Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Barnier: begrotingssituatie Frankrijk zeer ernstig

Premier Barnier: begrotingssituatie Frankrijk zeer ernstig

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De nieuwe Franse premier Michel Barnier waarschuwde woensdag voor de slechte staat van de overheidsfinanciën in Frankrijk. "De begrotingssituatie in het land is zeer ernstig. Ik heb alle informatie opgevraagd om te beoordelen hoe wij er precies voorstaan", zei hij. Eerder deze maand werd Barnier aangesteld als premier.

Hij is er nog niet in geslaagd om een nieuwe regering te vormen door onenigheid tussen politieke partijen over belastingen en uitgaven. Tegelijkertijd loopt het begrotingstekort van Frankrijk steeds verder op. Barnier sluit hogere belastingen niet uit. De vertrekkende minister van Binnenlandse Zaken Gerald Darmanin heeft echter gezegd dat dit "onbespreekbaar" is.

"Ik richt me erop binnenkort een evenwichtige regering te vormen die methodisch en serieus de uitdagingen van ons land kan aanpakken", zei Barnier. "Mijn doel is om de economische groei te herstellen en het levenspeil van de Franse bevolking te verhogen."

Europese regels

De president van de Franse centrale bank, François Villeroy de Galhau, waarschuwde eerder dat Frankrijk het zich niet kan veroorloven om het tekort verder te laten oplopen. Dat tekort ligt al hoger dan de Europese regels toelaten.

Het begrotingstekort in Frankrijk komt dit jaar naar verwachting uit op ongeveer 5,6 procent van het bruto binnenlands product (bbp). In 2025 stijgt het waarschijnlijk tot boven de 6 procent. Volgens de EU-regels mag het maximumtekort echter niet meer dan 3 procent zijn.

Belastingvoordelen

De Franse president Emmanuel Macron heeft eerder aangegeven dat de totale belastingdruk in het land sinds zijn aantreden in 2017 met 50 miljard euro is verlaagd. Zo ging de vennootschapsbelasting omlaag van 33,3 procent naar 25 procent. Ook huishoudens, onder wie de meest vermogende belastingbetalers, kregen belastingvoordelen.

Meer uit Financieel

Bitcoin minder waard ondanks cryptovriendelijker beleid Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De bitcoin heeft zijn waarde in 2025 niet kunnen vasthouden, ondanks het cryptovriendelijkere beleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Met nog enkele dagen te gaan voor de jaarwisseling, wordt de grootste cryptomunt ter wereld zondag verhandeld voor een kleine 88.000 dollar. Begin dit jaar was de munt nog ruim 93.000 dollar waard.

5 uur geleden
Pomphouders slaan extra voorraad in om accijnsverhoging

EINDHOVEN (ANP) - Pomphouders verspreid over het land hebben extra voorraad ingeslagen, omdat in de laatste dagen van het jaar mogelijk meer automobilisten hun tank willen volgooien. Per 1 januari gaan de brandstofaccijnzen omhoog. Toch verwacht voorzitter Martin van Eijk van pomphoudersbrancheorganisatie Drive geen lange rijen.

8 uur geleden
Nieuw Chileens bedrijf moet beschikbaarheid lithium verbeteren

SANTIAGO (ANP/AFP) - In Chili is een nieuw bedrijf opgezet om de winning van lithium op te voeren, een metaal dat wordt gebruikt in batterijen voor elektrische voertuigen en mobiele telefoons. Het gaat om een samenwerking tussen het Chileense staatsbedrijf Codelco, 's werelds grootste koperproducent, en de particuliere mijnbouwer SQM, waarin Chinees kapitaal is geïnvesteerd.

10 uur geleden
Duitse ethische hackers willen een Digitale Onafhankelijkheidsdag

HAMBURG (ANP/DPA) - De Chaos Computer Club (CCC), naar eigen zeggen Europa's grootste hackerscollectief, heeft in Duitsland opgeroepen tot een maandelijkse Digitale Onafhankelijkheidsdag. De organisatie, die zich hard maakt voor digitale rechten en cyberveiligheid, wil mensen aansporen hun afhankelijkheid van de dominante digitale platforms te heroverwegen.

11 uur geleden
Enquête: Duitse ondernemers rekenen nog niet op herstel economie

BERLIJN (ANP/DPA) - Meer dan de helft van de middelgrote bedrijven in Duitsland verwacht volgend jaar een economische neergang. Dit blijkt uit een enquête van de ondernemersvereniging BVMW onder meer dan duizend ondernemers. Directeur Christoph Ahlhaus van de belangenorganisatie stelt dat "oppervlakkige hervormingen niet langer voldoende zijn om Duitsland weer op de rails te krijgen".

12 uur geleden
Duitse wijnbouwers kampen met grote crisis, waarschuwt branche

BERLIJN (ANP/DPA/BELGA) - Duitse wijnbouwers kampen met hun grootste crisis in decennia. Dat komt omdat de prijs die ze krijgen bij de verkoop van de wijn niet meer opweegt tegen de productiekosten, staat in een rapport van de Duitse belangenorganisatie voor de landbouw DBV.

1 dag geleden
China versoepelt beursregels voor makers herbruikbare raketten

BEIJING (ANP/RTR) - China wil de kloof in zijn ruimtevaartcapaciteiten in vergelijking met de Verenigde Staten verkleinen. Daarom versoepelt het Aziatische land de beursregels voor Chinese bedrijven die herbruikbare commerciële raketten ontwikkelen.

1 dag geleden