Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier België: onacceptabel dat leger dreigmilitair niet loosde

Premier België: onacceptabel dat leger dreigmilitair niet loosde

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Alexander De Croo is verontwaardigd dat de militair die het gemunt zou hebben op virologen en de Belgische Staat bij Defensie kon werken en aan wapens kon komen. De Croo noemt het "onaanvaardbaar" dat iemand die op de terrorismelijst staat en zelfs al bedreigingen heeft geuit die mogelijkheden behoudt.

Defensie en de veiligheidsdiensten onderzoeken hoe het kan dat schietinstructeur Jurgen Conings zijn gang heeft kunnen gaan, zei De Croo voor de camera van VTM Nieuws. Donderdag brengen ze verslag uit. Minister van Defensie Ludivine Dedonder zegt ook specifiek onderzoek te hebben gelast naar extreemrechtse sympathieën binnen de krijgsmacht.

Na onder anderen viroloog Marc Van Ranst, die afgelopen jaar is uitgegroeid tot een van de gezichten van het Belgische coronabeleid én mogelijk doelwit van Conings, wordt ook Dedonder extra beschermd. Van Ranst is in veiligheid gebracht, Dedonder heeft extra beveiliging.

De Croo nam het op voor Van Ranst. "Iedereen moet zich in dit land vrij kunnen uitdrukken. Of het nu gaat over politici, over wetenschappers... Elke burger."

Meer uit Buitenland

Spaanse minister: toestaan doorrijden trein onverklaarbaar

URDA (ANP/RTR) - De trein die woensdagochtend op een andere trein botste in Spanje had daarvoor onterecht toestemming gekregen om verder te rijden, zei transportminister Óscar Puente op een persconferentie. Volgens hem was de trein even daarvoor stil komen te staan vanwege een seinstoring en is het "onverklaarbaar" dat die daarna toch zijn reis mocht hervatten.

4 minuten geleden
Russische buitenlandminister bij G20-vergadering in VS

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Lavrov schuift eind deze week aan bij de vergadering van buitenlandministers van de G20 in de Verenigde Staten. De VS, dit jaar voorzitter van de groep van twintig grote economieën, hadden Rusland uitgenodigd.

1 uur geleden
Braziliaanse oud-presidentskandidaat Bolsonaro geland in Florida

MIAMI (ANP/AFP) - Het vliegtuig met daarin de Braziliaanse oud-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro is geland in Miami in de Amerikaanse staat Florida. Daar verliet hij het toestel met zijn vrouw en twee dochters, aldus journalisten van persbureau AFP ter plaatse.

1 uur geleden
President Herzog: nieuwe verkiezingen moeten worden voorkomen

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog heeft in een video gezegd dat alles in het werk gesteld moet worden om nieuwe verkiezingen in het land te voorkomen, al zal het niet eenvoudig worden een coalitie te vormen.

1 uur geleden
Spaanse premier Sánchez naar plaats treinongeval

MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez is onderweg naar de plaats van het dodelijke treinongeval in de provincie Toledo, schrijft El País. Hij wil ter plaatse meer te weten komen over wat er precies is gebeurd en hoe de situatie zich ontwikkelt.

1 uur geleden
Dodental na treinongeluk Spanje loopt verder op

TOLEDO (ANP) - Het dodental na het treinongeluk in Spanje is verder opgelopen tot 64, meldt het regiobestuur van Castilla-La Mancha.

1 uur geleden
Meer dan tachtig gewonden door treinongeval Spanje

MADRID (ANP) - Bij het treinongeval in Spanje zijn meer dan tachtig gewonden gevallen, zegt de regiopresident van Castilla-La Mancha, Emiliano García-Page. Vijftig mensen raakten zwaargewond, en nog eens dertig mensen liepen lichte verwondingen op, schrijft El País.

1 uur geleden