Premier Australië stelt onderzoek in naar afhandeling bosbranden
CANBERRA (ANP) - De Australische premier Scott Morrison gaat een onderzoek instellen naar de afhandeling van de bosbrandencrisis in zijn land. Dat zei de premier zondag in een interview met televisiezender ABC.
Morrison kreeg de laatste maanden fikse kritiek te verduren, omdat hij in de ogen van veel Australiërs een onvoldoende scoort voor zijn aanpak van de bosbranden. Ook zou de regering te weinig doen om klimaatverandering tegen te gaan.
De premier wil dat een onderzoekscommissie de aanpak van de Australische regering tegen het licht houdt. Volgens Morrison is daar "overduidelijk behoefte aan", zei hij in het interview. Ook zei de premier toe te gaan bekijken hoe de Australische uitstoot van broeikasgassen verder omlaag kan op een manier die in lijn is met de "bredere economische en sociale belangen" van zijn land.
De branden in Australië hebben sinds oktober aan zeker 28 mensen en een half miljard dieren het leven gekost. Ruim 10 miljoen hectare aan grond is afgebrand, een gebied zo groot als Zuid-Korea.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
22 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.
5 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.
8 uur geledenTENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.
8 uur geleden