Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier: België slaat bladzijde om en schrapt coronamaatregelen

Premier: België slaat bladzijde om en schrapt coronamaatregelen

BRUSSEL (ANP) - België schrapt maandag vrijwel alle resterende coronamaatregelen, heeft het Overlegcomité van de zes regeringen besloten. "Dit is een belangrijke bladzijde die we omslaan", zei premier Alexander De Croo op een persconferentie na afloop. "Een mooi symbool voor onze veerkracht en ons doorzettingsvermogen."

Voor toegang tot de horeca, concerten, discotheken of bioscoop hoeft de coronapas na het weekend niet meer worden getoond. De sluitingsuren voor nachtclubs en cafés verdwijnen en een mondkapje zal alleen nog in het openbaar vervoer, de ziekenhuizen en de verpleegtehuizen moeten worden gedragen.

Beperkingen van de hoeveelheid publiek bij theaters en evenementen vervallen. Het horecapersoneel hoeft geen mondkapje meer te dragen, en leerlingen van het middelbaar onderwijs evenmin. Een FFP2-masker wordt wel nog aangeraden voor medisch kwetsbare mensen, zowel binnen als buiten. Binnen blijft het gebruik van een CO2-meter en een actieplan voor luchtzuivering verplicht. Dat geldt ook voor afgesloten tenten of overdekte terrassen.

De epidemische noodsituatie wordt op 11 maart afgeblazen. "Op zondag 13 maart is het precies twee jaar geleden dat bij het begin van de coronacrisis het federale noodplan werd ingesteld", bracht De Croo ter herinnering. Op die dag ging de eerste lockdown in België in. Hij bedankte iedereen die zich de afgelopen twee jaar heeft ingezet voor de strijd tegen het coronavirus.

Meer uit Buitenland

Merz dankbaar dat Trump plan Groenland te annexeren laat varen

BRUSSEL (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "zeer dankbaar" dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn "oorspronkelijke plan om Groenland te annexeren heeft laten varen". Dat zei hij voorafgaand aan een ingelaste EU-top over de Groenland-kwestie. "En ik ben ook dankbaar dat hij heeft afgezien van het opleggen van extra tarieven op 1 februari", zei hij.

21 minuten geleden
VS nu officieel weg uit Wereldgezondheidsorganisatie (WHO)

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn officieel geen lid meer van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). President Donald Trump trok zijn land een jaar geleden op de eerste dag van zijn presidentschap al terug uit die VN-organisatie, maar moest nog een jaar wachten tot de stap formeel werd gezet.

26 minuten geleden
Trump noemt oud-aanklager Jack Smith een 'gestoord beest'

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de oud-speciaal aanklager Jack Smith een "gestoord beest" genoemd. Smith wordt donderdag onder ede gehoord voor het Amerikaanse Congres, waar hij verklaart over zijn gestaakte onderzoek naar Trumps pogingen de verkiezingsuitslag van 2020 ongedaan te maken.

28 minuten geleden
Frederiksen: eensgezindheid en sterke EU belangrijk

BRUSSEL (ANP) - De afgelopen periode heeft laten zien dat een eensgezind Europa dat voor zichzelf opkomt resultaten oplevert, zei de Deense premier Mette Frederiksen. Ze doelt op de Groenland-crisis waar nu de angel uit is.

30 minuten geleden
NAVO-missie in Noordpoolgebied krijgt mogelijk andere naam

DAVOS/BRUSSEL (ANP) - De versterking van Groenland en het Noordpoolgebied door de NAVO gebeurt mogelijk onder een andere naam. Om de Verenigde Staten gerust te stellen en ervan te weerhouden Groenland in te lijven, opperden NAVO-landen aanvankelijk de missie Noordpoolschildwacht (Arctic Sentry). Nu er na een knallende ruzie een nieuw compromis in de maak is, is het voor een frisse start volgens NAVO-diplomaten beter een andere naam te bedenken.

1 uur geleden
Groenlandse premier weet ook niet wat Rutte en Trump afspraken

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen zegt niet te weten wat Donald Trump en Mark Rutte woensdag hebben afgesproken over zijn land. Trump meldde een deal over Groenland, maar de details daarvan zijn nog onduidelijk.

2 uur geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om te tekenen

DAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.

2 uur geleden