Premier België: onacceptabel dat leger dreigmilitair niet loosde
BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Alexander De Croo is verontwaardigd dat de militair die het gemunt zou hebben op virologen en de Belgische Staat bij Defensie kon werken en aan wapens kon komen. De Croo noemt het "onaanvaardbaar" dat iemand die op de terrorismelijst staat en zelfs al bedreigingen heeft geuit die mogelijkheden behoudt.
Defensie en de veiligheidsdiensten onderzoeken hoe het kan dat schietinstructeur Jurgen Conings zijn gang heeft kunnen gaan, zei De Croo voor de camera van VTM Nieuws. Donderdag brengen ze verslag uit. Minister van Defensie Ludivine Dedonder zegt ook specifiek onderzoek te hebben gelast naar extreemrechtse sympathieën binnen de krijgsmacht.
Na onder anderen viroloog Marc Van Ranst, die afgelopen jaar is uitgegroeid tot een van de gezichten van het Belgische coronabeleid én mogelijk doelwit van Conings, wordt ook Dedonder extra beschermd. Van Ranst is in veiligheid gebracht, Dedonder heeft extra beveiliging.
De Croo nam het op voor Van Ranst. "Iedereen moet zich in dit land vrij kunnen uitdrukken. Of het nu gaat over politici, over wetenschappers... Elke burger."
Meer uit Buitenland
SEOUL (ANP/AFP) - De Noord-Koreaanse staatskrant Rodong Sinmun wordt binnenkort op verzoek weer toegankelijk voor Zuid-Koreanen. Dat maakte de regering in Seoul bekend, dat de keuze de krant weer uit de illegaliteit te halen toelicht door te zeggen dat Zuid-Koreanen "politiek volwassen" genoeg zijn om propaganda zelf op waarde te schatten, aldus persbureau Yonhap.
20 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat is afgesproken dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in de nabije toekomst ontmoet. Dat zou dan gebeuren na weken van verhoogde inspanningen om vrede tussen Oekraïne en Rusland te bereiken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben luchtaanvallen uitgevoerd op strijders van Islamitische Staat (IS) in het noordwesten van Nigeria, stelt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn platform Truth Social. De VS deden dat op verzoek van de Nigeriaanse regering. Trump claimt dat de IS-strijders christenen in de regio aanvielen.
8 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft een gevangenisstraf van tien jaar geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Volgens de aanklager verdient de ex-president die straf, omdat hij pogingen van de politie om hem te arresteren belemmerde na zijn mislukte poging in 2024 om de militaire noodtoestand af te kondigen. Dat meldt persbureau Yonhap vrijdag. Yoon deed dit volgens de aanklager door zich in januari te verschansen in het presidentiële complex.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De zware regenstormen die de Amerikaanse staat Californië teisteren, hebben de afgelopen dagen zeker drie mensen het leven gekost, meldt de Los Angeles Times. Hoewel de regen rond de stad Los Angeles donderdag volgens de krant wat afnam, blijven regen- en onweersbuien in verschillende gebieden ook vrijdag nog voor problemen zorgen.
8 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De voormalige Braziliaanse president Jair Bolsonaro heeft donderdag een operatie ondergaan aan een liesbreuk, maakte zijn vrouw bekend op Instagram. Volgens haar is de operatie zonder complicaties verlopen. Deze week werd bekend dat Bolsonaro tijdelijk zijn cel mocht verlaten voor de operatie. Hij zit momenteel een gevangenisstraf uit van 27 jaar voor een couppoging in 2022.
20 uur geledenKYIV (ANP/DPA/RTR) - Russische luchtaanvallen hebben met kerst slachtoffers gemaakt in Oekraïne, melden de Oekraïense autoriteiten. Ook in Rusland worden doden gemeld door Oekraïense aanvallen.
22 uur geleden