Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier België: kinderen kunnen na zomer coronaprik krijgen

Premier België: kinderen kunnen na zomer coronaprik krijgen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Belgische jongeren en kinderen die dat willen zullen ingeënt worden tegen Covid-19. Dat heeft premier Alexander De Croo in het jeugdjournaal van de VRT gezegd. Een precieze timing gaf hij niet, maar het zal op zijn vroegst na de zomer zijn, denkt hij.

De Croo beantwoordde in 'Karrewiet' vragen van kinderen over het coronavirus. Ze wilden vooral weten of zij ook gevaccineerd zullen worden. "Jullie zullen ook een vaccin krijgen, maar vandaag zijn jullie de minst kwetsbaren. We vaccineren eerst diegenen die het snelst ziek kunnen worden, maar uiteindelijk gaan we ook kinderen vaccineren", zei hij.

Volgens vaccinoloog Isabel Leroux-Roels zullen jongeren van 12 tot 17 jaar tegen het einde van het jaar aan de beurt komen. Jongere kinderen zullen volgens haar geduld moeten hebben tot 2022. De verschillende farmaceutische bedrijven zijn bezig met studies bij kinderen of zullen die binnenkort opstarten. Volgens Leroux-Roels wordt voornamelijk onderzocht welke dosis kinderen nodig hebben en of de bijwerkingen verschillen van die bij volwassenen.

Meer uit Buitenland

Derde dode door natuurbranden in Spanje

LÉON (ANP/AFP) - De grote natuurbranden in het noorden van Spanje hebben een derde persoon het leven gekost. De lokale autoriteiten hebben bekendgemaakt dat een lid van de brandweer is omgekomen tijdens het blussen.

32 minuten geleden
AzG: cholera-uitbraak Darfur ergste in jaren voor Soedan

KHARTOEM (ANP/AFP) - De cholera-uitbraak in de regio Darfur is de ergste in jaren voor Soedan, meldt Artsen zonder Grenzen (AzG). De hulporganisatie registreerde de afgelopen week veertig doden in Darfur.

1 uur geleden
België steekt bijna een miljard in nieuwe militaire datacentra

BRUSSEL (ANP) - België gaat verspreid over het hele land nieuwe militaire datacentra bouwen, melden De Tijd en RTL Info. De regering van Bart De Wever zou daar 965 miljoen euro voor hebben vrijgemaakt.

2 uur geleden
Zelensky reist door naar Londen voor gesprek met Starmer

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist donderdag naar Londen, meldt Downing Street. Hij zal daar met de Britse premier Keir Starmer vooruitblikken op het gesprek tussen de presidenten Donald Trump en Vladimir Poetin vrijdag en het mogelijke staakt-het-vuren dat ze zullen bespreken.

3 uur geleden
Oplopend dodental door besmette fentanyl in Argentinië

BUENOS AIRES (ANP) - Zeker 87 mensen zijn in Argentinië overleden nadat ze in ziekenhuizen besmette fentanyl toegediend hadden gekregen, zo heeft een rechter die de zaak onderzoekt woensdag bekendgemaakt. De pijnstiller bevatte volgens de autoriteiten de bacteriën Klebsiella pneumoniae en Ralstonia pickettii.

7 uur geleden
Ngo's roepen op tot einde belemmeringen bij levering hulp Gaza

DEN HAAG (ANP) - Meer dan honderd ngo's roepen samen op tot de opheffing van de belemmeringen bij de levering van hulpgoederen aan de Gazastrook. Ze pleiten voor druk op Israël om een einde te maken aan "het gebruik van hulp als wapen". De verklaring is ondertekend door onder meer Save the Children, CARE, Artsen zonder Grenzen en Oxfam.

7 uur geleden
Spanje zoekt hulp bij aanpak van branden

MADRID (ANP/RTR) - Spanje vraagt Europese partners om hulp bij de aanpak van de natuurbranden in het land. Minister Fernando Grande-Marlaska (Binnenlandse Zaken) zei tegen het lokale medium Cadena SER dat om twee blusvliegtuigen is gevraagd.

12 uur geleden