Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier België: lange formatie creëert beeld onbestuurbaarheid

Premier België: lange formatie creëert beeld onbestuurbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Een heel lange formatie kan een "beeld creëren van onbestuurbaarheid". Daarvoor waarschuwde de Belgische premier Alexander De Croo dinsdag toen hij werd gevraagd naar het Nederlandse formatieproces. De Croo was op bezoek bij demissionair premier Mark Rutte.

Het beeld dat een lange periode van formeren bij de bevolking achterlaat is niet goed, aldus De Croo. En de Belgische eerste minister kan het weten. Het duurde vijfhonderd dagen voordat zijn kabinet op het bordes stond. Maar hij heeft het "volste vertrouwen" erin dat het uiteindelijk ook in Den Haag goed komt.

Premier Rutte zei dat het "zeer leerzaam" was om met zijn Belgische collega te praten over het politieke proces. "In België is het gelukt een sterke regering te vormen. Dat is natuurlijk een aanmoediging", zei hij. De liberaal De Croo wilde niet zeggen welke tips hij Rutte heeft gegeven. "Ik heb mijn ervaringen gedeeld."

De VVD-leider denkt trouwens wel weer in het Torentje te komen. "Ik denk dat er een redelijke kans is dat ik door mag in deze functie. Alleen dan moeten we nog wel een kabinet hebben en daar zitten we middenin." Maar het duurt wel lang. "Het gaat wel wat trager dan we gewend zijn", verzuchtte Rutte.

Informateur Mariëtte Hamer wil dat Rutte en D66-leider Sigrid Kaag een aanzet maken van een regeerakkoord op hoofdlijnen. Daarna zouden andere partijen kunnen aansluiten en zouden half augustus de echte onderhandelingen over de vorming van een nieuwe regering kunnen beginnen.

Meer uit Binnenland

Epe legt Fletcher dwangsom op voor opvang, keten wil niet betalen

EPE (ANP) - De gemeente Epe heeft ook aan Fletcher Hotels een dwangsom van 17.250 euro per dag met een maximum van ruim 3,1 miljoen euro opgelegd, omdat er na de gestelde deadline van afgelopen zaterdag nog asielzoekers worden opgevangen in een vestiging van de hotelketen in Epe.

12 minuten geleden
COA haalt ultimatum Hardenberg niet, betaalt na dinsdag dwangsom

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA is er niet in geslaagd de asielopvanglocaties in Hardenberg leeg te krijgen en zal na dinsdag daarom de eerste dwangsom moeten betalen die de gemeente heeft opgelegd. Dat laat een COA-woordvoerder weten. Aan het eind van de maandag zijn er nog 427 mensen in de opvang aan de Jachthuisweg en vijf in de noodlocatie Loozen.

1 uur geleden
In Heemstede opgepakte jongens verdacht voorbereiden explosie

HAARLEM (ANP) - De jongens van 14 en 17 jaar die in de nacht van donderdag op vrijdag werden opgepakt in Heemstede worden verdacht van het voorbereiden van een explosie of brand te stichten met een terroristisch oogmerk. Dat meldt het Openbaar Ministerie Noord-Holland.

1 uur geleden
PowNed: De Wild tijdelijk afwezig op Radio 2, Eddy Keur vervangt

HILVERSUM (ANP) - NPO Radio 2-dj Ruud de Wild is de komende week niet te horen op NPO Radio 2. Dat heeft omroep PowNed maandag laten weten. "Naar verwachting zal hij volgende week maandag zijn werkzaamheden weer oppakken", aldus een verklaring van de omroep. Eddy Keur vervangt hem de komende dagen.

1 uur geleden
Verdachte doodschieten Önal in Rijswijk opgepakt in Frankrijk

DEN HAAG (ANP) - Een 34-jarige Turkse man zonder vaste woon- of verblijfplaats die verdacht wordt van de moord op de 41-jarige Cemil Önal in Rijswijk is in Frankrijk gearresteerd. Het Openbaar Ministerie denkt dat hij de schutter is. De man werd in Frankrijk opgepakt voor verboden wapenbezit. Het OM had Frankrijk via een Europees aanhoudingsbevel verzocht de man aan te houden voor de zaak in Rijswijk.

2 uur geleden
Schiphol-uitspraak heeft nu geen gevolgen voor aantal vluchten

DEN HAAG (ANP) - Het maximumaantal vluchten van en naar Schiphol is vooralsnog niet veranderd nadat de Raad van State regels daarover schrapte. De luchtvaartautoriteit van de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) valt terug op de gedoogsituatie die eerder ook gold, meldt een woordvoerder na vragen van het ANP.

2 uur geleden
Politie krijgt 150 tips over explosie bij joodse school Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft meer dan 150 tips ontvangen over de explosie bij een joodse school in Amsterdam. Vorige week toonde zij bewakingsbeelden van twee verdachten van de aanslag, die plaatsvond in de nacht van vrijdag 13 op zaterdag 14 maart.

2 uur geleden