Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Barnier: begrotingssituatie Frankrijk zeer ernstig

Premier Barnier: begrotingssituatie Frankrijk zeer ernstig

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe Franse premier Michel Barnier waarschuwde woensdag voor de slechte staat van de overheidsfinanciën in Frankrijk. "De begrotingssituatie in het land is zeer ernstig. Ik heb alle informatie opgevraagd om te beoordelen hoe wij er precies voorstaan", zei hij. Eerder deze maand werd Barnier aangesteld als premier.

Hij is er nog niet in geslaagd om een nieuwe regering te vormen door onenigheid tussen politieke partijen over belastingen en uitgaven. Tegelijkertijd loopt het begrotingstekort van Frankrijk steeds verder op. Barnier sluit hogere belastingen niet uit. De vertrekkende minister van Binnenlandse Zaken Gerald Darmanin heeft echter gezegd dat dit "onbespreekbaar" is.

"Ik richt me erop binnenkort een evenwichtige regering te vormen die methodisch en serieus de uitdagingen van ons land kan aanpakken", zei Barnier. "Mijn doel is om de economische groei te herstellen en het levenspeil van de Franse bevolking te verhogen."

Europese regels

De president van de Franse centrale bank, François Villeroy de Galhau, waarschuwde eerder dat Frankrijk het zich niet kan veroorloven om het tekort verder te laten oplopen. Dat tekort ligt al hoger dan de Europese regels toelaten.

Het begrotingstekort in Frankrijk komt dit jaar naar verwachting uit op ongeveer 5,6 procent van het bruto binnenlands product (bbp). In 2025 stijgt het waarschijnlijk tot boven de 6 procent. Volgens de EU-regels mag het maximumtekort echter niet meer dan 3 procent zijn.

Belastingvoordelen

De Franse president Emmanuel Macron heeft eerder aangegeven dat de totale belastingdruk in het land sinds zijn aantreden in 2017 met 50 miljard euro is verlaagd. Zo ging de vennootschapsbelasting omlaag van 33,3 procent naar 25 procent. Ook huishoudens, onder wie de meest vermogende belastingbetalers, kregen belastingvoordelen.

Meer uit Financieel

Topman Ryanair vreest verstoringen brandstof bij lange oorlog

LONDEN (ANP/RTR) - Ryanair-topman Michael O'Leary vreest voor verstoringen bij de leveringen van vliegtuigbrandstof aan Europa vanaf mei als de oorlog in het Midden-Oosten langer gaat duren. Dat heeft hij gezegd in een interview met nieuwszender Sky News. Hij verwacht ook dat de ticketprijzen flink kunnen gaan stijgen door de fors hogere kosten voor kerosine.

10 minuten geleden
Horecavrouw Marijke Vuik nieuwe voorzitter MKB-Nederland

DEN HAAG (ANP) - Marijke Vuik, de huidige voorzitter van Koninklijke Horeca Nederland, wordt per 1 juli de nieuwe voorzitter van MKB-Nederland. Vuik volgt Jacco Vonhof op, die in juni na bijna acht jaar voorzitterschap afscheid neemt van de ondernemersorganisatie.

40 minuten geleden
Stichting klaagt Meta in Denemarken aan om socialmediaverslaving

ROTTERDAM (ANP) - Een Nederlandse stichting voor privacyrechtszaken spant in Denemarken een collectieve rechtszaak aan tegen Meta om de vermeende verslavende werking van sociale media. Volgens de Stichting Onderzoek Marktinformatie (SOMI) heeft het bedrijf achter Instagram en Facebook kinderen opzettelijk blootgesteld aan verslavende functies en hen onvoldoende beschermd.

41 minuten geleden
IEA-topman: schade aan ruim 40 belangrijke energiefaciliteiten

OSLO (ANP/RTR) - Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn ruim veertig belangrijke energiefaciliteiten in de regio beschadigd geraakt. Dat zei topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energie-installaties in omringende landen, zoals olieraffinaderijen, productiefaciliteiten voor gas en exportterminals voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Ook zijn er Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten uitgevoerd.

50 minuten geleden
AI-bedrijf Anthropic opnieuw de fout in, broncode Claude gelekt

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - AI-bedrijf Anthropic heeft per ongeluk een broncode vrijgegeven van zijn populaire chatbot Claude. Er zijn echter geen gevoelige klantgegevens of inloggegevens gelekt. Het gaat om "een menselijke fout", onderstreept het bedrijf. Een broncode is een programmeertekst die ontwikkelaars schrijven om software, websites of apps te laten werken.

1 uur geleden
Aanbieder van groentelunches op scholen TommyTomato failliet

HAARLEM (ANP) - TommyTomato, een bedrijf dat schoollunches met groente, kookles en voedingseducatie verzorgt voor duizenden kinderen, is door de rechter in Haarlem failliet verklaard. Twee curatoren onderzoeken nu of er nog een doorstart inzit. Ook willen ze kijken of leveringen voor de komende periode kunnen worden voortgezet.

1 uur geleden
IEA-topman: schade aan ruim 40 belangrijke energiefaciliteiten

OSLO (ANP/RTR) - Door de oorlog in het Midden-Oosten zijn ruim veertig belangrijke energiefaciliteiten in de regio beschadigd geraakt. Dat zei topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Iran heeft aanvallen uitgevoerd op energie-installaties in omringende landen, zoals olieraffinaderijen, productiefaciliteiten voor gas en exportterminals voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng). Ook zijn er Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten uitgevoerd.

1 uur geleden