Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier België: geen lockdown dankzij gevaccineerden

Premier België: geen lockdown dankzij gevaccineerden

BRUSSEL (ANP) - België neemt door de vierde Covid-19-golf nieuwe coronamaatregelen, zoals uitbreiding van de mondkapjesplicht in openbare binnenruimtes vanaf tien jaar en opnieuw een verplichting tot grotendeels thuiswerken in sectoren waar dat kan. De maatregelen gelden vanaf komende zaterdag tot vooralsnog 28 januari. Maar winkels, horeca en nachtclubs hoeven niet eerder te sluiten zoals in Nederland, of tijdelijk helemaal dicht. Dat er geen lockdown komt is te danken aan de gevaccineerden, "dat is dankzij u", zei premier Alexander De Croo voor de televisie na afloop van het Overlegcomité van de zes Belgische regeringen.

"We leggen de focus nu op voorkomen en beschermen, niet op sluiten", zei de liberale premier. "We hadden allemaal gehoopt op een winter zonder corona, maar we zijn geen eiland." De mondkapjesplicht, nu vanaf 12 jaar, wordt verlaagd tot 10 jaar in bijvoorbeeld het openbaar vervoer of musea. Ook moet op plekken waar Belgen nu met een geldige coronatest binnen mogen, zoals in restaurants, weer een mondkapje op totdat de klant zit. Tot 13 december zijn werknemers verplicht vier van de vijf dagen per week thuis te werken, daarna drie tot eind januari. Bedrijven zullen net als in vorige coronagolven worden gecontroleerd.

In heel Europa laaien de besmettingen weer op en lopen de ziekenhuizen vol, ook bij de zuiderburen waar 90 procent van de bevolking minstens een prik heeft gehad tegen Covid-19. "De kans om zwaar ziek te worden door de gevolgen van het coronavirus ligt aanzienlijk lager dankzij de vaccins, maar het risico is er nog wel." De Croo wees erop dat het circulerende virus drie maal besmettelijker is dan eerdere varianten en dat daarom de vaccinatiecampagne voor boosterprikken wordt versneld. Bijna 900.000 65-plussers, personen met verminderde immuniteit of mensen die een Janssen-prik kregen hebben al een boosterprik ontvangen. Er wordt zo snel mogelijk met het prikken van iedereen die dat wil begonnen, aldus De Croo.

Meer uit Buitenland

Iraniërs ondanks oorlog de straat op voor Dag van Jeruzalem

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - In Iraanse steden zijn, ondanks de luchtaanvallen, vele duizenden mensen de straat opgegaan voor anti-Israëlische betogingen ter gelegenheid van de jaarlijkse al-Quds-dag. Die staat ook bekend als de Dag van Jeruzalem.

6 minuten geleden
Tusk: Polen gaat toch gebruikmaken van EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse regering gaat een resolutie aannemen, zodat het land geld kan gebruiken uit het SAFE-programma van de Europese Unie. Dit ondanks een veto van president Karol Nawrocki, meldt premier Donald Tusk. Met SAFE kunnen lidstaten tegen lage rentes langlopende leningen afsluiten voor defensieprojecten met andere landen.

18 minuten geleden
Israël bombardeert brug in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gemeld een brug over de rivier de Litani in Libanon te hebben bestookt. Het is voor het eerst bij de huidige aanvallen op Libanon dat het leger publiekelijk erkent een burgerdoel als doelwit te hebben gehad.

39 minuten geleden
Bijna 3000 mensen in Israël naar ziekenhuis sinds oorlog met Iran

TEL AVIV (ANP) - Sinds de start van de oorlog met Iran moesten in totaal 2975 mensen in Israël naar het ziekenhuis, meldt het Israëlische ministerie van Volksgezondheid aan The Times of Israel. Zij raakten gewond bij de Iraanse vergeldingsaanvallen of werden bijvoorbeeld behandeld voor angstklachten. Op dit moment liggen er 85 mensen in het ziekenhuis, dat zijn zowel burgers als militairen.

44 minuten geleden
Oman meldt twee buitenlandse doden bij neerhalen drones

SOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.

1 uur geleden
Trump bedreigt Iran opnieuw en zegt alle tijd te hebben

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".

2 uur geleden
Saudi-Arabië meldt neerhalen drone op weg naar diplomatenwijk

RIYAD (ANP/AFP) - Het Saudische ministerie van Defensie heeft gemeld een drone te hebben onderschept die gericht was op de diplomatenwijk ten westen van het centrum van de hoofdstad Riyad. Elders in het land werden nog twee drones neergehaald.

2 uur geleden