Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier België: lange formatie creëert beeld onbestuurbaarheid

Premier België: lange formatie creëert beeld onbestuurbaarheid

DEN HAAG (ANP) - Een heel lange formatie kan een "beeld creëren van onbestuurbaarheid". Daarvoor waarschuwde de Belgische premier Alexander De Croo dinsdag toen hij werd gevraagd naar het Nederlandse formatieproces. De Croo was op bezoek bij demissionair premier Mark Rutte.

Het beeld dat een lange periode van formeren bij de bevolking achterlaat is niet goed, aldus De Croo. En de Belgische eerste minister kan het weten. Het duurde vijfhonderd dagen voordat zijn kabinet op het bordes stond. Maar hij heeft het "volste vertrouwen" erin dat het uiteindelijk ook in Den Haag goed komt.

Premier Rutte zei dat het "zeer leerzaam" was om met zijn Belgische collega te praten over het politieke proces. "In België is het gelukt een sterke regering te vormen. Dat is natuurlijk een aanmoediging", zei hij. De liberaal De Croo wilde niet zeggen welke tips hij Rutte heeft gegeven. "Ik heb mijn ervaringen gedeeld."

De VVD-leider denkt trouwens wel weer in het Torentje te komen. "Ik denk dat er een redelijke kans is dat ik door mag in deze functie. Alleen dan moeten we nog wel een kabinet hebben en daar zitten we middenin." Maar het duurt wel lang. "Het gaat wel wat trager dan we gewend zijn", verzuchtte Rutte.

Informateur Mariëtte Hamer wil dat Rutte en D66-leider Sigrid Kaag een aanzet maken van een regeerakkoord op hoofdlijnen. Daarna zouden andere partijen kunnen aansluiten en zouden half augustus de echte onderhandelingen over de vorming van een nieuwe regering kunnen beginnen.

Meer uit Binnenland

Geen instortingsgevaar meer bij brandende Vondelkerk Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Vondelkerk in Amsterdam dreigt niet verder in te storten, de muren van het brandende gebouw blijven staan. Een constructeur heeft vastgesteld dat er geen verder instortingsgevaar is, meldt de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland.

3 minuten geleden
Tientallen omwonenden Vondelkerk zonder stroom om blussen brand

AMSTERDAM (ANP) - Ongeveer negentig huishoudens rond de brandende Vondelkerk in Amsterdam zitten tijdelijk zonder elektriciteit. De stroomvoorziening is voor de zekerheid afgesloten, zodat de brandweer veilig het vuur in de kerk kan blussen. De veiligheidsregio weet nog niet hoelang de stroomonderbreking duurt.

1 uur geleden
Tientallen bewoners uit woningen gehaald om brand Hellevoetsluis

HELLEVOETSLUIS (ANP) - Tussen de 40 en 45 bewoners zijn uit hun woning gehaald om de brand die woedt in de parkeergarage onder hun appartementencomplex in Hellevoetsluis. Ze worden opgevangen in een ander appartementencomplex, meldt de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.

3 uur geleden
Tientallen mensen uit huis om brand in Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Enkele tientallen mensen hebben hun huis moeten verlaten vanwege de grote brand in de Vondelkerk in Amsterdam. Dat zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Amsterdam-Amstelland. Het gaat om woningen rondom de kerk.

3 uur geleden
Kind overleden door ongeluk in Bergen op Zoom

BERGEN OP ZOOM (ANP) - Een jong kind is omgekomen door een ongeluk in Bergen op Zoom. Een auto heeft het slachtoffer aangereden op de Noordsingel. Dit gebeurde donderdag rond 00.15 uur, meldt de politie.

5 uur geleden
Voorzitter politiebond: ongekend veel geweld tegen politie

AMSTERDAM (ANP) - Er is ongekend veel geweld tegen politie en hulpverleners tijdens de jaarwisseling, meldt voorzitter van de Nederlandse Politiebond Nine Kooiman op X. Zelf draaide ze een dienst mee in Amsterdam, daarbij zou ze zeker drie keer bekogeld zijn.

6 uur geleden
Brand in toren Vondelkerk in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In de toren van de Vondelkerk in Amsterdam is tijdens de nieuwjaarsnacht brand uitgebroken. Dat ziet een verslaggever. De kerk staat bij het Vondelpark in de hoofdstad.

7 uur geleden