Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Barnier: begrotingssituatie Frankrijk zeer ernstig

Premier Barnier: begrotingssituatie Frankrijk zeer ernstig

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe Franse premier Michel Barnier waarschuwde woensdag voor de slechte staat van de overheidsfinanciën in Frankrijk. "De begrotingssituatie in het land is zeer ernstig. Ik heb alle informatie opgevraagd om te beoordelen hoe wij er precies voorstaan", zei hij. Eerder deze maand werd Barnier aangesteld als premier.

Hij is er nog niet in geslaagd om een nieuwe regering te vormen door onenigheid tussen politieke partijen over belastingen en uitgaven. Tegelijkertijd loopt het begrotingstekort van Frankrijk steeds verder op. Barnier sluit hogere belastingen niet uit. De vertrekkende minister van Binnenlandse Zaken Gerald Darmanin heeft echter gezegd dat dit "onbespreekbaar" is.

"Ik richt me erop binnenkort een evenwichtige regering te vormen die methodisch en serieus de uitdagingen van ons land kan aanpakken", zei Barnier. "Mijn doel is om de economische groei te herstellen en het levenspeil van de Franse bevolking te verhogen."

Europese regels

De president van de Franse centrale bank, François Villeroy de Galhau, waarschuwde eerder dat Frankrijk het zich niet kan veroorloven om het tekort verder te laten oplopen. Dat tekort ligt al hoger dan de Europese regels toelaten.

Het begrotingstekort in Frankrijk komt dit jaar naar verwachting uit op ongeveer 5,6 procent van het bruto binnenlands product (bbp). In 2025 stijgt het waarschijnlijk tot boven de 6 procent. Volgens de EU-regels mag het maximumtekort echter niet meer dan 3 procent zijn.

Belastingvoordelen

De Franse president Emmanuel Macron heeft eerder aangegeven dat de totale belastingdruk in het land sinds zijn aantreden in 2017 met 50 miljard euro is verlaagd. Zo ging de vennootschapsbelasting omlaag van 33,3 procent naar 25 procent. Ook huishoudens, onder wie de meest vermogende belastingbetalers, kregen belastingvoordelen.

Meer uit Financieel

Scheepvaartorganisatie IMO werkt aan evacuatieplan Perzische Golf

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Internationale Maritieme Organisatie (IMO) werkt aan een evacuatieplan voor de honderden schepen die vastzitten in de Perzische Golf sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat plan kan pas in werking worden gesteld als er duidelijke signalen zijn van de-escalatie, voegde secretaris-generaal Arsenio Dominguez eraan toe.

28 minuten geleden
KLM schrapt nog een maand langer vluchten naar Saudi-Arabië

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft de hervatting van zijn vluchten van en naar Riyadh en Dammam uitgesteld tot 14 juni. Daarmee zijn alle vluchten van de maatschappij naar Saudi-Arabië een maand langer opgeschort. Oorspronkelijk vloog KLM tot 16 mei niet op de luchthavens.

33 minuten geleden
Oplichters vragen crypto voor veilige doorvaart Straat van Hormuz

ATHENE (ANP/RTR) - Rederijen krijgen nepberichten die een veilige doorvaart van de Straat van Hormuz beloven in ruil voor cryptovaluta. Daarvoor waarschuwt een Grieks maritiem beveiligingsbedrijf. Het leidde er volgens het Griekse MARISKS toe dat er een schip werd beschoten door Iraanse autoriteiten toen het dacht veilig door de zeestraat te kunnen varen. Door de blokkade liggen schepen al weken vast in de Perzische Golf.

38 minuten geleden
AEX-index licht hoger in afwachting ontwikkelingen Iranoorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht hoger geopend. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog. Het huidige staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran loopt dinsdagnacht af en het is nog onduidelijk of de gevechtspauze wordt verlengd.

1 uur geleden
AB Foods splitst Primark af van voedseltak; beide naar beurs

LONDEN (ANP) - Associated British Foods (ABF) gaat zijn retailtak Primark afsplitsen van zijn voedingsmiddelentak FoodCo. Het is de bedoeling dat beide bedrijven een eigen beursnotering krijgen, aldus ABF. De splitsing moet voor het eind van 2027 voltooid zijn.

1 uur geleden
Schone Kleren Campagne begint rechtszaak tegen jeansmerk Levi's

AMSTERDAM (ANP) - Schone Kleren Campagne (SKC) begint een rechtszaak tegen het Amerikaanse spijkerbroekenmerk Levi Strauss. Volgens de stichting heeft Levi's misleidende claims gedaan in de uitingen richting consumenten over de arbeidsomstandigheden in de keten van het bedrijf. Vier individuele consumenten treden op als mede-eisers in de zaak.

2 uur geleden
Britten gaan meer inzetten op hernieuwbare energie door oorlog

LONDEN (ANP/RTR) - Het Verenigd Koninkrijk komt dinsdag met een pakket maatregelen om de groei van hernieuwbare energie te versnellen. Het land wil zijn afhankelijkheid van fossiele brandstoffen verminderen, nu die markt opnieuw flink wordt verstoord door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden