Premier Australië blij met thuiskomst Julian Assange
CANBERRA (ANP/DPA/AFP) - De Australische premier Anthony Albanese is blij dat de oprichter van WikiLeaks Julian Assange "op weg naar huis in Australië is om zich te herenigen met zijn familie". Albanese zei dat hij meermaals heeft beklemtoond dat het gevangenhouden van Assange geen zin had. Volgens Albanese zijn de bemoeienissen van de Australische regering met deze zaak "heel gecompliceerd geweest en liepen die over verschillende kanalen. Maar ik ben erg trots op het resultaat van de zorgvuldige, geduldige en vastberaden inspanningen."
De 52-jarige Australiër Assange is na een gedeeltelijke schuldbekentenis in een overeenkomst met de Amerikaanse justitie weer vrij man. Hij zat ruim vijf jaar in een zwaarbewaakte gevangenis in Londen en vocht zijn uitlevering aan de VS aan. Daar werd in 2018 bekend dat justitie hem voor onder meer spionage vervolgde naar aanleiding van WikiLeaks-publicaties over onder meer de oorlogen in Afghanistan en Irak. Hij is nu door een rechter op een Amerikaans eiland in de Stille Oceaan veroordeeld tot een celstraf die hij al in Londen heeft uitgezeten.
Assange wordt volgens Australische media in de avond in de hoofdstad Canberra verwacht. Hij zou daar rond 13.15 uur onze tijd de pers toespreken.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag (lokale tijd) de handelsonderhandelingen met Canada stopgezet. "Gebaseerd op hun schandalige gedrag worden alle handelsonderhandelingen met Canada hierbij beëindigd", schrijft Trump op zijn platform Truth Social.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De man die wordt verdacht van het aansteken van de grote brand in de buurt van Los Angeles begin dit jaar, heeft donderdag de beschuldigingen van brandstichting tegen hem ontkend. De zaak begint op 16 december.
2 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De betrekkingen tussen Noord-Korea en Rusland bevinden zich op een "historisch hoogtepunt", zei de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un donderdag. Hij sprak tijdens een ceremonie voor de bouw van een nieuw museum in Pyongyang, ter nagedachtenis aan de Noord-Koreaanse soldaten die zijn omgekomen tijdens de oorlog van Rusland tegen Oekraïne.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever wil en ziet verschillende mogelijkheden om Oekraïne snel aan de benodigde miljarden euro's te helpen, zonder de bevroren Russische tegoeden aan te spreken. Hij vreest echter dat de Europese Commissie toch alleen naar die tegoeden gaat kijken. Dat zei De Wever na afloop van de EU-top.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn regering het Amerikaanse Congres zal informeren over operaties tegen drugskartels die banden hebben met Venezuela, maar dat hij niet zal vragen om toestemming voor een oorlogsverklaring. Hij gaf aan dat de VS doorgaan met het opblazen van vermeende drugsboten.
8 uur geledenBOGOTA (ANP/AFP/RTR) - De Colombiaanse president Gustavo Petro beschuldigt de Verenigde Staten ervan "buitengerechtelijke executies" in het Caribisch gebied en de Stille Oceaan te hebben uitgevoerd. Hij wijst op de recente aanvallen op boten in het gebied. Volgens de VS gaat het om schepen van drugscriminelen, maar daar leveren ze tot nu toe geen bewijs voor.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Onder EU-leiders is nog onvoldoende steun voor het plan van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden te gebruiken voor een renteloze lening van 141 miljard euro aan Oekraïne. Hiermee is niet gezegd dat dit plan helemaal van tafel is. De regeringsleiders willen verschillende opties zien om Oekraïne financieel te ondersteunen in 2026 en 2027, staat in de slotverklaring van de top van 26 EU-lidstaten.
9 uur geleden