Premier Australië over Djokovic: niemand staat boven onze regels
MELBOURNE (ANP) - De Australische premier Scott Morrison heeft voor de Servische tennisser Novak Djokovic, de nummer 1 van de wereld, weinig begrip. "Regels zijn regels, zeker als het gaat om onze grenzen. Niemand staat boven deze regels", benadrukte hij. Volgens Morrison is het strikte grensbeleid dat zijn land hanteert van cruciaal belang om de sterftecijfers in de coronapandemie zo laag mogelijk te houden.
Djokovic kwam woensdag op het vliegveld in Melbourne aan, maar kreeg geen toegang tot Australië. Zijn visum werd ongeldig verklaard. Daardoor kan hij zijn titel bij de Australian Open, die op 17 januari begint, waarschijnlijk niet verdedigen. Zijn advocaten zijn nog bezig om directe uitzetting uit Australië te voorkomen.
"De heer Djokovic heeft niet het juiste bewijs geleverd om aan de toelatingseisen voor Australië te voldoen, waarna zijn visum is ingetrokken", lieten de autoriteiten op de luchthaven weten. "Niet-burgers die geen geldig visum hebben bij binnenkomst of van wie het visum is geannuleerd, zullen worden vastgehouden en uit Australië worden verwijderd. We zullen ervoor blijven zorgen dat degenen die bij onze grenzen aankomen zich aan onze wetten en toelatingseisen houden."
Djokovic meldde dinsdag dat hij een medische vrijstelling had gekregen om naar Australië te reizen. De 20-voudige grandslamwinnaar wilde de afgelopen maanden niet zeggen of hij gevaccineerd is tegen het coronavirus, iets wat wel verplicht is voor deelnemers aan het eerste grandslamtoernooi van het jaar.
Volgens de organisatie van de Australian Open hebben twee onafhankelijke panels van medische experts het verzoek van Djokovic voor een vrijstelling beoordeeld. Zij kwamen tot de conclusie dat de 34-jarige Serviër daarvoor in aanmerking komt. Dat besluit leidde tot grote boosheid bij veel Australiërs, die in de afgelopen twee jaar strenge lockdowns of andere beperkingen moesten ondergaan.
Directeur Craig Tiley van de Australian Open zei dat Djokovic bij zijn aanvraag geen speciale behandeling had gekregen. Hij had er bij de titelhouder echter wel op aangedrongen te onthullen waarom hij de medische vrijstelling had gekregen. Een van de voorwaarden voor toegang tot Australië zonder vaccin is dat een persoon de afgelopen zes maanden het coronavirus heeft gehad. Of dat bij Djokovic het geval was, is niet bekend.
"Iedereen die aan de voorwaarden voldoet, mag binnenkomen. Er is geen speciale gunst verleend. Er is geen speciale kans gegeven aan Novak", betoogde Tiley.
Djokovic liet zich in april 2020 kritisch uit over een mogelijke verplichte vaccinatie om te kunnen deelnemen aan toernooien. "Persoonlijk ben ik niet pro-vaccins", zei hij destijds. "Ik zou niet willen dat iemand me dwingt om me te laten vaccineren zodat ik kan reizen."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
12 uur geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
14 uur geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
18 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.
1 dag geledenCORNO ALLE SCALE (ANP) - Wielrenner Jonas Vingegaard heeft zijn tweede etappezege geboekt in de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike versloeg in de negende etappe van Cervia naar Corno Alle Scale concurrent Felix Gall uit Oostenrijk op de slotklim. Thymen Arensman eindigde als vierde vlak achter Vingegaards ploeggenoot Davide Piganzoli uit Italië.
1 dag geledenNÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft door autoproblemen genoegen moeten nemen met de 38e plaats bij de 24 uur van de Nürburgring. De Mercedes-AMG GT3 van het team van de Nederlander ging aan de leiding met nog ruim drie uur te gaan, maar moest daarna de pits opzoeken.
1 dag geleden