Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premier Australië stelt onderzoek in naar afhandeling bosbranden

Premier Australië stelt onderzoek in naar afhandeling bosbranden

CANBERRA (ANP) - De Australische premier Scott Morrison gaat een onderzoek instellen naar de afhandeling van de bosbrandencrisis in zijn land. Dat zei de premier zondag in een interview met televisiezender ABC.

Morrison kreeg de laatste maanden fikse kritiek te verduren, omdat hij in de ogen van veel Australiërs een onvoldoende scoort voor zijn aanpak van de bosbranden. Ook zou de regering te weinig doen om klimaatverandering tegen te gaan.

De premier wil dat een onderzoekscommissie de aanpak van de Australische regering tegen het licht houdt. Volgens Morrison is daar "overduidelijk behoefte aan", zei hij in het interview. Ook zei de premier toe te gaan bekijken hoe de Australische uitstoot van broeikasgassen verder omlaag kan op een manier die in lijn is met de "bredere economische en sociale belangen" van zijn land.

De branden in Australië hebben sinds oktober aan zeker 28 mensen en een half miljard dieren het leven gekost. Ruim 10 miljoen hectare aan grond is afgebrand, een gebied zo groot als Zuid-Korea.

Meer uit Buitenland

Japan wil verouderde kernreactoren vervangen

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan wil in de komende decennia tot veertien verouderde kernreactoren vervangen. Het ministerie van Economie, Handel en Industrie deed vrijdag een voorstel daartoe, om zo aan de stijgende vraag naar elektriciteit te kunnen blijven voldoen.

12 minuten geleden
Chinese president Xi volgende week naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - De Chinese leider Xi Jinping brengt op 8 en 9 juni een bezoek aan Noord-Korea. De president werd uitgenodigd voor een staatsbezoek door de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, meldt de Chinese staatstelevisie.

1 uur geleden
Huis van Afgevaardigden VS stemt voor steun aan Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft donderdag wetgeving aangenomen voor een hulppakket voor Oekraïne en nieuwe sancties tegen Rusland. Naast Democraten stemden ook achttien Republikeinen voor de wet, opnieuw een teken van verzet tegen president Donald Trump binnen de partij.

1 uur geleden
Geen akkoord over gezant Bosnië, VS heroverwegen rol

BRUSSEL (ANP/AFP) - Amerikaanse en Europese functionarissen zijn er na twee dagen onderhandelen niet in geslaagd overeenstemming te bereiken over een hoge vertegenwoordiger voor Bosnië en Herzegovina. Dat bevestigde de vertrekkende gezant Christian Schmidt, die aangeeft dat het overleg binnenkort wordt voortgezet.

3 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

3 uur geleden
Nederlander Rob Smeets nieuwe ceo van haven Antwerpen-Brugge

ANTWERPEN (ANP) - De Nederlander Rob Smeets is de nieuwe ceo van de haven Antwerpen-Brugge. Het havenbedrijf maakte zijn benoeming vrijdag bekend in een verklaring. Smeets volgt Jacques Vandermeiren op, die in april vervroegd opstapte.

5 uur geleden
VS stellen sancties in tegen Cubaanse president en familie Castro

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel. Dat valt te lezen op de website van het ministerie van Financiën. Ook zijn sancties ingesteld tegen leden van de familie Castro, onder anderen tegen de zoon en kleinzoon van oud-president Raúl Castro.

7 uur geleden