Premie voor familie van in Oekraïne gedode Russische gardisten
MOSKOU (ANP/RTR) - Familie van leden van de Russische nationale garde die in de oorlogen in Oekraïne of Syrië zijn omgekomen, kan aanspraak maken op 5 miljoen roebel (76.000 euro). President Vladimir Poetin heeft daartoe opdracht gegeven, meldt staatspersbureau TASS.
De nationale garde is een binnenlandse veiligheidsdienst die losstaat van het Russische leger. Eerder werd duidelijk dat Rusland gardisten die weigerden deel te nemen aan de oorlog in Oekraïne heeft ontslagen. Een rechtbank bevestigde vorige maand het ontslag van 115 gardisten die hun ontslag hadden aangevochten.
Hoeveel Russische militairen en pro-Russische separatisten er zijn omgekomen in Oekraïne is onbekend. Moskou heeft voor het laatst in maart een aantal genoemd: 1351. Volgens Oekraïne zijn er zo'n 30.000 Russische militairen gesneuveld sinds de invasie op 24 februari. Sommige westerse experts denken dat het grofweg de helft daarvan is.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
3 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
13 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
16 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmachtbasis RAF Akrotiri op Cyprus is in de nacht van zondag op maandag getroffen door een droneaanval, heeft het Britse ministerie van Defensie laten weten. Een Cypriotische regeringswoordvoerder heeft via X laten weten dat de schade beperkt is gebleven.
19 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - Het Israëlische leger is begonnen met aanvallen op doelen van Hezbollah in heel Libanon. In de zuidelijke voorsteden van de Libanese hoofdstad Beiroet, een bolwerk van de militie, waren explosies te horen.
22 minuten geledenBERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland, Frankrijk en Groot-Brittannië hebben verklaard bereid te zijn "noodzakelijke en proportionele defensieve acties" te ondernemen als reactie op Iraanse vergeldingsaanvallen, met als doel de militaire capaciteiten van Teheran "bij de bron te vernietigen". Dat schrijven de landen, ook bekend als E3, in een gezamenlijke verklaring.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft een verzoek van de Verenigde Staten geaccepteerd om Britse bases te gebruiken voor defensieve aanvallen op Iraanse raketten in opslagdepots of lanceerinstallaties.
7 uur geleden