Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Prandelli neemt ontslag als trainer van Fiorentina

Prandelli neemt ontslag als trainer van Fiorentina

FLORENCE (ANP) - Cesare Prandelli heeft dinsdag om persoonlijke redenen ontslag genomen als hoofdcoach van de Italiaanse voetbalclub Fiorentina. De voormalig bondscoach van Italië liet in een open brief doorschemeren dat het wel eens het einde van zijn trainerscarrière kan betekenen.

De 63-jarige Italiaan was sinds november vorig jaar aan zijn tweede periode bezig bij de Italiaanse club uit de Serie A. Heel goed waren de resultaten niet onder zijn leiding. De club uit Florence staat na 28 speelronden tegenvallend veertiende. Afgelopen zondag werd met 3-2 verloren van AC Milan.

"Dit is de tweede keer dat ik Fiorentina verlaat," schrijft de 63-jarige Prandelli. "De eerste keer was dat op aandringen van anderen, deze keer is het mijn beslissing. Ik kwam hier om 100 procent te geven, maar toen ik het gevoel kreeg dat dit niet langer mogelijk was, besloot ik dat het voor iedereen beter is dat ik een stap terug doe. Ik heb nergens spijt van, maar waarschijnlijk is deze wereld waarvan ik heel mijn leven deel heb uit gemaakt, niet langer iets voor mij. Ik herken mezelf er niet meer in."

De clubleiding liet weten het ontslag van Prandelli te aanvaarden. Hij was eerder trainer van Atalanta, Lecce, Hellas Verona, Venezia, Parma, AS Roma, Galatasaray, Valencia, Al-Nasr en Genoa. Tussen 2010 en 2014 was Prandelli bondscoach van Italië. Hij leidde de nationale ploeg naar de finale op het EK van 2012.

Meer uit Voetbal

Belgische bond laat zaak-Balogun niet rusten ondanks zege op WK

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Ondanks de kwalificatie van België voor de kwartfinales van het WK voetbal, laat de Belgische voetbalbond (KBVB) de zaak rondom de Amerikaanse spits Folarin Balogun niet rusten. Dat meldde de KBVB dinsdag.

3 uur geleden
WK voetbal voorbij voor geblesseerde Belg Onana

SEATTLE (ANP/BELGA) - België kan tijdens het WK voetbal geen beroep meer doen op Amadou Onana. De middenvelder heeft tijdens de gewonnen wedstrijd tegen de Verenigde Staten in de achtste finales (4-1) een zware knieblessure opgelopen.

3 uur geleden
Argentinië buigt 2-0-achterstand om in WK-zege op Egypte

ATLANTA (ANP) - Argentinië heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zwaarbevochten 3-2-zege op Egypte in de achtste finales van het WK voetbal. Dankzij een assist en een doelpunt van Lionel Messi kwam de titelverdediger terug van een 2-0-achterstand. In de blessuretijd maakte Argentinië vervolgens het winnende doelpunt.

4 uur geleden
Colombia rest van WK zonder geblesseerde aanvaller Córdoba

VANCOUVER (ANP/DPA) - Colombia moet het de rest van het WK voetbal stellen zonder aanvaller Jhon Córdoba. De 33-jarige speler van het Russische Krasnodar viel vorige week in de zestiende finale tegen Ghana al snel uit en is voorlopig niet inzetbaar, meldde bondscoach Néstor Lorenzo in aanloop naar de achtste finale tegen Zwitserland van dinsdag.

10 uur geleden
Franse voetbalbond plant juridische actie na racisme tegen Mbappé

PARIJS (ANP/DPA) - De Franse voetbalbond is van plan een juridische procedure te starten tegen de Paraguayaanse senator Celeste Amarilla vanwege haar racistische uitspraken over spits Kylian Mbappé. "Ik garandeer onze aanvoerder, de overige spelers en in bredere zin alle slachtoffers van dergelijke verwerpelijke uitspraken mijn volledige steun", reageerde bondsvoorzitter Philippe Diallo, die de uitspraken ook "crimineel" noemde.

14 uur geleden
Ronaldo beslist later over toekomst als international

ARLINGTON (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo beleefde maandag met de nederlaag tegen Spanje (0-1) zijn laatste WK-wedstrijd, maar gaat mogelijk nog wel door als Portugees international. "Ik heb nog tijd om daarover na te denken. Het is nu niet het moment om overhaaste beslissingen te nemen", zei de 41-jarige vedette na het duel in Arlington.

15 uur geleden
Balogun snapt ophef na schrappen schorsing voor duel met België

SEATTLE (ANP/DPA) - De Amerikaanse spits Folarin Balogun snapt de commotie over het opheffen van zijn schorsing voor het verloren WK-duel met België (1-4) in de Nederlandse nacht van maandag op dinsdag. "Natuurlijk wordt het omstreden als zo'n besluit wordt teruggedraaid. Wij accepteerden de beslissing toen ik rood kreeg, maar we accepteerden ook de beslissing toen ons werd verteld dat ik mocht spelen", aldus de 25-jarige aanvaller.

15 uur geleden