Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Premie voor familie van in Oekraïne gedode Russische gardisten

Premie voor familie van in Oekraïne gedode Russische gardisten

MOSKOU (ANP/RTR) - Familie van leden van de Russische nationale garde die in de oorlogen in Oekraïne of Syrië zijn omgekomen, kan aanspraak maken op 5 miljoen roebel (76.000 euro). President Vladimir Poetin heeft daartoe opdracht gegeven, meldt staatspersbureau TASS.

De nationale garde is een binnenlandse veiligheidsdienst die losstaat van het Russische leger. Eerder werd duidelijk dat Rusland gardisten die weigerden deel te nemen aan de oorlog in Oekraïne heeft ontslagen. Een rechtbank bevestigde vorige maand het ontslag van 115 gardisten die hun ontslag hadden aangevochten.

Hoeveel Russische militairen en pro-Russische separatisten er zijn omgekomen in Oekraïne is onbekend. Moskou heeft voor het laatst in maart een aantal genoemd: 1351. Volgens Oekraïne zijn er zo'n 30.000 Russische militairen gesneuveld sinds de invasie op 24 februari. Sommige westerse experts denken dat het grofweg de helft daarvan is.

Meer uit Buitenland

Meloni wil aantal buitenlandse scholieren in klas beperken

ROME (ANP/RTR) - Italië wil gezichtsbedekking op scholen verbieden en het aantal buitenlandse scholieren per klas beperken. Dat zei de Italiaanse premier Giorgia Meloni op een bijeenkomst van de jongerentak van haar uiterst conservatieve partij Fratelli d'Italia.

42 minuten geleden
Chileense Bachelet trekt zich terug uit verkiezing VN-chef

GENÈVE (ANP/RTR) - De Chileense oud-president Michelle Bachelet (74) heeft zich teruggetrokken uit de verkiezing voor het voorzitterschap van de Verenigde Naties. Zij maakte haar besluit bekend op Instagram.

1 uur geleden
Trump wil drones en scherpschutters in triomfboog

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat zijn beoogde triomfboog ook een uitvalsbasis wordt voor scherpschutters en drones. Het bouwwerk moet als "militair complex" dienst kunnen doen, schrijft de president op sociale media. Hij zegt dat op aandringen van de krijgsmacht te hebben besloten.

1 uur geleden
Macron naar eilandengroep voor overleg met Canadese premier

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is afgereisd naar Saint-Pierre en Miquelon, dat voor de kust van Canada ligt. Hij bezoekt het Franse gebied enkele weken nadat de Amerikaanse president Donald Trump online een afbeelding had gedeeld waarop de eilanden en de rest van Noord-Amerika tot de Verenigde Staten behoorden.

1 uur geleden
Iran heeft informatie dat VS nieuwe acties voorbereiden

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft informatie ontvangen dat de Verenigde Staten zich voorbereiden om weer acties uit te voeren tegen Iran. Dat meldt de Iraanse krijgsmacht volgens staatsmedia in een verklaring. Een aantal landen in de regio zou hier toestemming voor hebben gegeven.

2 uur geleden
Meerdere raketlanceringen door Noord-Korea gemeld

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - Noord-Korea heeft zondag in enkele uren tijd twee raketten afgevuurd. Dat melden omliggende landen, die verontwaardigd reageren.

3 uur geleden
Belgische minister mist VN-top: zuurstoffles mocht niet mee

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Vanessa Matz kan niet naar de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in New York. Ze heeft om medische redenen een speciale zuurstoffles nodig en die mocht het vliegtuig niet in, meldt haar kabinet.

4 uur geleden