zei Li daarover.
Li liet zich ook nog uit over de oorlog in Oekraïne, waarbij hij de oproep van Beijing herhaalde "een nieuwe Koude Oorlog" te voorkomen. "Wij dringen aan op het oplossen van verschillen en geschillen tussen landen met vreedzame middelen en het gezamenlijk beschermen van de wereldvrede", aldus Li. China sprak zich eerder al uit tegen de westerse sancties tegen China’s bondgenoten Rusland, Noord-Korea en Iran.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP/DPA) - De Amerikaanse miljardair Elon Musk vindt dat de EU moet worden opgeheven, schreef hij op zijn socialemediaplatform X. Musk reageerde hiermee op de miljoenenboete van de EU tegen zijn berichtendienst.
1 uur geledenMUMBAI (AFN/BLOOMBERG) - India heeft zaterdag ingegrepen door maximumprijzen van vliegtickets in te stellen en extra treinen in te zetten, nadat duizenden reizigers waren gestrand door geannuleerde vluchten. De regering heeft prijsrestricties opgelegd om te voorkomen dat "buitensporig hoge vliegtarieven door bepaalde luchtvaartmaatschappijen in rekening worden gebracht." De maatregelen blijven van kracht "tot de situatie volledig is gestabiliseerd", staat in een verklaring.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De koperprijs is deze week tot een recordhoogte gestegen, aangedreven door vrees voor een wereldwijd tekort aan het industriële metaal. Grondstoffenhandelaren verwachten een tekort als gevolg van het hamsteren van koper in de Verenigde Staten. Ook werd de vraag aangewakkerd door een rapport van de invloedrijke zakenbank Citigroup, waarin wordt voorspeld dat de koperprijs verder zal stijgen.
4 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Een grote vakbond van schrijvers voor film en televisie in de Verenigde Staten vindt dat de overname van de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max van Warner Bros. Discovery door Netflix "moet worden geblokkeerd". Volgens de Writers Guild of America (WGA) vormt de overname een bedreiging voor scenaristen, producenten, regisseurs en bioscoopeigenaren.
7 uur geledenHAREN (ANP) - Kerstboomverkopers houden zaterdag rekening met topdrukte. Of dat de opmaat is naar betere verkopen dan vorig jaar, is nog wel afwachten. Daarover lijken grote spelers in de kerstbomenmarkt van mening te verschillen.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine winsten gesloten. Netflix stond echter bij de verliezers op Wall Street. De streamingdienst neemt de film- en tv-studio's en het streamingplatform HBO Max over van Warner Bros. Discovery. Netflix krijgt daarmee een van de oudste en bekendste studio's van Hollywood in handen.
19 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, voert gesprekken over een aandelenverkoop door insiders waarbij de onderneming gewaardeerd zou worden op 800 miljard dollar. Dat meldt zakenkrant The Wall Street Journal op basis van bronnen.
20 uur geleden